25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Zakažte Youtube!

Když se objevil jazz jako nový hudební směr, starší lidé si stěžovali na nevycválanost mladší generace, která se spouští s něčím tak neslýchaným, jako je tahle nehorázná nová „hudba“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Chaloupka 14.8.2017 10:54

Poblém je, že jsou všichni starší házeni do jednoho pytle,

ačkoliv většina již min. 30 let z technologiemi pracuje.

P. Klíma 14.8.2017 10:37

Slováci nemají historii a Češi

nemají pop music.

Takoví činaski nebo mandražé co je furt hrají v rádiu jsou doslova hudební smrad...

R. Morava 14.8.2017 10:29

„Ochrana“ v podobě cenzury je "islámský" způsob

Místo abychom zahalovali ženy do pytlů, naučili nás, že se mají chovat vkusně a my nemáme skákat na každou hezčí ženu, jinými slovy ovládat svoje pudy. Hlavně nás Ježíš ale třeba i Budhismus učí, že láska není jen sex.

Stejně tak cenzura nenaučí děti nekoukat na pitomosti tak dobře jako výchova, péče rodičů a jak se tu píše - vlastní zkušenosti.

P. Klíma 14.8.2017 10:27

Ach ta čeština !

Pěkný článek, takový o ničem :-)...

Jen bych dovolil mladou generaci autorek upozornit na významový rozdíl mezi výrazy "technologický pokrok" a "technický pokrok".

V. Javora 14.8.2017 10:26

Re: Bláboly

Vám pane Smatlaku, by to nepochybně prospělo. Evidentně se vyprazdňujete nesprávným otvorem.

J. Dobrý 14.8.2017 9:59

Re: Jak by se

Na to existuje pokus. Myslim ze to byla IBM, kde nekdo mel napad vytvorit moznost diktovat text do pocitace. A nekoho napadlo udelat pred tim pokus jak na to budou reagovat lide. Vzali pokusne osoby a rekli jim, ze takovy system maji a potrebujou ho vyzkouset. Ve skutecnosti byla za zdi schovana spickova pisarka.

Vysledkem bylo zruseni projektu jeste pred zacatkem. Vysledky byli zoufale a to hned z vice duvodu. Najdete si to.

O. Dvořák 14.8.2017 9:52

Já koukám jenom na ta videa,

kde má youtuberka velká prsa.

R. Jonák 14.8.2017 9:25

Re: Bláboly

Nechybí vám náhodou háček nad prvním písmenem vašeho jména? Já např. s názory autorky článku souhlasím a opravdu si myslím, že jakákoliv kontrola zveřejnovaného obsahu je vždy z 99% spíš škodlivá než užitečná.

P. Portwyn 14.8.2017 9:18

Ještě k té muzice

Možná je hudba jako generační výpověď mrtvá.

Ve 20. století postupně následovaly vlny, které odlišovaly následující generaci a umožnily jí splnit si potřebu rebelovat proti rodičům, navíc krásně neškodným způsobem. Jazz, swing, rokenrol, bigbít (krásné české slovo :o)), metal, new wave, grunge... a dost. Posledních 30 let vlastně nic (hiphop je starší).

Nevím, jak ctěné kolegy a kolegyně, ale mne třeba Kryštof nebo Ready Kirken nijak nepohoršují. Pro mne je to nuda. Chybí tomu šťáva, je to celé nějaké unylé. Někde jsem četl termín "muzak" - hudba, která je ideální k pouštění v hypermarketu jako kulisa. Pokud nemáte ve zvyku pouštět si televizi stylem "abych-nebyla-tady-sama-já-to-ani-nevnímám", tak vás to spíš ruší.

Vlastně mi přijde, že absence nějaké silné hudební vlny je jeden ze znaků rozvařenosti a plytkosti jejich zábavy. Nový hudební směr bych chápal o dost líp i já, zaprděný český určitěkomunista nad 40.

P. Portwyn 14.8.2017 8:59

Ne tak úplně

(abych vyloženě neopajcoval pana Písaříka)

Paní autorka si tentokrát pomohla něčím, co připomíná falešnou dichotomii. Není to tak, že se dá na něco buď nadávat a pohoršovat se (jasně, hloupí zaprděnci, důchodci v teplákách, určitě komunisti jako všichni nad 40 let, nebo dokonce zemanovci) nebo soudit, že je to vlastně skvělé.

Ne. Existuje i postoj "Hm, no a co?". Ano, mladí se koukají na YT, i když ne všichni, a opravdu to z nich nedělá zrůdy. Za prvé naprostá většina z toho, co se tam řeší, je balast, který by bez té reklamy neměl smysl. Nevěřím tomu, že někdo za 40 let pustí starý YT klip a o tom, jak si mladý utuber ráno maže na rohlík máslo, tak, jako se dnes pouští třeba Yesterday.

Za druhé hudbu si můžete pouštět "k něčemu" - já třeba když uklízím. Ale u sledování videa na YT nemůžete dělat nic. Prostě vám to vyplňuje čas ničím. Ano, vím, že teenageři mají času dost. Ale počítač jim pohlcuje čas způsobem, který je zásadně odlišný od toho, jak na nás působil kazetový magnetofon. Poslech Beatles (v mé generaci tedy spíš Iron Maiden, Pink Floyd nebo U2) vám nepřivodí neschopnost soustředění nebo to, že neumíte funkčně komunikovat s okolím.

Ta paralela s "fotry", nadávajícími na máničky, je prostě falešná.

P. Smatlak 14.8.2017 8:54

Bláboly

Pani Šichtařoví to už nemáte nic jiného na práci než to nesmyslné žvanění.Za chvíli se tu bude rozebírat i to jakým způsobem se máme vyprázdnit a jak je to prospěšné.

P. Janos 14.8.2017 8:08

Díky zy informaci.

Já do dneška netušil, že nějací utubeři existují. Ale s hledáním práce nemám nejmenší problémy. Smlouvy jsou pořád na papíře a rozhoduje porozumění psanému textu.

L. Písařík 14.8.2017 7:53

Ne tak docela

Ve svém životě jsem zažil mnoho proroků budoucnosti. Dokonce mám doposud knihu, kterou jsem dostal v r. 1958 jako odměnu a ta prorokovala, co bude v roce 2000. Dodnes si v ní rád čítám - něco se splnilo, více je toho, co se nesplnilo. S autorkou bych částečně souhlasil, ale pořád si nedokážu představit natočené video, které by nahrazovalo kupní nebo obchodní smlouvu.

M. Drašner 14.8.2017 7:53

Samoreprese Youtube

Já bych se ani tak o youtube z téhle stránky nebál. Horší je, že s intenzifikací PK myšlení v těchhle médiích prý YT dělá problémy například youtuberům, kteří předvádějí zbraně a zacházejí s nimi, kritizují islám a vůbec se dopouštějí takových neslunných ohavností. Není to úplně můj chleba, ale tyto komentáře jsem už zachytil.

J. Schwarz 14.8.2017 7:23

Jak by se

dalo diktování přímo počítači realizovat? Pokud šéf diktuje sekretářce, nemusí mít text už předem přesně zformulovaný v hlavě, klidně něco změní a sekterářka zareaguje. Co software? Nebude třeba takový nadiktovaný text stejně ručně editovat?

J. Vlačiha 14.8.2017 4:48

Pěkné

ale neměl být tento blog spíš vlogem?