28.5.2024 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Péče o lidi, neziskovky a systém

Začátkem roku 1993, kdy jsem v téhle branži začínala, byl už půl roku v běhu proces změny zdejší péče o duševně nemocné. Cesta k nové koncepci byla trnitá, diskutovalo o tom celkem k pěti stovkám lidí (na 300 jich bylo zapsáno ve všelijakých prezenčkách a zápisech).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Polanský 5.12.2012 7:49

Pečlivý a slušný úředník

V téhle profesi je podle mne celá pointa Vašeho dlouhého článku. Být prostým, výkonným, pečlivým, starostlivým úředníkem, službou pro lidi. Nebýt sebevědomým kravaťákem, managerem, funkcionářem politikem apod. Jenomže mám obavy, že v systematicky budovaném ateistickém pohledu na svět, to bude ještě horší.  

 

R. Langer 5.12.2012 13:05

Re: Pečlivý a slušný úředník

Zatímco ve světech nesystematicky budovaných na teistickém pohledu (já tam samozřejmě počítám i Čínu a Severní Koreu, tam je to víra ve stranu, vládu a lid), jako třeba v Africe, nebo v Indii je to pochopitelně mnohem lepší, že? Inu, nic vám dnes nebrání se do těch rájů vystěhovat, pane, když myslíte, že takto budovaný systém je lepší... :-D

J. Jurax 5.12.2012 21:20

Re: Pečlivý a slušný úředník

Probůh, co do toho pletete ateismus?

Po Vašem soudu být prostým, výkonným, pečlivým, starostlivým úředníkem, službou pro lidi lze toliko tehdy, když dotyčný věří v nějaké bohy pravé a jediné? Kteří to jsou?

A bude na okresním berňáku lepší ouředník vyznávající Jahveho,hinduista, mohamedán nebo vyznavač kultu voodoo, případně Quetzalcoatla, Manitoua nebo druidismu?

Nebo to musí být právě křesťan - a který z přečetných odrůd křesťanství? Nebo jen katolík? Římský nebo řecký? A což husita či presbyterián, kopt či pravoslavný? Platí i víra ve svatou trojici Marx-Engels-Lenin a Stalin jest jejich prorokem na věčné časy a nikdy jinak?

Panenkomarijasvatokopeckádpčehostodušudala ...

D. Polanský 6.12.2012 8:24

Re: Pečlivý a slušný úředník

Když je to pouze technický problém, tak sem s řešením. Autorka uvádí, že v některých státech funguje, tak o čem je řeč.

Kurníkšopazaňát.