19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Mlčte, Křečku!

Jestliže paní Šabatová okřikuje kolegu Křečka za to, že publikoval svůj názor, potažmo zřejmě i názor svých voličů, pak se staví do role, která jí zajisté nepřísluší. Proč to dělá? Snad proto, že jakožto čerstvě dekorovaná ombudsmanka se cítí k takovému okřikování být předurčena? Bude jakožto ombudsmanka mlčet a potichu křečkovat ze státního koryta, jen aby nerozbouřila mediální vody?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 25.2.2014 5:39

No, je pravda,

že když ti dva "obducmani" budou potichu, o nic nepřijdeme. Jeden = 18, druhý = 20-2.

J. Huml 25.2.2014 5:21

Re: Autorka se hrube myli !!! Pozice ombudsmana neni ...

Presne tak , pane Pansky. Urad ombudsmana vyzaduje politickou nestrannost; urcite neni namiste promlouvat k verejnosti o politickych udalostech z podstaty svereneho uradu.

T. Pansky 25.2.2014 5:08

Re: Ombudsman NENÍ politik!!!

Dobre rano.  Rozesmala jste me.  Zda se, ze jsme tu sami dva diskuteri.  Ze bychom uz vsechny ostatni presvedcili o svem nazoru nebo jeste nedorazili?  Preji hezky den.  Tesim se, ze Vas tu opet uvidim.  top0625top@live.com

J. Vozábalová 25.2.2014 1:31

Re: Ombudsman NENÍ politik!!!

Omlouvám se - to poslední slovo se nějak vloudilo, respektive nevymazalo, prosím odmyslete si je, děkuji.

J. Vozábalová 25.2.2014 1:28

Ombudsman NENÍ politik!!!

Kdyby se příspěvek autorky týkal senátora či poslance, hejtmana nebo třeba starosty té nejmenší obce, vřele bych s ní souhlasila. Ale zde si bohužel trochu (úplně) spletla poslání instituce. Ombudsman je ÚŘAD a jako takový MUSÍ být apolitický a jeho představitelé se nemohou a nesmí vyjadřovat k politickým záležitostem. Mají posuzovat, zda se jiné úřady nedopouštějí zvůle vůči občanům, to je jejich důležitá a potřebná úloha, zde by měli být důkladní, stateční a nekompromisní,ale to nemá s politikou nic společného.

Jsou i jiné úřady - finanční, statistický, nejvyšší kontrolní, třeba taky úřad práce - všechny mají svá poslání a nezastupitelné role, ale že by k nim patřilo vyjadřování politických názorů, to tedy opravdu ne. Byť mají novináři často jiné představy a různě se na politické postoje představitelů různých úřadů dotazují, je věcí politické kultury, zdrženlivosti a noblesy se nevyjadřovat - představitelé úřadů samozřejmě mohou mít politické názory, ale  pouze jako soukromé osoby a jejich veřejné hlásaní se tedy opravu nehodí a je známkou buranství. noblesy

T. Pansky 25.2.2014 0:36

Autorka se hrube myli !!! Pozice ombudsmana neni ...

... politicka a nesmi byt politicka.  Ombudsman a jeho kolegove jsou pouze dosazeni urednici, kteri maji urcitou napln sve prace.  Do teto prace nepatri "kecani" uplne do vseho.  Ombudsman patri do domaciho pravniho systemu, zahranici by mel nechat na ministru zahranici.  Tak jako by se meli soudci vyhnout vsemu jednani ohrozujicimu jejich nestrannost, totez by mel delat i ombudsman a jeho urednici.  Od vyhadrovani se ke vsemu tu mame volene politiky.