20.6.2024 | Svátek má Květa


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Veřejná diskuse plná arbitrárních tvrzení II.

Přestože jsem optimista, ani v nejmenším jsem nemohl předpokládat, že se do diskuse k prvnímu článku na toto téma pustí s takovým zaujetím pan Václavík a nabídne mi možnost ukázat na konkrétních tvrzeních podstatu problémů v současné veřejné diskusi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 1.5.2016 21:33

Pan Fendrych

svoje tvrzení nedokonale formuloval. Nechtěl říct že masoví vrazi jsou lidé jako my, chtěl říct že jsou stejní jako on...

F. Houžňák 30.4.2016 9:45

Akorat s tim Breivikem to tak neni,

jednak dotycni postrileni se tam zrovna radili o tom, jak nejlip vyvrazdit Zidy (to je sice vina ponekud zprostredkovana, ale nebyl to zadny detsky tabor), jednak neslo ani tak o to, ze je Breivik v isolaci, ale o to, ze je bezduvodne nekolikrat za noc buzen, musi se svlect do naha atd. (nebylo jasne, jestli kazdy den nebo jenom obcas). A zajimave je, ze u kazdeho vraha levicakum mileho se povazuje za straslive muceni, kdyz dotycny gauner nema veskere pohodli a vychazky na svobodu bez dohledu, ale u Breivika jim to nejak nevadi.

J. Mrázek 30.4.2016 7:29

Radim Hreha,býv.ředitel STV

Plně postačí aktivity pravdoláskařů. Ti budou až do podzimních voleb a poté příští rok do parlamentních voleb totálně nasazeni. Zejména starší ročníky se tak mohou těšit na porovnání praktik zastrašování a vymývání mozků dle pravidel politické korektnosti Evropské unie, respektive ruské propagandy. Dospěji-li k poznání, že globalizace postihla všechny typy vymývačů mozků bez rozdílu, budou mít na rozdíl od nich, vyhráno. Propagandisté západního, či východního střihu to mají v Česku totiž prohráno předem. Žádný z nich nebyl ve výcvikovém středisku připraven na to, že konzumenti jeho produkce postrádají loajalitu, dokáží číst mezi řádky, kriticky myslí a jsou všeobecně vzdělaní lépe než absolventi jejich prestižních univerzit. O tom nemají ani páru ve Washingtonu, stejně jako v Moskvě. Inu velké národy se nechají manipulovat snadněji.

P. Lenc 30.4.2016 10:18

Re: Radim Hreha,býv.ředitel STV

To co jste napsal platí pro nás, starší a pamatující generaci.Obávám se, že pro tu porevoluční to neplatí.

P. Dvořák 30.4.2016 3:02

Určitě to není parafráze na komunistické

„každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb“.

Nepředpokládám totiž, že by oním „každý podle svých schopností" bylo myšleno nechat "schopného" vraždit příslušníky společnosti po desítkách.

Bohužel i druhá část "každému podle jeho potřeb“ je většinou vykládána naprosto mylně, protože tím rozhodně není myšleno "každému podle toho, co si zamane“.