3.3.2024 | Svátek má Kamil


SPOLEČNOST: Taková brněnská špinavost

11.2.2017

Magistrát města Brna hodlá zaměstnávat osoby se znalostmi arabštiny a ruštiny, aby brněnské úřady mohly lépe komunikovat s cizinci s migračním pořadím. Jak informoval brněnský magistrát, náklady do výše 9 milionů korun budou hrazeny z prostředků EU a 300 tisíci korun přispěje město Brno.

Nad tím opravdu zůstává rozum stát, především proto, že takové ciráty si nezaslouží ani osoby, které sem migrují a jejichž jazykem je arabština, ani Rusové, jelikož zas tolik jich v Brně není. Kam moje paměť sahá, nevím o tom, že by se Brno nebo jiné město takto vlídně chovalo k Vietnamcům, kterých je Brně jistě více, než (zatím) arabsky mluvící náplavy a Rusů dohromady, a to násobně. Nebylo to třeba, tito Asiaté se pilně učili česky a integrovali se. Také, ať vzpomínám, jak vzpomínám, nevím o tom, že by Brno, Praha či jiné město vycházelo vstříc Ukrajincům, kterých je v Česku několik set tisíc a tvoří významnou menšinu. O Němcích ani nemluvím, ačkoli v pohraničí by to jistě dávalo smysl. Ale když jde o muslimské migranty, kteří jsou jednak líní a jednak především nafoukaní na to, aby se snížili k tomu mluvit anglicky, tak těm se poleze do zadnice. Rusům pak jakbysmet, ačkoli ti díky příbuznosti jazyků nemají praktický nikde žádný problém, jak vím sám ze své praxe. Je to až ponižující!

Jisté je, že pokud již kdokoli chce vycházet vstříc cizincům, kteří zde chtějí žit, měla by stačit angličtina. Jenže to by se v Bruselu zbláznili, protože angličtina je nyní zjevně jazykem nepřátelské Velké Británie, která si sama za to může, že odchází z ráje, kterým je Unie. Takže Brusel nám sem bude na nátlak Německa potají s tichým souhlasem naší vyměklé vlády přes odpor značné většiny obyvatelstva tlačit muslimské migranty a s pomocí domácích sluníčkářských quislingovců zavádět arabštinu na úřadech a ještě takovou zhůvěřilost financovat. Co bude následovat? Přidá se ještě parsí, urdu, uzbečtina a zaměstnávat se budou turečtí mluvčí? Kde tato šílená, bezprecedentní servilita skončí?

Kdybych byl Brňan, šel bych demonstrovat, protože i nad těmi třemi sty tisíci z městské kasy by mi krvácelo srdce. Došel bych na zasedání zastupitelstva a tam bych ve veřejné rozpravě požádal zastupitele, ať tlačí na úředníky, aby se učili anglicky a aby to zarazili. S angličtinou mohou obsloužit kohokoli. A kdo se nesnaží dorozumět a nechce vyjít s našinci, tak ať táhne, odkud přišel. Každý český emigrant toto musel v cizině - ať byl kdekoli - udělat a šlo to. Ostatní města sice nic takového neplánují, ale já zdůrazňuji, že zatím. Jeden exces jako v Brně a pak se to za pomoci páté kolony bude prolamovat dál a dál. Je mně z toho opravdu zle a rozum mi zůstává stát.

To je brněnská a bruselská špinavost. A takhle my tady žijeme.