21.5.2024 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Kvóty narušují společenský mír

Návrh Evropské komise na zavedení 59procentního limitu pro zastoupení mužů (minimálně 40 procent žen) ve vedení největších firem rozbouřil mohutnou diskuzi. Přes svoji nesmyslnost a slabou podporu mezi ženami existuje vlivná skupina obhájců tohoto nebezpečného nápadu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 10.12.2012 19:46

Re: Kdekdo brojí proti procentům,

Matriarchát byla marxistická konstrukce, která se ukázala být stejnou téměř fikcí jako komunismus. Vykopané sošky nahatých dam měly být důkazem toho, že že mužové ženy uctívali. To by ale matriarchát trval až do té doby než feministky ty nahotinky začaly chlapům zakazovat. Asi na tom něco je. Ženy přestávali být "bohyněmi" ("vládkyněmi krbu") a některé dokonce i ženami. Ještě donedávna platilo "cherche la femme" a určitě to bylo lepší než současné cherche la "Brusel".

P. Zelenka 10.12.2012 18:03

Re: Je fakt, že článek je hlavně o ženách

V mnohém s vámi paní Kanioková nesouhlasím, ale vždy respektuji, nicméně dnes s vámi souhlasím, takováto nařízení shora ničemu nepomohou, spíše naopak. Takovou EU nechci, ale jako členové ji můžeme pomoci tvořit a upravit k obrazu svému. K tomu tam máme své levicové i pravicové politiky.

P.S. Bojím se nařízení, kdy se mužům přikáže rovnoprávně rodit. :-)

J. Kanioková 10.12.2012 16:26

Je fakt, že článek je hlavně o ženách

ale i tu jsou ty kvóty nesmyslem. Každé zvýhodnění nějaké skupiny naruší rovnováhu a v důsledku to v naprosté většině přináší negativní dopady. Všechno se má řešit na základě zdravého rozumu, pokud už se vůbec má něco řešit "nařízeními shora".

V. Hájek 10.12.2012 10:41

Kdekdo brojí proti procentům,

ale neuniká něco podstatnějšího? Nevytáhly ženy do boje z matriarchát? Lidstvu neznámý není a najdou se i tací, kteří jej hodnotí velmi kladně. Teď nevím jak zakončit. Nechme se překvapit nebo nenechme se překvapit?

J. Heincl 10.12.2012 8:39

S potěšením konstatuji,

že pan Hamerský začíná psát rozumně.

P. Boublíková 10.12.2012 5:07

Ano

Hezky napsáno.

Při zmínce o očekávaném druhém potomkovi mě napadlo, že dle evropských vizí byste ho měl porodit píše vy než vaše žena, vzhledem k tomu, že slast porodu už jednou zakusila. Myslím, že úředníci v Bruseli už brzy objeví, jak to navléct.

Také s tím chabým procentem vězněných žen by se mělo něco dělat, chyba je nejspíš už v tom, že ženy bývají jen výjimečně pachatelkami těžkých deliktů jako jsou sadistické vraždy, pedofilní násilí apod. Tady ovšem žádná směrnice nepomůže, zřejmě v budoucnu čekají hormonální injekce, ženám testosteron a mužům estrogeny, jinak se tu lidskou svoloč nezdaří srovnat do latě.

J. Kanioková 10.12.2012 2:16

Kvóty, dotace, regulační běs přivedly Evropu k vyhlídce na budoucnost třetího světa

S ESM to už jen dorazí.. státní dirigismus, sociální inženýrství, buzerace .. pod pokryteckou maskou "přátelství a solidarity" byla Evropa "nenápadně" znásilněna a přetvořena v kontinent ovčanů..

Až ten papiňák bouchne..

J. Jurax 10.12.2012 1:40

Již brzy nám EU nadělí

kvóty i pro zrzavé, gaye a vegetariány. A směrnice o kvótách bude doplněna požadavkem, že nejméně 4 procenta z kvoten musí být lesby. Spravedlivému zastoupení musí být učiněno zadost.

A podle slovutné komisařky, co tuhle pyramidální krávovinu o čtyřiceti kvotnách ze sta navrhla a prosadila, bude pojmenována jednotka blbosti. Vivian - v praxi ovšem měřeno v mili či mikroVivianách, protože jednotka se bude jevit býti neprakticky velikou.

I když - abychom byli spravedliví - v bruseli rozhodně není nedostatek kandidátů, podle nichž by bylo lze tuto jednotku pojmenovat.