21.6.2024 | Svátek má Alois


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
CNN 4.12.2009 8:31

když teče do čllunu, k pumpám musí všichni

Mnoho diskutérů zapomíná, že všichni, i učitelé a zdravotníci, jejichž práce si většina lidí váží a oceňuje ji morálně, jsou součástí společnosti a když tato se dostane do ekonomických problémů a nastane utahování opasků, nemůže se to nedotknout ani těchto profesí. To nemá co dělat s tím, že jsou dobří a horší kantoři či doktoři stejně jako dělníci nebo úředníci. Autor má pravdu, příčiny dluhů může každý vidět jinde, ale zodpovědná vláda je nesmí prohlubovat do nekonečna, to by pak přineslo pokles mezd o víc než čtyři procenta a tisknout nekryté peníze nechce snad nikdo. Kdo toto nechápe, musí tedy jít hledat štěstí do nějaké dokonalejší společnosti. Jsme jací jsme, chytří i hloupí, kterých se hned tak nezbavíme a kromě nás samých nám nikdo nepomůže.

lubošek 3.12.2009 23:40

Papaláši

byli,jsou a budou.Ale pokud se přemnoží,tak jsou jako rakovina.Pacient musí včas k lékaři.Pokud to nestihne,zemře.

Pavel 3.12.2009 23:14

Vidím to jinak.

Každý zaměstnanec má právo na stávku. Pokud budou stávkovat státní úředníci, zejména finančního úřadu budu jim fandit. Stávkujte sto let aspoň nebudu muset platit daně. U některých úředníků stejně nepoznáte jestli pracují nebo stávkují;-D

Nový 3.12.2009 22:05

média jsou bohužel hodně narudlá

Člověk  neznalý reality  by si  dle  mediálních  zpráv  mohl  myslket, že  při poklesu  mezd  o   4%  začne  česká populace  umírat  hlady  a  mrazem.

Přitom  by se, díky poklesu  cen, defakto  nic  nezměnilo.

Jelínková 3.12.2009 20:43

Úřady

 dle pana Parkinsona utěšeně rostou,Pardubice měly na př.za totality asi 600 zaměstnanců,dnes místo jedné radnice mají asi 10 baráků a úřady na 9 čtvrtích cca o 30-50 zaměstnancích,Všichni berou úplatky a to chtějí ještě stavkovat?To jsou ti ,kterí utrácejí sprostě peníze státu.!!!!

Nárůst státních zaměstnanců ve statní správě bych odhadla asi na 600 % nebo je to málo?

Pavel Kořenský - eurosabotér 3.12.2009 20:11

Hádat se o učitele nemá smysl,

ti mají plat malý, na tu záslužnou a nevděčnou práci co dělají. Podobně zdravotní sestry, hasiči, fůra policajtů atd.

Šetřit by se mělo v tom smyslu, že by se měl někdo podívat jak je možné, že u stejně velké městnské části bylo na stavebním odboru místního úřadu v roce 1995 pět lidí a dnes jich tam sedí 18 a na ostatních odborech je to podobné nebo horší (odbor životního prostředí) :-(((

To jsou místa, kde vznikají ty šílené náklady. Takže nesmyslnou úřední agendu zrušit, úředníky vyhodit a učitelům či středoškolským profesorům/profesorkám naopak přidat.

Dolly 3.12.2009 19:58

O co méně dostane úředník ve mzdě

o to více dostane díky korupci. Já bych úředníkům žádný plat nedávala a tvrdila bych, že všechno vyřeší neviditelná ruka trhu...kdo to jen řekl?

Nový 3.12.2009 22:08

Re: O co méně dostane úředník ve mzdě

Naivko. Vy si  myslíte, že  úplatnost  úředníka  je  závislá  na  výši  platu ?!

Pokud  ano, tak jen v tom smyslu, že   dobře  zaplacený  úředník  je  namyšlený  a  chce  o to  víc !

Agent 3.12.2009 17:30

Dandy,

určitě neučíte, protože byste se neoháněl prázdninami. Ano, je to výhoda, ale na první pohled. Jedná se jinak o dovolenou, a znám firmy, které dávají 6 týdnů dovolené, ale učitel si nemůže vzít dovolenku, kdy chce. Takže žádné mimosezónní slevy zájezdů se učitelů netýkají, když na to mají, mohou jet v nejdražším období - v sezóně. A těch 22 hodin - a co přípravy, písemky, testy, suplování zadarmo, rozvrh není ucelený, takže "okna" zpúsobí, že pracovní doba, strávená ve škole je 9 a více hodin. A navíc žádné právní páky proti útokům ze strany žactva nebo ignorance - já to nezažil, ale kolegyně - ženy - s tím mají problémy. Mohl bych pokračovat. Samozřejmě že mám jít jinam - půjdu, přišel jsem z praxe. Ale později, až si budu moci pořádně vybrat. Dzp.

