Pátek 17. 5. 2024Aneta polojasno10 °C

Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Kundera udavač?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 407
  • Poslední: 25.10. 2008 21:14
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Hrad 18.10.2008 1:59

Re: je mi líto

To ti ale trvalo. JIstě víš, že idiot není ani vzdělávatelný, ani, co je prý snazží, vychovatelný. Věř mi, před tímto druhem regrese není bezpečně chráněn nikdo. Jsou tři druhy idiotů. Ti, kteří to o sobě ví. Potom ti, kteří to osobě ví, ale to tají. A konečně ti, kteří to o sobě ani neví, a běhají s tímto duševním rozpoložením po světě a jako opilci, kteří když pozvracejí souseda nadávají mu, jaké je prase.    

chytrý horák 18.10.2008 2:05

Re: je mi líto

A vy budete zřejmě z těch tří ten nejchytřejší a sousedovi nenadáváte, když ho pozvracíte, že?

Hrad 18.10.2008 2:38

Re: je mi líto

Víte, že ani nevím? Jako správnej idiot někdy asi nadávám, někdy nenadávám. Jak kdy, a jak s kým. Ono s tím blitím je to takové zvláštní. Když si v literární společnosti v kavárně Slávia dobírali národního umělce Vítězslava Nezvala jeho druhové, proč on mistr verše se snížil k takové říkance, jakou byl Zpěv Míru, odvětil.  "Chtěli to po mně" utrousil mistr. "tak jsem jim to vyblil."  

hulwat 18.10.2008 1:51

Re: je mi líto

Pan Hrad by chtěl excelovat a nějak mu z toho vyjde, ač se snaží co tojde, že je blb.

chytrý horák 18.10.2008 1:38

Re: je mi líto

a to, že to tehdy bylo "trendy", jak autor píše "v padesátých letech mezi lidem opravdu panovalo revoluční nadšení, četl se Pavlík Morozov a udat pro blaho komunistického ideálu - natož udat západního agenta - nebylo nic divného, ba naopak." není omluvou ani částečnou. Zmanipulovatení idioti akceptující jakoukoukoli kravinu jen proto, že je "trendy" jsou největším nebezpečím lidstva. Ať už jde o víru, komunismus nebo ekologismus.

Martin 18.10.2008 2:01

Re: je mi líto

nebo antikomunismus nebo liberalismus

chytrý horák 18.10.2008 2:12

Re: je mi líto

Pokud se nutíte do antikomunismu nebo liberalismu jen proto, že je to trendy, mohu Vám jen doporučit, abyste neznásilňoval své svědomí a šel za hlasem svého srdce, odvážně a rázně, třeba do p*dele.

chytrý horák 18.10.2008 2:35

Re: je mi líto

teda to jsem nemusel, ale gumovat se nedá, být to místo Vás někdo slušný, tak se snad omluvím...:-/

Martin 18.10.2008 2:40

Re: je mi líto

dobytek zustane dobytkem at se vymlouva jakkoliv (Y)

chytrý horák 18.10.2008 2:47

Re: je mi líto

R^

Kačka 18.10.2008 2:10

Re: je mi líto

Nebo dogma o neviditelné ruce trhu. No, teď vidíme ty konce.

Ladislav N :-))) 18.10.2008 2:32

Re: Kačka IP: 78.102.53.xxx

Pro vás, co jste od roku 1989 ještě nestihla pochopit, co je to ta "neviditelná ruka trhu", která nakonec přivedla ke zhroucení i nesmyslný komunistický totalitní režim, pro vás to bude dogma navždycky. Dogmata jsou pro blbce, ti chytřejší podobní slovní spojení používají jenom jako zkratky známých principů a zákonitostí. ;-P

Kačka 18.10.2008 2:47

Re: Kačka IP: 78.102.53.xxx

Nějak se vám ta slovní spojení používaná jenom jako zkratky známých principů a zákonitostí pletou. Neviditelná ruka trhu přivedla ke zhroucení komunistický režim? ;-D;-D;-D Vy jste teda komik.;-D

Ladislav N :-))) 18.10.2008 2:54

Re: Kačka IP: 78.102.53.xxx

Dyť jsem už psal, že nic nechápete... ;-D Proč to musíte ještě orazítkovat? ;-P

Hrad 18.10.2008 2:50

Re: Kačka IP: 78.102.53.xxx

Tys to pěkně napsal. Teď už ti jenom zbývá rychle utíkat k nějaké příručce(jenomže ony jsou pořádně tlusté a ani cena nejde pod 2 000 Kč) a rychle studovat a studovat - jak už to říkal soudruh Lenin "blahé paměti". Víš že máme nového laureáta nobelovy ceny za ekonomii? A také musíš "přežvýkat" Teorii mravních citů. Bez ní je ta neviditelná ruka.... jen zaklínadlo. Máš co dělat. No nezávidím ti. Jsi v base, nebo máš manželku v porodnici.

tak 18.10.2008 1:11

Ještě nikdo nevysvětlil........

jak bylo možné aby byl vyšetřován pouze agent chodec Dvořáček a posléze odsouzen a dívka

u které zanechal zavazadlo a dokonce tam přespal (později manželka Dlaska) nebyla ani

vyšetřována natožto odsouzena.To určitě nebyl běžný postup STB.Dalo by se tedy říci,že z nějakých důvodů držela nad ní STB ochranou ruku.Naskýtá se otázka zda to nebyla ona

kdo informoval  STB.A bezpečnost aby neztratila zdroj svých informací  tedy označila v hlášení dy bezvýznamného Kunderu za informátora.V celé věci mi chybí protokol o výpovědi svědka

vlastnoručně podepsaný.

