17.6.2024 | Svátek má Adolf


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Lidi blbnou

Denně nás nezávislé i závislé sdělovací prostředky informují o událostech ve světě. Komentáře v rozhlase, televizi, tisku a na internetu mě osobně utvrzují v tom, že se svět řítí do záhuby, protože lidi blbnou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 18.9.2016 0:18

Nevím, nevím

Skoro bych řekl, že z toho vyplývá, že politici začnou konat rozumně, budou-li separováni od mobilních telefonů, rádia a televize. Což mi nepřipadá extra pravděpodobné.

P. Vaňura 17.9.2016 17:28

Trochu teorie pro autora

Viditelné světlo je schopné nabudit elektrony v molekulách na vyšší kvantový stav. Infračervené záření dokáže interagovat s vibracemi v molekulách, tedy když se mění délka vazby nebo se vazby ohýbají. Elektrony vybudit nedokáže. Záření vyšších vlnových délek nedokáží ani to, pouze mohou věc zahřát.

Z. Lapil 18.9.2016 0:10

Re: Trochu teorie pro autora

Vždyť to autor zmiňuje: "...když lidé začnou být sexuálně přitahováni k osobám stejného pohlaví ". Možná vás zmátlo až příliš korektní vyjádření, ale správně česky řečeno je to takhle: "Je čím dál víc teplejch".

L. Severa 17.9.2016 15:15

Skoro tomu věřím,

když vidím volební preference.

M. Pivoda 17.9.2016 15:13

Nechci, aby mi někdo vnucoval a platil večeři

" ... V případě honoráře nebo obdržení Nobelovy ceny platím citovaným přispěvatelům večeři."

Takže to já raději do věcné diskuse zde nepřispěji, aby mi pak někdo nevnucoval večeři. Uvařím si ji sám, vegetariánskou.

O. Uživatel 17.9.2016 15:52

Uživatel požádal o vymazání
K. Janovská 17.9.2016 15:02

Ve vší úctě

na Nobelovku to není...i když jeden nikdy neví, dostali ji už všelijací expemláři s ještě pofidernějšími výsledky. To byste to ale musel nějak navléct na boj za mír, ve fyzice to asi neprojde.

I. Novák 17.9.2016 14:07

Žádný strom neroste do nebe.

Příroda se vždy o to postará. Na pány tvorstva už šavlozubí tygři nestačí, tak musí nastoupit autodestrukce. Formy se v čase mění, princip zůstává. Kdysi zásadní spor, zda přijímat svátost pod jednou či obojí způsobou, stálicí je boj za svobodu, nezávislost a právo na sebeurčení až po nejnovější boj za lidská a přírodní práva či boj s klimatem, vedená destruktivními zákony, vyhláškami a nařízeními, modla individuálního automobilismu. Nemusí pršet, stačí když kape!

O. Uživatel 17.9.2016 13:31

Uživatel požádal o vymazání
T. Marný 17.9.2016 12:40

Kdyby jenom blbli, tak se to dá ještě přežít.

Horší je, na tom vychc. ánkové nekřesťansky vydělávají. A za další, lidstvo degeneruje.

J. Kopp 17.9.2016 11:27

Nobelova cena

<I>Je také prokázaný účinek mobilního telefonu na hlavu telefonujícího. Člověk se tak může ohřát až o 1 stupeň C.</I>

Pokud dokážete energií z baterie mobilního telefonu ohřát "člověka" o 1 stupeň C je to opravdu na Nobelovu cenu.

P. Rudolf 17.9.2016 11:11

Absolvent ČVUT

nejsem a tak tomu, co píšete vůbec nerozumím a proto s tím ani nemohu polemizovat. Jednou větou jste ale relevanci vaších názorů úplně zpochybnil: "...lidi blbnou čím dál víc..." a naznačujete, že snad víte i proč. Jak to ale můžete vědět, když něco podobného zatím žádný průzkum nikdy nezaznamenal? Já netvrdím, že tomu tak být nemůže, ani, že je tomu opačně, neb to netuším, vy se ale ve svém článku tváříte úplně zasvěceně a pak napíšete něco tak vágního. Škoda.

