21.2.2024 | Svátek má Lenka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Stuchlik 16.9.2011 21:51

Re: "Fanatizmus extrémistů je plodem nenávisti pěstované ve svých začátcích v nevelkých společenských skupinách."

Je zajímavé, že všichni ti "humanisti" bydlí v bezpečné vzdálenosti od "nepřizpůsobivých"

F. Eliáš 16.9.2011 12:57

Extrém je něco mimořádného

Angličan, který nemá rád fotbal má neobvyklé, extrémní názory. Je vyloučeno, aby byly považovány většinové názory za extrémistické. Za extrémisty lze považovat řadu novinářů, členy naší vlády, ale v žádném případě většinu populace.

F. Eliáš 16.9.2011 12:53

Vezměme si Kocába

To je člověk, který se velkou mírou podílí na nenávisti, která se dnes projevuje u neromských obyvatel ve styku s Romy.

P. Schuh 16.9.2011 8:34

Fakta

Teď se přímo roztrhl pytel s vědeckými analýzami toho co se vlastně děje. a přitom je to tak jednoduché.

Občané prostě chtějí spravedlnost, chtějí v klidu pracovat a žít. Bohužel do davu protestujících se rádi přimíchají fašounci, a ikdyž jsou to jen jedinci dokáží tento dav někdy až mistrně zmanipulovat.

Vláda má co chtěla, neslyšela pokojné protesty jednotlivců, ignorovala petice občanů, tak teď má realtivně klidné demonstrace. Pokud bude ignorovat i je, zítra tu bude možná i tvrdý pouliční boj.

K. Janyška 16.9.2011 7:37

No, když se lidi naserou, stanou se z nich extrémisty. Nedá se nic dělat, Cikáni je nasrali. Kdo za to může více je otázkou, zda zbabělost bílých Čechů, která Cikány dolsova pěstuje nebo oni a jejich přirozené mentální žebrající založení... Dzp.

T. Vodvářka 16.9.2011 5:52

Vážený pane profesore

Vaše analýza je jako vždy brilantní, článek však míří lehce vedle. Totiž, zamyslel jste se nad tím, kolik je v davu protestujících občanů extrémistů a kolik těch, kterým to už vše leze krkem? Jistě, vždy se najde pitomec, který vytáhne nůž /nebo třeba mačetu v baru/, který hodí zapálenou láhev. Nicméně - a to jako psychiatr víte lépe než ostatní - nejsou Češi, Moravané či Slezané principielními rasisty, ale naopak lidmi velmi tolerantními, kterým odlišnost cizinců připadá milá a rádi pomohou. Komu vadí černoch v baru, vietnamec v obchodě, ukrajinec s lopatou?

Pak je ovšem skupina lidí, která se není schopna ukáznit, provokuje, krade, nepracuje a ještě se dožaduje zvláštního přístupu. V praxi to vypadá tak, že ráno vstáváte do práce po probdělé noci, kde vedle v domě, bytě apod. se provozovala tradiční romská kultura. Pokud nešlápnete do výkalu před dveřm,i stihnete MHD. Možná uvidíte u "opilého okna" postávat někoho, kdo má žízeň a dávky. Po odpracovaných 8,5 hodinách se vracíte domů a máte-li štěstí, dojdete bez ztráty mobilu či zubu. I vaše děti se vrátí domů s řetízkem na krku po babičce, Máte-li štěstí, bude ve Vašem bytě vše jako při odchodu ráno. Máte-li ještě větší štěstí, následující noc nebudou vedle zpěvy a tanec. Vaši sousedé, které jste si nevybral, budou znaveně posedávat celý den na lavičkách a dělat si srandu z těch, kteří na ně vydělávají.

Pokud k těmto lidem zaujmete negativní postoj, nejde o extrémismus, ale o historickou zkušenost. Možná psychodrama pomůže, ale jsem skeptický, protože lepší než psychodrama či denní dávka SSRI je lépe žít tam, kde výše zmíněné "štěstíčko" nemusíte prožívat. A jelikož se pro mnoho lidí nejeví reálné odstěhování, jdou do ulic vysvětlit svůj názor. To není rasismus, extrémismus. Jen lidská touha po normálním životě. Žádná diagnosa.

J. Měrka 16.9.2011 1:17

"Fanatizmus extrémistů je plodem nenávisti pěstované ve svých začátcích v nevelkých společenských skupinách."

Jenže - ono těch "extrémistů" tak nějak přibývá; a jako naschvál mezi těmi s praktickou zkušenoctí.Na "dobrých" a chráněných adresách mají trochu zpoždění. Což? Tady asi někdo stále není realista?