2.3.2024 | Svátek má Anežka


SPOLEČNOST: Už jsme zase v ´normalizaci´...

19.10.2009

... anebo v Druhé republice?

Co bylo jedním z významných znaků takzvané „normalizace“ i za tzv. Druhé republiky? Tedy to, že za názory se už (a nebo ještě) moc nezavíralo, ale všichni věděli, co je vhodné psát, a sami „dobrovolně„ dodržovali, co se smí a co se nesmí. Takže v novinách nebyla předběžná cenzura. Nebyla ani moc potřeba. Všichni byli tak podělaní strachy, co by se stalo, kdyby napsali něco, co by se nahoře nelíbilo, takže předběžná censura prostě nebyla potřeba.

Také dnes zpívá většina evropských medií podle jedněch not. Výjimky jsou, ale kdo ví, jak dlouho vydrží. Řev který zazněl z hrdel nových Kojzarů a Štollů – tedy pánů Halíka, Peheho, Lišky a podobně (a jejich europřátel) na Klausův krok s LS - asi vyděsil vedení našich masmedií nebývalou měrou.

Skutečně senzační zpráva, že 65 % obyvatelů Česka má stejný názor na Lisabonskou smlouvu jako Klaus, blikla 16. října v ranních zprávách, objevila se v LN a jinak celý den ticho. Kamarád mi volal, zda to, co hlásily ráno ČT a ČRo, že existuje silná podpora Klause, je pravda a nebo ne. Od rána je ticho. Nikdo ani muk. Zpráva, že Klause podporují dvě třetiny obyvatel v jeho odporu proti Lisabonské smlouvě, podloženému skutečným a nikoli virtuálním nebezpečím otevření Pandořiny skříňky sudetských požadavků, je vytěsněna. Ovšem když někdo jiný pár dní předtím vydal zprávu, že si většina lidí myslí, že Klaus poškozuje republiku v očích Evropy, když nechce podepsat, toho byly plné noviny a televize snad týden.

Ne, že bych věřil našim průzkumníkům veřejného mínění. Jimi pokládané otázky jsou většinou tak zavádějící a nebo záměrně dvojsmyslně kladené, že jejich vypovídající hodnota bývá malá. Tentokrát se tomu dá více věřit. Protože jakmile se ozve „sudetští Němci“, většina národa se okamžitě naštětí. Přes to, že prosudetská propaganda jede už celých dvacet let na plné obrátky a nese podivuhodné květy. Jako jistou knížku jisté mladé brněnské dámy, která sice slyšela o vyhnání Němců z Brna prvně před třemi lety, ale hned o tom dokázala napsat knihu. Svatá prostoto! A tento „vynikající“ literární čin byl hned kritiky opěvován.

Vraťme se však k faktu, že „senzační“ zprávu o názoru našich občanů významná media v ČR až na výjimky buď vůbec zamlčela, nebo ji po prvním ohlášení ihned „stopla“ a celý den bylo ticho po pěšině. Nevím, zda „někdo volal někam“, spíš se, jak se proslýchá, vedení radia a TV vyděsilo a zasáhlo samo. Pak se zpráva opět objevila, neboť o ní mluvila celá Evropa, a tak ji nebylo možno ututlat. Díky, internete!

Proč se stalo, že zpráva o Klausově podpoře záhadně na nějakou dobu zmizela? No, pravděpodobně to nebyla žádná „censura“ zvenčí. To se předem strachy potento sami novináři.

Je smutné, když uprostřed řevu našich eurohujerů zanikají skutečně vážné informace. Třeba ta, když president Rakouska prohlásí (a za zády má snaživého presidenta Maďarska), že se nesmí bránit „nárokům vyhnanců“. Což tedy znamená, že Rakušané, dnešní hlavní političtí spojenci tvrdého jádra Landsmanšaftu, nejen že vědí, co je kryto v LS, ale veřejně prohlásí, že Čechům nedovolí….. Co nedovolí? No možnost pomocí LS zaútočit na ČR a SR a změnit výsledek války. Jak pravil premiér Fico v TV, původní spravedlivé řešení důsledků druhé světové války. Že alespoň z hlediska Rakouska je to jinak, lze pochopit, když si uvědomíme, že tam 30% voličů v posledních volbách dalo hlasy neonacistickým a nacionalistickým stranám.

Morální pohlavek našim eurohujerům, kteří tvrdí, že si vše Klaus vymyslel a že je to jeho „kapric“, dal i Verheugen, když prohlásil, že kdyby CSU neustále nepodporovala a nepoňoukala sudetské Němce, neměli by Češi důvod protestovat proti LS a v ní skrytým sudetoněmeckým nárokům.

