28.5.2024 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Paradox dneška

Také letos si připomínáme květnové osvobození českého území Československa od německé okupace. Státy, které byly kdysi sovětskou armádou osvobozeny, se tak nyní staly nepřátelskými.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kraus 5.5.2021 22:23

Bývalo samostatné české království, silné a respektované. Bylo rakouské mocnářství, pod jehož křídly se české země rozvíjely. Byla silná a respektovaná první republika, ve chvíli nouze zrazená Francií a na dvě etapy předhozená Německu. Byl protektorát, který v případě vítězství Němců mohl pro některé Čechy skončit vystěhováním do Patagonie nebo za Ural, pro jiné poněmčením a zbytek by byl Němci vyvražděn. Bylo období budování socialismu, kdy se české země pod sovětskými křídly rozvíjely, i když méně než by mohly, ale protihodnotou byly všemi těmi násilnostmi a zhovadilostmi jaksi "očkovány". Do světa "volného" trhu vstupovaly takřka soběstačné, schopné se o své obyvatele postarat a uživit je. To dnes neplatí. Pro Západ je vše na východ od Německa podřadné a v tom slovanském eintopfu příliš nerozlišuje. Viz naše někdejší námitka, že máme dost migrantů z bývalého SSSR: Ale to jsou přece vaši. Velkopanské Polsko ani Západem zničená Ukrajina nejsou první na ráně. První jsme, jako po celé věky, my. Rusko dosud bylo v očích Německa naší jakousi nevyslovenou a nepřiznanou latentní ochranou i garantem výsledků druhé světové války. To se změnilo přes noc. Nikdy v historii jsme ještě nebyli tak slabí, bezbranní a bezmocní. První vlaštovka: Liechtensteinové si zřídili v Brně zastoupení. Zatím panuje všeobecný blahobyt a těžko říci, k čemu po jeho zhroucení, k nalezení jakých viníků vybičuje zpitomělý Západ mediální propaganda. Zatím Němcům pouze "bereme práci".

J. Babička 5.5.2021 22:34

Česko se tak dobře v dějinách ještě nemělo a dobré bydlo pálí a tak si dají lidí namluvit jak se meli dobře za ruské okupace. Ovšem oblbovat je sovanským bratrstvím, na to málokdo naletí. A i když se ruko snaží nás strašit německem,, tak členstvém v NATO, jse stále pro ně skoro nemožní ovládnout