20.2.2024 | Svátek má Oldřich


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Čepek 13.1.2011 17:40

Re: "A soudy budou patrně mít někdy podobu vítězství islámu."

Reagoval jsem na to co jste řekla, že "máme všechny trumfy v rukou". To přece Řím měl také.

O. Kadlec 13.1.2011 18:22

Re: "A soudy budou patrně mít někdy podobu vítězství islámu."

Ale pane Čepek! To není argument! Všechno jednou skončí, to všichni víme a není to předmětem sporu.

S. Netzer 13.1.2011 18:27

Re: "A soudy budou patrně mít někdy podobu vítězství islámu."

Neměl. Na rozdíl od naší společnosti.

Svobodná společnost se nerovná dekadentní společnosti.

To je další klišé, které pěstují věrozvěstové úpadku západní civilizace.

O. Kadlec 13.1.2011 1:07

jak se dá na internetu mávnout rukou?

Dan Drápal stoupá po schodech islámské fóbie podobně jako kdysi ruští popi v antisemitismu. Nedá se to už číst. Kdepak tohle skončí?

Dokonce pokládá vliv Sarrazina a Wilderse za pozitivní momenty! Zajímavý posun. Pamatuji doby, kdy tentýž autor říkal, že kdo chce "jen" svět bez židů, nebo bez kapitalistů, nebo bez komunistů, je z jednoho a téhož těsta. To je jedno jaké skupiny obyvatel se chce ve své zemi zbavit. A najednou se zastává neviňátek co chtějí svobodu, jen bez přistěhovalců. Asi už neplatí že Evropa má milost v Božích očích především pro biblickou "přívětivost k hostům". I když zbytek své staré víry opustila, tohle ještě drží. Copak bude s Evropou, jestli tito výtečníci, strašící svět muslimy, vyrostou až k moci? Možná ji zahubí právě oni. Rozhodně je v nich větší nebezpečí než v muslimech, jakkoli jejich sebevražedný druh nebezpečí nepodceňuji. Umíraj lidi, ale nehyne civilizace.

Dan Drápal taky sahá k opelichané výzbroji typu "nazývat věci pravými jmény", tedy šířit to co on, nebo obviňování ze slepoty všechny, kdo dobře vidí - ale něco jiného.

Prý jsou dnes "v šoku" lidé, kteří vidí jak se atentátníci rejkrutují z fanatiků na Západě narozených, a ne jen dovezených z Pákistánu. V šoku jsou ale jen novináři, ti to mají v popisu práce, a pak marťani co tady posledních deset let nebyli. Jinak my, co bdíme a vidíme, překvapeni nejsme, protože to víme od roku 2001. Dobře si pamatujeme jak na to shození newyorských dvojčat reagovaly některé západní mešity. Dobrovolníci se k nim hrnuli denně a média tomu věnovala pozornost už tenkrát. My, co jsme četli Kepelovu Boží pomstu už před útokem na New York, jsme to čekali ještě dřív.

Tři domy nejsou žádná bilance, protože autor se nedostal za těch sedm let k ničemu co by přineslo podstatně více světla do podzemí. Ale tomu se nedivím, to je dost náročná práce a překladatel tyhle možnosti nemá. Nad tímhle článkem jen tak mávnout rukou...

J. Schwarz 13.1.2011 11:54

Re: jak se dá na internetu mávnout rukou?

Pane Kadleci, jste šťastný člověk, neboť vaše jest království nebeské ať jste muslim, "sekulární humanista" , křesťan či buddhista.