V. Vovák 17.9.2016 11:18

Re: Absolvent ČVUT

nejsem... nerozumím... netuším... Ale vyjádřit se musím.

To je také jeden z průvodních jevů dnešní doby.

P. Rudolf 17.9.2016 11:45

Re: Absolvent ČVUT

Je to možné, ale má to stejnou úroveň, jako tvrzení autura článku, i když ten se své tvrzení snaží alespoň něčím doložit. No jo, ale co by člověk mohl čekat od vováka?!

V. Vovák 17.9.2016 11:48

Re: Absolvent ČVUT

Člověče vy jste snad absolvent nějaké fakulty humanitních studií, nebo podle argumentace soudě máte alespoň MBA, ne?

J. Chaloupka 17.9.2016 10:31

Buďte v klidu, ta krize, která nás čeká, nás pěkně

vytřídí, jako to udělal mor, války, hladomory atd. ve středověku. Paradoxně bráníme témuž procesu v Africe, kdy ebola by byla schopna obyvatelstvo vytřídit, ale my jí v tom účinně bráníme.

K. Janyška 17.9.2016 9:53

Ano, lidi blbnou, neboť jim není dopřáno se samostaně

rozvíjet a zejména metodou pokus-omyl se zdokonalovat. Voloviny jsou jim předkládány jako neměnné věci. Specialisté na všechno možné, kteří je oblbují nevědí však nic o podstatě všeho, tedy spontánním řádu a pak to tak vypadá. A je jich čím dále tím víc a hlavně hlásí se o peníze, o plat. A rozvíjejí své obory tak, aby si "zasloužili" ještě více. Jeden vy se z toho poblil... Dzp.

M. Koutný 17.9.2016 7:05

Doporučuji k přečtení:

Paolo Bacigalupi - Čerpadlo 6 (konkrétně tuto povídku ve stejnojmené sbírce)

J. Strakoš 17.9.2016 6:36

Vzdalování od reality

Je možné, že za to může vlnění, ale taky třeba vzdalování od reality - dávněji byla rozhodnutí spojena více s realitou - pokud jste nezasadili na jaře, na podzim jste nesklidili. Když byla neúroda, byla bída. Dnes je to tak nějak jinak - můžete dostat peníze za to, že nezasadíte. Pokud se neženete do zateplení domu sami, po čase můžete dostat větší dotaci. Politik může slíbit masám vyšší platy a nemusí se starat, kde na to vezme. Dluhy se tak nějak neplatí. Policie se na cestách věnuje vybírání pokut tam, kde se dobře vybírají (a ne tam, kde je zásahu potřeba). Počet předpisů vzrostl z 10 hlavních přikázání a sbírky zákonů.

No a tohle odtrhávání od reality způsobuje změny vnímání příčin a následků. Takže pak se nelze divit, že občas zůstává nad některými rozhodnutími rozum stát.

J. Sinnreich 17.9.2016 0:53

Rychst svetla

Nemusime pro priklady chodit daleko. Dnes ukonceny bratislavsky sumit zemi EU musi pri blizsim ohledani projevu jeho ucastniku pusobit jako shromazdeni choromyslnych. V situaci, kdy se do Evropy vali kazdy den vlna migrantu z Afriky, kanclerka Merklova slibuje NAVRH opatreni k reseni krize v breznu r.2017. Zajimavy je tez novy termin vypusteny z ust techto silencu, je to "flexibilni solidarita". A na zaver se jeste vsichni polibili, jako kdysi gerontove v Kremlu a to uz je uplny KONEC. Blbost se totiz oproti Einsteinove teorii siri rychlosti VYSSI nez je rychlost svetla.

J. Brunner 17.9.2016 1:37

Re: Rychst svetla

V případě evropských politiků asi rychlostí kvantově provázanou.