22.4.2024 | Svátek má Evženie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. stihelova 23.5.2011 11:36

Upresneni

Pane autore,

ten armensky vtip ve Vasem podani ponekud ztratil smysl.

Original:"....... ale my ho vazime nejen pro toto.Mimoto byl take velkym skladatelem.". Vznikl nekde zacatkem 50.let a  byl velice popularni vzhledem k nekterym zvyklostem Armenu.Moc zdravim.

p.s. Az potrebujete nejaky dalsi vtip radia Erevan ( v originalu Armenske radio), s duverou se obratte.

M. Starý 23.5.2011 11:11

Media a zájmy jejich vlastníků

Autor píše: "Média přilévají oleje do ohně, vytuší-li někde zárodek konfliktu. Zdá se, že se těší na pouliční demonstrace a eskalují názorové rozdíly politiků na úroveň ultimativních výhrůžek ještě před samotným jednáním."

S tím souhlasím, avšak dodávám, že média jsou komerční a hájí ekonomické a politické zájmy svých vlastníků a rozhodujících inzerentů. Jenom noviny s velkým nákladem, stanice s velkou sledovaností, stránky s velkou návštěvností přilákají dostatek bohatých inzerentů a mají šanci přežít.

Bohužel situace je to těžší, že majitelé většiny medií jsou zahraniční, takže tam výrazně vstupují i globální zájmy zahraničních "matek".

K. Janyška 23.5.2011 11:03

Tzv. spplečnost, jak říkáte spontánnímu řádu lidské interakce, není jednotně myslící a jednající osobou ! Kurwa, opusťte už tuhle hloupou a nepravdivou myšlemku !!! Dzp.

E. Heusinger 23.5.2011 10:39

Pane autore,

proč se otíráte o Čajkovského? Vy jste zrejžkovatěl?

P. Schuh 23.5.2011 10:20

Matematika

Jenom se hádejme, co je lepší - jestli Levice nebo Pravice - ať ti v parlamentu a vládě mají dost klidu na své zlodějiny.

U nás platí jednoduchá matematika: Levice + Pravice = Zloděj (Levice chce vzít bohatým, pravice chce vzít chudým a střední vrstvě)

K. Janyška 23.5.2011 9:49

Tzv. společnost neexistuje, tudíž se nemůže ani chovat !!! Ani mravně ani nemravně ! Tak se chovají jen jednotliví lidé, popletený autore... Dzp.

J. Schwarz 23.5.2011 9:07

Jenže "pravice s levicí"

se nedohodnou na tom, co je dobro a co zlo. Co je to "nemravný rozdíl v odměnách", pokud je ten rozdíl dán tím co dotyčný poskytuje ostatním a za co jsou dobrovolně ochotni směňovat svoje produkty? Co je mravného na tom, aby "i neúspěšný pracovník či nezaměstnaný" mohl důstojně uživit svou rodinu? Důsledkem takové "mravnosti" je jen nárůst počtu "neúspěšných pracovníků s rodinami". Není mi jasné, proč nemohou vedle sebe existovat různé typy společností s různými pohledy na morálku a "dobro a zlo". Pravice  si takovou paralelní existenci představit dovede, levice ne. Asi ví proč - její interpretace "dobra a zla" totiž vede k úpadku a agresi, neexistuje "levicová společnost" ve které by žili jen ti, co chtějí, bez přinucení jiných k členství. O levicovou společnost stojí především vyžírkové a ze schopných pak "pragmatici" kteří vidí smutnou nutnost ty neúspěšné živit, jinak se rozvzpomenou na to, že nejsou neúspěšní ve všem - rvát se, rabovat a krást dovedou fortelně. A pokud druzí nechtějí aby znovuobjevili svou "komparativní výhodu" tak raděj živí a platí.

J. Klepal 23.5.2011 12:49

Re: Jenže "pravice s levicí"

Nezřídka lze najít zaměstnání, kdy (úspěšný) pracovník není schopen důstojně živit rodinu. Jak prohlásil nedávno jeden komentátor, musíme si zvykat na to, že někteří budou žít v bídě, přestože pracují. Nebo snad úspěšnost práce spočívá v tom, jak je kdo schopen jiného ošulit?

R. Langer 23.5.2011 8:58

Kdepak,

rozdíl mezi levicí a pravicí je velice zásadní, ovšem je pochopitelné, že v naší levicové vládě je proti ostatní levici těžké nějaké rozdíly rozeznat. Rozdíly poznáme, až se nám do sedla dostane ultralevice, ale líbit se nám to nebude...

R. Kříž 23.5.2011 3:32

kdepak...

jedine spravna terapie je terapie zrusenim....