Vlasta.on 18.10.2008 1:25

:-))))))))))

Nebo - nechali ji na pokoji aby podezření padlo na ni a STB chránila svého konfidenta Kunderu. Co je pravděpodobnější?

Hadí oči 18.10.2008 1:55

Re: Vlastíku.onovic

Chránila svého konfidenta Kunderu tím, že ho jako konfidenta uvedla do úředního záznamu?

Pro začátek bude stačit, když dvanáctka bude nahrazena desítkou. Bez kořalky!

Vlasta.on 18.10.2008 2:06

Re: Vlastíku.onovic

Záznam dělal punťa na stanici. Vyšetřování vedli jiní kosi. Záznam nebyl veřejný, obvinění- neobvinění té holky ano. Ale, víte co je to inteligence? Zkuste si nějakej testík, a dejte sem výsledek. Ať máme jasno, jo? :-))))

Hadí oči 18.10.2008 2:14

Re: Vlastíku.onovic

Když záznam dělal punťa, proč je mu dnes dáván takový zásadní význam?

Vlasta.on 18.10.2008 2:21

Re: Vlastíku.onovic

Protože hlupáci nefalšujou!!!!!!!!!! Bože, ty seš blb.

Hadí oči 18.10.2008 2:31

Re: Vlastíku.onovic

Och ano, ano. Chytří, vzdělaní a inteligentní lidé se poznají podle toho, že falšují dokumenty.

Vlasta.on 18.10.2008 2:59

Re: Vlastíku.onovic

Noooooooooo! Konečně jsi to pochopil!!!!!!!!!!!!!!!!! Vivaaaaaaaaaat!

Kačka 18.10.2008 2:15

Re: Vlastíku.onovic

Koukám, že jste jasnovidec.

Vlasta.on 18.10.2008 2:24

Re: Vlastíku.onovic

Ale ne, Kačenko. Při jisté výši IQ je schopnost dedukce a predestinace celkem prostou záležitostí. Nelitujte, že to nepoznáte. Budete dál žít spokojeně a s přesvědčením o své genialitě. :-)))

Kačka 18.10.2008 1:11

Jen nedbalá práce?

Jelikož již nelze vrátit čas zpět a doporučit Hradílkovi před zveřejněním informace pečlivé další studium a ověření získaného, nemá smysl se nedbalou prací historika zabývat. 

Ale má to smysl!!! Tím spíš, že pro pana Ripku z inkvizičního ústavu je to uzavřená záležitost. Začíná nám  tu bujet mccarthysmus. Ubohé, kolika lidem stačí přečíst si skandalizační článek a hned mají jasno.:-/ 

Ladislav 18.10.2008 1:45

Re: Třesky plesky...

Neplácejte kraviny!!Žádné důkazy, že jde u předloženého dokumentu o falzifikát, nikdo nepředložil. Až je budete mít, tak si vykřikujte, kolik dokážete...

Kačka 18.10.2008 1:59

Re: Plácáte hlouposti, Ladislave

Pan "badatel"  měl trochu více bádat, pouhý jeden  "předložený dokument", navíc dost pochybný, o ničem nevypovídá. Jedině tak o absolutní nekompetentnosti pánů z ústavu.

Žádné důkazy, že jde u předloženého dokumentu o falzifikát, nikdo nepředložil. - nemá to  být spíš naopak? Potvrdit dalším bádáním, že tento dokument je důkaz?

Ladislav 18.10.2008 2:38

Re: Plácáte hloupostii...

Vy tady plácáte z naivity a komunistické víry jeden nesmysl za druhým, pro vás žádné důkazy nemají váhu. Rozumnému člověku ukáží, jak komunistický totalitní režim vychovával z mladých naivních lidí udavače. Lhostejno, za jím byl Kundera či kdokoli z jeho okolí. Nepochybuji o tom, jak byste se v té době zachovala vy. :-/

Kačka 18.10.2008 3:09

Re: Plácáte hlouposti, Ladislave

Jak nazvat vaši víru, že to, co se objeví v našich médiích, je bezpodmínečná pravda? Trochu kritického myšlení by to chtělo.

Hadí oči 18.10.2008 1:58

Re: Jen nedbalá práce?

Pokud vím, tak Hradílek není historik. Je to "badatel", jak jsem popsal ve svém diskusním příspěvku na jiném místě.