Obrovské naděje a nadšení, které jsme vkládali do západní Evropy a jejích demokracií, tají v poslední době jako sníh. Sjednocená Evropa a její zastánci v Bruselu i u nás se mění v uzavřenou a mocí opojenou politickou elitu, která neví a nechce vědět, co se vlastně dole mezi lidem děje. Své plány a sny a touhu po moci jsou ochotni prosazovat i za pomoci všech těch místních přisluhovačů, bez ohledu na cokoliv. Demokracie se ztrácí.

Už i analytici ČSSD pochopili, jak sdělil Paroubek, že může stopadesát komentátorů nazývat Klause ješitným dědkem a hejna eurohujerů obsadit redakce všech novin a televizí, ale že jsou ve skutečnosti malou aktivistickou skupinkou. Prostě partou „kůlů v plotě„.

Navíc, oni vypadají ti naši bojovníci za „šťastné eurozířky“ jako cosi daleko staršího. Jak mi připomněla jedna dáma, také pamětnice: „Nepřipadá ti ten Liška jako svazák z padesátých let? A ta Kačka vypadala na volbě presidenta jako ty zuřivé svazačky, co bdělým zrakem kontrolovaly za sjezdech ČSM, zda všichni polní své úkoly?!“

No, připadalo mi to také tak.

Evropa dlouhou dobu předstírala, že žádný problém neexistuje. Tedy žádný problém „vyhnanců“. Myslím si, že ona skupina nadšených levicových a zelených eurohujerů, co prosadila ten lidskoprávní dodatek k LS, netušila, co vlastně dělá. Jak většinou tihle lidé „s nadšením v oku“ a opojeni heslem „Srdce –prudce-revoluce“ netuší. Dlouhou dobu se tutlalo, že Polsko má strach a ony řeči o homosexuálech jsou jen zástěrkou pravého problému. Dneska už to Evropa ví. Došlo to i Slovákům, ví se to v Bruselu a musí se to vyřešit. Ten problém, kdy „vyhnanci“ považují poválečné události za křivdu a jsou ochotni udělat pro jeho „vyřešení“ cokoliv, bez ohledu na následky, vylezl na povrch. A netýká se jen ČR a SR a Polska, ale i třeba Dánska, Itálie, Francie, Norska, Ruska atd., protože všude tam se děly po skončení války na „nevinných Němcích křivdy„.

Jak se zdá, mnoha lidmi nenáviděný Klaus z důvodů, které zná skutečně jen on, přesně určil a označil obrovský problém. To, že téměř jednotný šik našich novinářů tuto otázku vždy bagatelizoval, ukazuje jejich slabost a neschopnost. A samocenzuru.

No nakonec, podle skutečných výsledků toho, co si lidé v ČR, SR, Polsku a podobně myslí, se ukazuje, že přes enormní úsilí všelijakých propagandistů mají národy, které byly okupovány německými nacisty, dobrou paměť. A skvělý čich na to, kdo lže a kdo mluví pravdu.

To jsem zvědav, jak budou reagovat naši novináři a politici, až jim zvenku - a třeba zrovna sami Němci jako Verheugen – někdo řekne, že ta věc není žádná legrace. Pokus prolomit Benešovy dekrety je pokus o destabilizaci Evropy. V našem zájmu je mít Evropu silnou a demokratickou. Ukáže se, zda taková skutečně je.

To jen eurohujeři, blouznivci, všelijací spasitelé lidstva a také ti, co sní o starých časech, se snaží přeměnit EU na nástroj vyhovující jejich účelům. Nemusíte mít rádi Klause. Ani Jakla. Ale měli byste mít alespoň instinkt sebezáchovy. Podívejte se na Jugoslávii. Tam to taky začalo řečma o „odčinění křivd“. A skončilo hromadnými hroby.

Dodnes jsme doma ani nespočítali mrtvé a neotevřeli všechny hromadné hroby, které tady za sebou zanechali nacisté a „vítězní henleinovci“. To si chcete zahrávat znovu? Pak by skutečně nezbylo nic jiného než požádat o pomoc Rusko. Tak kam půjdeme, naši milí politici? Koho budete podporovat, milí novináři?

Lidé vám řekli, že jedna zkušenost s touto částí sudetských Němců je až dost. Jak se rozhodnete? Kdyby to nacistioidním politickým silám vyšlo, stejně vám ta místa v Bruselu nebudou na nic. Protože bude po Bruselu a EU. Chápete to?