Rad 3.12.2009 19:12

Re: Dandy,

máte samozřejmě trochu pravdu, ale dandy vám psal, že článek není mířen na učitele, což jste, zdá se, stále nepochopil. také pravdivě psal, že ve státní sféře jsou platy průměrně vyšší než v soukromé, takže je divné, že všichni myslí, že v soukromé sféře je víc. učitelé jsou dobří a špatní, myslím, že většina je dobrých ale mají výhodu, že vždy svůj plat dostanou a nemusí se starat, kde na to vzít. v soukromé sféře se na plat prvně musí vydělat, např. když nějaký zákazník nezaplatí, není na výplaty a u soudu se dnes ničeho nedovoláte. Naopak u úředníků je to tak, že dobrých je jako šafránu.

Agent 3.12.2009 16:24

Kůň je nebezpečný zepředu, žena zezadu a blbec ze všech stran.

Nebudu polemizovat coby učitel s těmi, kteří snad chodili do školy aspoň 7 let. Diskuze stále ukazuje, jak je "znalá" veřejnost nabroušená na učitele. Nebudu se obhajovat, nemusím. Odevzdávám práci 1 A jakosti, vím co produkují a předvádějí tolik opěvované soukromé školy a školicí střediska.

A teď k těm 4 %: učitelé jsou vzdělaní lidé a vědí, že když je krize, nějaké protesty nemají cenu - kde nic není, ani smrt nebere. Ale je tu problém - snížení se totiž bude realizovat v tarifech, odebrání osobního ohodnocení bude jen třešnička na dortu, aby ředitelé a zástupci měli kompenzaci za ona 4%. Až krize odezní, nebude Boha, aby provedl změnu tarifů na původní hodnotu. A tak mají učitelé jistý pokles platu o ona více než 4%. Důsledek: odborníci utečou, to bude masový úprk. Zůstanou jen ti průměrní a podprůměrní a externisté posbíraní z ulice. A vy, rozumprdi? Těším se na to, až budete prskat, že vaše děti, vnuci a vnučky nezavadí o kloudnou práci, protože nic neumí. A dobře vám tak. Dzp.

Dandy 3.12.2009 17:07

Re: Kůň je nebezpečný zepředu, žena zezadu a blbec ze všech stran.

Vážený pane učiteli.Mám pocit že vy jste ten blbec ze všech stran.Je všeobecně známo že učitelé odučí 22hodin týně +prázdniny podle ročního období a dvouměsíčních práznin na konci roku a určitě nemají 18 tisíc hrubého jako svářeč se státní zkouškou v soukromé strojírenské firmě který odpracuje týdně 40 hodin a když je třeba i více.Ale tohle jenom pro vaši informaci.Článek se týká lehkoživků kteří se povalují na městských , krajských a jiných státních úřadech.

ook 3.12.2009 17:08

Re: Kůň je nebezpečný zepředu, žena zezadu a blbec ze všech stran.

drobny problem je v tom, ze ucitel muze delat jit svarece, v nejhorsim, ale ten svarec asi ucit schopen nebude...

Rad 3.12.2009 18:59

Re: Kůň je nebezpečný zepředu, žena zezadu a blbec ze všech stran.

pane, mýlíte se a to velmi, jsem si jist, že neumíte svářet (ani já). zrovna svářeče jít učitel dělat nemůže, leda snad by to byl učitel sváření, pak možná. pán před vámi má pravdu.

KROKODYL 3.12.2009 21:45

Re: Kůň je nebezpečný zepředu, žena zezadu a blbec ze všech stran.

Kal bylo jiz napsano: 'Je všeobecně známo že učitelé odučí 22hodin týně +prázdniny podle ročního období a dvouměsíčních práznin na konci roku' - k tomuto se vyjadrite ? Prosim jasne a konkretne zadne vymluvy a reci kolem.

lubošek 3.12.2009 23:46

Re: Kůň je nebezpečný zepředu, žena zezadu a blbec ze všech stran.

Dělal jsem civilku na ZŠ.Všechny učitelky 1 st.by měly dělat IQ testy a učitelé(všichni) testy sex.orientace.

ok 3.12.2009 15:10

autor je zcela neinformovaný

STátní zaměstnanec má úplně stejné jistoty-nejistoty jako zaměstnanec soukromé firmy, nacvíc má za stejnou práci podstatě méně peněz - v Praze například i 50% toho, co si stejně kvalifikovaný člověk vydělá v soukromé firmě.

