4.3.2024 | Svátek má Stela


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Zakažte Youtube!

Když se objevil jazz jako nový hudební směr, starší lidé si stěžovali na nevycválanost mladší generace, která se spouští s něčím tak neslýchaným, jako je tahle nehorázná nová „hudba“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Javora 14.8.2017 10:26

Re: Bláboly

Vám pane Smatlaku, by to nepochybně prospělo. Evidentně se vyprazdňujete nesprávným otvorem.

R. Langer 14.8.2017 13:52

Re: Bláboly

Hm, je vidět, že téma vyprazdňování je spíše bližší vám. Mohl byste o tom evidentně klidně napsat nějaký hodnotný článek. :-D

P. Janos 14.8.2017 8:08

Díky zy informaci.

Já do dneška netušil, že nějací utubeři existují. Ale s hledáním práce nemám nejmenší problémy. Smlouvy jsou pořád na papíře a rozhoduje porozumění psanému textu.

L. Písařík 14.8.2017 7:53

Ne tak docela

Ve svém životě jsem zažil mnoho proroků budoucnosti. Dokonce mám doposud knihu, kterou jsem dostal v r. 1958 jako odměnu a ta prorokovala, co bude v roce 2000. Dodnes si v ní rád čítám - něco se splnilo, více je toho, co se nesplnilo. S autorkou bych částečně souhlasil, ale pořád si nedokážu představit natočené video, které by nahrazovalo kupní nebo obchodní smlouvu.

Z. Lapil 14.8.2017 12:40

Re: Ne tak docela

Zrovna včera bylo (ve zprávách ČT?) povídání, že stačí do mobilního telefonu říct "ano".

I. Novák 14.8.2017 13:45

Re: Ne tak docela

Možná to byl stejný pořad, kde zpovídaný expert vysvětloval jak se pilně pracuje na možnosti do youtube klipů celebrit s product placementem umístit tlačítko "Koupit" a "Zaplatit".

L. Písařík 14.8.2017 13:47

Re: Ne tak docela

Viděl jsem. To jsou zoufalci, kteří za pár peněz pracují pro nějakého podvodníka. Jak se začne volající ptát, jestli mluví s panem XY, ptám se: Jste si jista tím, koho jste volala? Nepotvrzuji slovně, že jsem to já a za dalších 5 sec. se odpojuji. Zásada: Co by z toho měl prodejce, když by mi nabízel pro něho tak málo výhodný obchod.

M. Drašner 14.8.2017 7:53

Samoreprese Youtube

Já bych se ani tak o youtube z téhle stránky nebál. Horší je, že s intenzifikací PK myšlení v těchhle médiích prý YT dělá problémy například youtuberům, kteří předvádějí zbraně a zacházejí s nimi, kritizují islám a vůbec se dopouštějí takových neslunných ohavností. Není to úplně můj chleba, ale tyto komentáře jsem už zachytil.

J. Schwarz 14.8.2017 7:23

Jak by se

dalo diktování přímo počítači realizovat? Pokud šéf diktuje sekretářce, nemusí mít text už předem přesně zformulovaný v hlavě, klidně něco změní a sekterářka zareaguje. Co software? Nebude třeba takový nadiktovaný text stejně ručně editovat?

J. Dobrý 14.8.2017 9:59

Re: Jak by se

Na to existuje pokus. Myslim ze to byla IBM, kde nekdo mel napad vytvorit moznost diktovat text do pocitace. A nekoho napadlo udelat pred tim pokus jak na to budou reagovat lide. Vzali pokusne osoby a rekli jim, ze takovy system maji a potrebujou ho vyzkouset. Ve skutecnosti byla za zdi schovana spickova pisarka.

Vysledkem bylo zruseni projektu jeste pred zacatkem. Vysledky byli zoufale a to hned z vice duvodu. Najdete si to.

Z. Lapil 14.8.2017 12:37

Re: Jak by se

Mohl byste upřesnit, co znamená TO? Údaje jako "myslím že", "nějaký" a "někdo" jsou dosti neurčité, přitom pokus, který se nekonal na základě jeho vlastních výsledků, by mě docela zajímal.

J. Dobrý 14.8.2017 13:06

Re: Jak by se

Byl to pokus jak by fungoval prepis reci na text. Presneji simulace tohoto stavu, kde misto pocitace byla pisarka na klavesnici. Vysledek byl zklamani a IBM to rozpoznani reci tehdy pro ucel prepisu mluvenehho textu nezkusilo realizovat.

Heslo pro goole "IBM speech-to-text experiment"

R. Langer 14.8.2017 14:08

Re: Jak by se

Myslím, že technika od té doby značně pokročila a nediktuje se do zdi ani do mechanické tiskárny (rozuměj - VIDÍM aktuálně co diktuji a jsem schopen s tím ihned a rychle pracovat). Ba dokonce si myslím, že převod mluveného slova na text je dnes na velmi dobré úrovni. Nakonec, už si to můžete v Google dokumentech prakticky vyzkoušet i česky. ;-)

http://1url.cz/ztCfi

R. Langer 14.8.2017 14:11

Re: Jak by se

Myslím, že od té doby technika trochu pokročila. Rozdíl je především v

tom, že nediktuji do zdi nebo do mechanické tiskárny, ale přímo VIDÍM,

co aktuálně diktuji, a mohu to okamžitě upravovat. Můžete si to

vyzkoušet i v češtině prakticky v Google Dokumentech. Řekl bych že je to poměrně funkční. ;-)

J. Vlačiha 14.8.2017 4:48

Pěkné

ale neměl být tento blog spíš vlogem?

Z. Lapil 14.8.2017 12:32

Re: Pěkné

Pro mě ne. Já jsem z těch, co čtou rychleji, než někdo mluví :-).