29.2.2024 | Svátek má Horymír


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Mlčte, Křečku!

Jestliže paní Šabatová okřikuje kolegu Křečka za to, že publikoval svůj názor, potažmo zřejmě i názor svých voličů, pak se staví do role, která jí zajisté nepřísluší. Proč to dělá? Snad proto, že jakožto čerstvě dekorovaná ombudsmanka se cítí k takovému okřikování být předurčena? Bude jakožto ombudsmanka mlčet a potichu křečkovat ze státního koryta, jen aby nerozbouřila mediální vody?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vozábalová 25.2.2014 1:31

Re: Ombudsman NENÍ politik!!!

Omlouvám se - to poslední slovo se nějak vloudilo, respektive nevymazalo, prosím odmyslete si je, děkuji.

T. Pansky 25.2.2014 5:08

Re: Ombudsman NENÍ politik!!!

Dobre rano.  Rozesmala jste me.  Zda se, ze jsme tu sami dva diskuteri.  Ze bychom uz vsechny ostatni presvedcili o svem nazoru nebo jeste nedorazili?  Preji hezky den.  Tesim se, ze Vas tu opet uvidim.  top0625top@live.com

T. Pansky 25.2.2014 0:36

Autorka se hrube myli !!! Pozice ombudsmana neni ...

... politicka a nesmi byt politicka.  Ombudsman a jeho kolegove jsou pouze dosazeni urednici, kteri maji urcitou napln sve prace.  Do teto prace nepatri "kecani" uplne do vseho.  Ombudsman patri do domaciho pravniho systemu, zahranici by mel nechat na ministru zahranici.  Tak jako by se meli soudci vyhnout vsemu jednani ohrozujicimu jejich nestrannost, totez by mel delat i ombudsman a jeho urednici.  Od vyhadrovani se ke vsemu tu mame volene politiky.

J. Huml 25.2.2014 5:21

Re: Autorka se hrube myli !!! Pozice ombudsmana neni ...

Presne tak , pane Pansky. Urad ombudsmana vyzaduje politickou nestrannost; urcite neni namiste promlouvat k verejnosti o politickych udalostech z podstaty svereneho uradu.

Š. Hašek 25.2.2014 10:03

Re: Autorka se hrube myli !!! Pozice ombudsmana neni ...

Pozor na to.

Kdo je v politice (ombudsman je ouřada, ale názory má - co takhle ombudsmana komunistu) a neustále tvrdí, že je vlastně nestraník, tak dle mého názoru trpí poruchou osobnosti. Nebo kecá. Nebo obojí. Prostě loví všude prosté voliče, že.

Zjednodušuji.

Otakar Motejl byl docela snadno politicky zařaditelný. Když dva dělají totéž není to totéž.

B. Rybák 27.2.2014 12:11

Re: Autorka se hrube myli !!! Pozice ombudsmana neni ...

Funkce ombudsmana nemá svou autoritu u nás podepřenu žádnou naší tradici, byla nám vnucena jako neolevicový populistický implantát. Tak jak může být apolitický? Myslíte si že se zastane např. obětí puče na ÚDV nebo dokonce obětí Ištvánova puče?