To snížení o 4% přivede řadu státních zaměstnanců (především řadových úředníků) do existenčních problémů. 

Definitiva 20 let po revoluci prostě neexistuje.

f 3.12.2009 15:42

Re: autor je zcela neinformovaný

No pokud je to dovede do existenčních problémů, pak "hurá"... půjdou se živit do soukromé firmy,kde si vydělají, jak vy píšete více.

Dandy 3.12.2009 17:10

Re: autor je zcela neinformovaný

Tohle mohl napsat jenom výše uvedený blbec ze všech stran!!!!!!!!!!

Petr 3.12.2009 18:54

Re: autor je zcela neinformovaný

Plno průměrných dělníků bere 10-12000 hrubého.Jistě-že jsou dělníci na místech kde je víc, ale těch je daleko míň. Alespoň na severu Čech. A představte si, že i oni mají rodiny a jsou schopni je i s těmi 10000 uživit. Musí, jinak příjdou o práci. Ty 4% Jsou prkotina. Ale oni páni učitelé ve velké většině ještě s rudou knížkou v kapse se řídí heslem, urvi co můžeš, oni to ti děti později zaplatí. Pokud se to těm učitelům nelíbí ať odejdou jinam kde si vydělají víc. Takových nebude škoda.

Koulař 3.12.2009 19:16

Re: autor je zcela neinformovaný

Autor je prostě Hurvínek. Je jasné, že nikdo až přijde konjunktura už nebudu zpět znovu a aktivně přidávat ona 4%. A pokud navrhuje nechat 4% těm kteří nasazují životy, asi myslel hasiče a policisty. U těch prvních snad a u těch druhých hanba mluvit. Poněkud zapoměl že oni na rozdíl od drtivé většiny tzv. státnéích zaměstannců mají sakra bohatou výsluhu kterou si nosí až do penze. Když 4% tak všem a to i těm pitomcům v uniformě na silnici. 

jirka.s. 3.12.2009 22:41

Re: autor je zcela neinformovaný

"Je jasné, že nikdo až přijde konjunktura už nebudu zpět znovu a aktivně přidávat ona 4%."

No dovolte !8-o Takže vy vůbec nevěříte našim hrdiným odborářům, tak obětavě a nezištně se peroucích za práva dělného i nedělného lidu ? ;-)

Jelínková 3.12.2009 20:48

Re: autor je zcela neinformovaný

Řadový úředník,má-li málo ,může jít dělat do soukroma,ale prosím Vás, který úředník by tam šel?

deda 3.12.2009 14:24

Byrokracie je uzákoněna.

Pro stavební povolení soukromému staviteli na stavbu vily v Dejvicích v r. 1947 jsem došel na Magistrát Prahy, počkal 2 hodiny (pan rada měl oběd) odevzal litr červeného (i tehdy byla korupce!) zaplatil v pokladně 70 Kč a mohlo se stavět.

V minulých dnech na 3,5 m dlouhou kanalizační přípojku k domu byla nutná "inženýrská činnost", což je 21 povolení s razítkem, stálo mě to 5 600 Kč. Podle odhadu "práce" pro 50 pracovníků. Přitom všechny údaje a vyjádření jsou doslova stejně uvedeny ve stavebním povolení na stavbu té veřejné kanalizace na kterou jsou přípojky napojeny a končí u domovní čáry.

Sid 4.12.2009 6:50

Re: Byrokracie je uzákoněna.

Tak se na to vykaslete, vykopejte pripojku a konec...

Mortimer 3.12.2009 14:20

Zajímavá cenzurní pravidla

Kritický příspěvek cenzura nepustí, i když nejsprostší slovo v něm je "blábol"

vládík 3.12.2009 13:51

.............

R^R^  Víc netřeba

Á - něco přece: zapomněl jste na zemědělce.

? 3.12.2009 13:25

Teda ta severní Morava je úrodná - nahoře Kajan, tady J.Krejčí... :-)))

občanka 3.12.2009 12:21

Zajímá mne, kdy se skuteční plátci daní shromáždí pod okny sněmovny a budou křičet "NEJSME DOJNÉ KRÁVY"

Zatím tam vidím jen ty, co natahují ruce do našich kapes. Čistí daňoví plátci, spojte se. 

P.S. Vím, že i učitel platí daně, ale i na ty daně přispěl někdo do státního rozpočtu.

Kukulín 3.12.2009 12:34

Re: Zajímá mne, kdy se skuteční plátci daní shromáždí pod okny sněmovny a budou křičet "NEJSME DOJNÉ KRÁVY"

Možná by i pomohlo zdanit příjmy politikům. Mimo prostitutek jsou jediní, kteří mají nezdaněné příjmy.