18.6.2024 | Svátek má Milan


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Vérosta 29.11.2010 10:55

Re: Salónní řeči

Souhlasím s tm, že česká společnost je ve své většině (a teď bez ironie) VELMI TOLERANTNÍ k příslušníkům jiných ras, ale nesnáší, když je někdo moc hlučný, špinavý, násilnický, nepracuje ba je nevzdělaný (a to bez ohledu na rasu). Na to jsme my, Češi, dost hákliví, že?

M. Franková 29.11.2010 0:42

Copak je to normální???

V České republice to již několi let vypadá tak, že kdokoli poukáže na amorální a nemravné chování cikánů je okamžitě označen za rasistu. Paní Šiklová to ovšem v reakci na slova bydžovského starosty posunula o několik pater výš. Od nynějška zřejmě každý takový občan dostane přímo nálepku - fašista!! Moji kamarádku- profesorku jazyka českého na penzi, okradli a způsobili zranění dva cikánští výrostci doslova v pravé poledne téměř v centru města. Bez potrestání. Cikán ukradl auto, ujel cca 900 metrů a porazil dvě sestry- důchodkyně na přechodu. Jedna  zemřela na místě, druhá s těžkými zraněními v nemocnici.Bez potrestání.Mému synovi ze zamčeného domu i zamčeného dvora ukradli nové kolo.Náhoda mi přála, sousedka viděla pachatele.Když jsem to hlásila na policii, oznámil mi operační důstojník, že si mám pro kolo jít sama,když vím, kdo mi ho ukradl, a že rodinu zná a jde o známé firmy.Až na moji pohrůžku, že si toho dacana vyzvednu přímo ve škole, a budou mě soudit za vraždu cikána, se zvedli a kolo dovezli. Cikán zůstal nepotrestán! Jen tři případy, které se mě dotýkali takřka osobně. A to nemluvím o ukradeném autě, které mi v Mostě ukradli, jak jinak.. také cikáni.Od soudu jsem dostala pouze vyrozumnění, že je chytli,ale žádné peníze za totálně zdemolované auto ať nečekám, že jich ukradli asi deset a jsou na sociální podpoře. A světe div se, dostali jen "podmínku!! Docela by mě zajímalo, pokud by se někde otevřel web, na kterém by se přihlásili všichni bílí.. okradení nebo jinak postižení cikánskou menšinou, kolik by nás tam bylo!! Ale vsadím se, že mezi nimi nebudou Šiklová, Kocáb,Uhl a jim podobní mravokárci. A když na tyto skutečnosti poukážeme, označíme viníky a i se patřičně vyjádříme, tak jsme rasisté a dnes už i fašisté!!! Až tam jsme to s tou pravdoláskou dopracovali.

V. Kain 29.11.2010 7:43

Re: Copak je to normální???

Naprosto stejná situace je záp.zemích EU.Jak se sesypali pseudohumanisti na Sarkozyho,že se chtěl zbavit toho svinstva které mu do země nalezlo z Balkánu.Ono nestačí,že mají obrovské a dneska už těžko řešitelné problémy s podobnou odnoží a to jsou muslimové.Tam kam vlezli,tam se zvýšila kriminalita a všechno co s ní souvisí.Ve Švýcarsku o řádění neitegrovatelných přistěhovalců rozhodli občané v referendu.Za určité trestné činy opustíš naši zem.Samozřejmě,že se to vrchnosti moc nelíbí a tak než tento zákon vzejde v platnost,tak to různí švýcarští Šiklové,Kocábové,Úhlové,Havlové budou zdržovat co nejdéle.Mezitím bude ta pakáž hájena.Nevím co se odehrává v hlavách těch pomatenců když hájí parazitující darebáky proti slušné společnosti.Oni si zřejmě ve své vyjímečnosti myslí,že vše co dělají,dělají správně,ale opak je pravdou.Pokud s tímto problémem nezačneme něco dělat (a ne jenom žvanit) tak na to doplatíme úplně všichni.

J. Schwarz 29.11.2010 20:49

Re: Copak je to normální???

Z toho je vidět, že nejdůležitější není zbavit se tu "nepřizpůsobivých", tam cizích kriminálníků, ale odstavit od moci ty Uhly, Šiklové a Kocáby. Tihle představují společenský AIDS západních zemí.

M. Gavlák 29.11.2010 8:23

Re: Copak je to normální???

... nenapadlo vás, že problém bude spíše než v obecném odsuzování rasy v neschopnosti státu tyhle případy řešit? Pak je totiž prostor pro nárůst xenofobie a rasistického fašismu. Nechtěl bych být řádně pracující Rom a číst všechno to, co se lze v těchto dnech v podobných diskusích dočíst. O tom píše Šiklová a zcela oprávněně.

J. Urban 29.11.2010 8:42

Re: Copak je to normální???

Myslím, že nemluvíme o národě - Romech ( i když značná část z  nich jsou cikáni). Cikán může být i Čech, Slovák, Maďar - bílý, žlutý, hnědý, černý... Jde o sociální (nebo spíš asociální) kriminální skupinu, které je třeba vyměřit malý dvorek a používat dlouhý bič, aby se vyloučila nebo aspoň hodně omezila trestná činnost všeho druhu. Boj proti trestné činnosti není fašismem, paní Šiklová!

J. Orlík 29.11.2010 15:58

Re: Copak je to normální???

To je, pane Urbane, samozřejmě, hloupost. Cikán je jenou Cikán a nemůže být Ir. Stejně, jako Čech nemůže být Němcem.  Cikáni se od Čechů, Slováků, Maďarů liší jen množstvím pigmentů. Cikán nikdy nemůže být blondýn a nemůže mít růžovou barvu pleti.  Jestli tady někdo použil skutečně podivný slovosled, tak Vy, když jste řekl, že u Cikánů jde o kriminální skupinu. To je přesně to, zač byste mohl jít bručet. Jistě se najdou Cikáni, kteří jsou slušní a pracovití, byť jich moc není. Ale právě ti by z Vás udělali u soudu fašírku. Nám jde spíš o to, než že bychom Cikány házeli do jednoho pytle, to snad nikdo, kromě evidentních rasistů, neřekl. Nám jde spíš o statistickou veličinu pravděpodobnosti, že pokud je někdo cikánské národnosti, tak bude podstatně větší předpoklad k tomu, že nebude pracovat, nebude se vzdělávat, bude pobírat celý život sociální dávky než je tomu u majoritní části společnosti. Ale říct, že kdo je Cíkán je automaticky asociál, to se příčí i mi a to Cikány fakt nemám rád. Co třeba takový pan Holomek, jestli Vám to něco říká? První Cíkán u nás, který vystudoval vysokou školu a když ho, tu a tam vidím v TV, tak je mi jasné, že je inteligentnější než spousta diskutujících tady na internetu.