24.4.2024 | Svátek má Jiří


SPOLEČNOST: Šílenství klimatistů

10.9.2021

Nenechme se zastrašit scestnými vizemi hlasatelů zelené apokalypsy!

V souvislosti s nepříjemným a pro mnohé lidi jistě i nebezpečným virovým onemocněním chřipkového typu jsme z oficiálních míst i z mnoha médií místo snahy o zklidnění situace spíše strašeni, což našemu zdraví jistě nepřispívá. Prohlubuje se tzv. polarizace společnosti - např. v personálních materiálech zaměstnanců se již začínají objevovat kolonky pro rozdělování lidí na ty očkované a na ty ostatní.

Doslova v přímém přenosu sledujeme tragický konec totální blamáže NATO v čele s USA v Afghánistánu.

Jsme svědky toho, jak progresivisté prosazují nejrůznější -ismy, pro existenci „normální společnosti“ zhoubné. Mění se význam slov, některá se dokonce přestávají používat. Přepisují se dějiny. Poražení, kteří rozpoutali válku, nutí vítěze, aby přiznali spoluúčast na jejím rozpoutání. Stírají se rozdíly mezi mužem a ženou, pohlaví možná nebude časem uváděno ani v dokladech. A nač také, když si ho každý bude moci v určitém věku svobodně vybrat.

Stát nezodpovědně prohlubuje schodek veřejných financí, státní dluh se stává prakticky nesplatitelným.

Za tohoto neutěšeného stavu řadu lidí ani nepřekvapí článek (mnozí jej možná jednoduše přehlédli), který pod názvem Panel OSN: Lidská činnost způsobuje oteplování, vlny veder i povodně uveřejnila v pondělí 9. srpna 2021 ČTK. A nebyla sama (např. zde, zde). Nemůže být pochyb. „hlasatelé zelené apokalypsy“ znovu udeřili. Tentokrát z nejvyšších míst.

Ten, kdo jen trochu sleduje šíření „zeleného šílení“, nemohl přehlédnout, že jeho protagonisty už dávno nezajímá (pokud někdy vůbec zajímala) pravda. A tak mění názvosloví podle toho, jak se jim to hodí. Místo pojmu globální oteplování používají rafinovanější pojem globální změna. Do něj se schová nejen např. i ochlazování, ale prakticky jakýkoliv přirozený děj (změna), který právě na matičce Zemi probíhá. Mantrou jejich zeleného náboženství je více než pochybné tvrzení, že skoro za všechny tyto děje může člověk a jeho činnost, nikoliv příroda. Tedy např. i za sucha, horka, bouřky, deště, povodně a časem tam možná zařadí i zemětřesení, pokud se tak již nestalo.

Ke své nebohulibé činnosti využívají různé praktiky. Jednou z nejčastějších je účelové využívání jen těch metod měření a dat, která se jim právě hodí. Výsledkem takovýchto praktik je i nechvalně proslulý tzv. hokejkový graf.

Podobně účelová jsou i tvrzení, že pozorované oteplení planety je bezprecedentní za posledních 2 000 let a velmi pravděpodobně i v posledních 100 000 letech, nebo že koncentrace atmosférického CO2 v hodnotě 410 ppm jsou nejvyšší za poslední 2 miliony let. Stačí se jen podívat na příslušný graf, abychom zjistili, že „zelení vědci“ opět využívají jen ta data, která se jim právě hodí.

Vezměme období deseti nebo několika desítek milionů let zpátky. Koncentrace CO2 byla kolem 1000 ppm a víc, tedy vyšší než dnešních 410 ppm. V té době už byli savci a všechny základní skupiny organismů, jaké známe, a dařilo se jim dobře. Ale před rokem 1700 byla 2,5 milionu let koncentrace CO2 mezi 180 a 280 ppm.

A s teplotou je to podobné. Dnes je tepleji nebo chladněji podle toho, se kterým obdobím se to porovnává. Je tepleji než v 17. století, malé době ledové, ale asi chladněji než za Římské říše, ale zase tepleji než v dobách ledových třeba před 20 tisíci lety, ale zase chladněji než před 66 až 3 miliony let.

Je více než zřejmé, že v koncentraci CO2, tohoto životodárného plynu, problém životního prostředí není. Přesto se na oficiálních stránkách Evropské unie dočteme mimo jiné i to, že změna klimatu a zhoršování životního prostředí představují pro Evropu a celý svět existenciální hrozbu, že k překonání těchto výzev vznikla Zelená dohoda pro Evropu a že se do roku 2050 dosáhne nulových čistých emisí skleníkových plynů.

Ano, nejedná se o nic jiného, než o tzv. Zelený úděl, rozuměj „zelené šílení“.

Jedna z největších ekonomik světa sice od Pařížské dohody pod vedením rozumně uvažujícího prezidenta odstoupila, ale vzápětí po jeho „nezvolení“ nový prezident do „zeleného šílení“ Spojené státy opět zapojil.

Mediální masáž „hlasatelů zelené apokalypsy“ je masivní. Spolupracují s nimi oficiální mezinárodní organizace, vlády mnoha zemí, neziskové organizace, veřejnoprávní média. Zdravý rozum v boji s jejich ohromnou přesilou prohrává. Ale vzdát se jim úplně bez boje?

Rozhodujícím impulsem k napsání toho mého pojednání byl neuvěřitelně arogantní titulek článku uveřejněného 22. 8. 2021 na Seznam Zprávy: Kvůli klimatu stojí zato trochu zchudnout, říká finančník. Už jen ten titulek mě docela rozzlobil. A po přečtení celého článku – rozhovoru jsem se rozzlobil ještě víc. Ten, s kým Seznam Zprávy vedl rozhovor, byl totiž jakýsi investor a konzultant, který u nás před patnácti lety „rozjížděl“ obchod s emisními povolenkami.

Tak to tedy ne, pane investore a konzultante! Jestli jste vy, ať už z jakéhokoliv důvodu, naskočil na zelené šílení hlasatelů zelené apokalypsy a vydělal jste na obchodu s emisními povolenkami (dle mého názoru podvodu tisíciletí), zchudněte si sám!

Ale nás, kteří zelenému šílení nevěříme, do toho laskavě netahejte!