18.4.2024 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Nejvěrnější česká přítelkyně

Může být dokonce nápomocna k lepšímu výkonu; koneckonců mnohých pokroků bylo dosaženo právě proto, že hnacím motorem byla touha být lepší než ostatní, nejlepší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Klas 2.1.2014 11:12

Zeman je mimo a Babiš ví,že hrozí revoluce...

Zeman je mimo mísu(praktik moci ji umí získat,ne udržet,jeho "politický stroj"-strana SPOZ je vrakem a koncepce-vize Českého státu jej nezajímá a není ji ani schopen) a závisti a nenávisti použil jako výtah k moci,jakož i soc.dem a další chlapci.Babiš ví,že má oč přijít a tak asi skutečně chce napravit Augiášův chlívek v našem knížectví českém,jinak je to činěno s hlavním záměrem obrany a udržení získaných pozic. Paní autorka článku by měla aspirovat na pozici do analytického oddělení CIA-sekce prognóz revolucí a převratů v zemích Evropy,zajisté by byla přijata na velmi dobrou pozici.......Vidí to veskrze reálně a správně cítí nebezpečí blížícího se,tentokrát násilného převratu

L. Severa 2.1.2014 11:10

Bohužel je to tak,

že ta paní často potěší ty, co jsou spokojeni s tím, že sousedovi "chcípla koza".

P. Lenc 2.1.2014 9:51

Dobrý článek.

I když se některým nebude líbit.

P. Kmoníček 2.1.2014 10:49

Re: Dobrý článek.

A výstižný.

D. Polanský 2.1.2014 8:24

Och jak krásně moralistické,

až brečím dojetím. V životě jsem jednou jedinkrát upřímně záviděl: krásné zuby mé bývalé kolegyni. To vám byl nádherný chrup, snad ještě i je, ale již jsem ji neviděl cca 25 let, takže nevím.

E. Vašátko 2.1.2014 6:57

Proč myslíte, že je to něco nového ?

Na závisti byl přece postaven komunistický režim. A kromě řečí se od té doby dohromady moc nezměnilo.

L. Krajíček 2.1.2014 3:19

On lidí spíš štve způsob,

jakým ke svým majetkům přišla většina těch dnes tzv. "úspěšných". Zvlášť když tento pojem uvedl do života člověk, který v příštím roce chtěl důchodcům přidat na jeden pecen chleba měsíčně.

Kdejaká sviňárna se schovala za to, že "to přece není trestné" a tím to bylo legální. Ale tím, že sviňárna není popsaná v jednom z tisíců zákonů, ještě přece neznamená, že to není sviňárna. A také nečinnost státu, ta také není v některých případech trestná, ale neznamená to, že tím stát nepodporuje sviňárny.

Např. celé dnes již desítky let stát ví, že se jak v Bibli mění tekutiny, kdy se k nám dovezly tisíce a tisíce cisteren s lehkými topnými oleji, které se přeměnily na naftu a benzin. Výsledek: ulicemi se ve vozech Maserati nebo Lamborghini (ubožácké Audi A8 ani nezmiňuji) projíždějí lidé, kteří mají to jediné štěstí, že se jich nikdo nesmí zeptat, zda ty peníze byly napřed zdaněny. O lobbistech typu Janouška nebo otevřených gangsterech typu Krejčíře a vykrádače dotací typu Oul-ou-ou . . . raději nepsat.

Ale jak je jednoduché nazvat závistivci ty, kteří by výše popsané týpky chtěli vidět tam, kam patří, tedy v kriminále. Takže znovu: zášť ze závisti není totéž, co bezmocný vztek.

R. Langer 2.1.2014 10:40

Re: On lidí spíš štve způsob,

No vidíte, kdyby nebylo dementní spotřební daně, tak by se měněním vody na víno nikdo nelegálně ani zabývat nemohl. Takže brečíte dobře, ale na špatném hrobě. Odstranit je potřeba příčiny, nikoliv potom brečet nad následky. Ale jak je vidět třeba na případě alkoholu, naši "odborníci" si z ničeho žádný příklad nevzali, a zcela naopak pokračují v devastaci rovných podmínek na trhu. Nu, uvidíme, kolik lidí se nám otráví metylalkoholem příště.

Z. Kulhánková 2.1.2014 2:55

Je třeba rozlišovat mezi ctižádostí a závistí

Ta první je pozitivní touha dokázat nebo získat, co má někdo jiný. Závist je zášť vůči tomu, kdo vytouženou věc má, bez snahy se pokusit o totéž (nejvýš tak o to, aby mu koza chcípla).

http://neviditelnypes.lidovky.cz/fejeton-hnusna-krysa-zavist-d19-/p_spolecnost.aspx?c=A120307_104927_p_spolecnost_wag

K. Frauknecht 2.1.2014 8:03

Rozdíl chápu,

ale ctižádost nevylučuje závist. A Vámi popsaná "touha dokázat nebo získat (něco), co má někdo jiný" je spíše závist :-)). Hezký den.

PS: S názory autorky článku se ne vždy ztotožním, ale dnes ten článek nemá prakticky chybu! :-)

J. Vyhnalík 2.1.2014 2:41

Klobouk dolů

Dnes mne paní Michaela Payeur příjemně překvapila!

J. Vyhnalík 2.1.2014 2:39

Klobouk dolů

Dnes mne