21.6.2024 | Svátek má Alois


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Král Covid-19 je nahý, ale přesto vítězí

Důvody obav z koronaviru do značné míry pominuly, přesto jsme stále bombardováni šrapnely hrůzy. Po roce a půl epidemie mediálního masírování již většina občanů rezignovala i na své dříve nezpochybnitelné svobody.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Rajninec 27.7.2021 1:44

Ináč chudí seno krave a ináč chutí seno milencom ! A tak je to aj s covidom .

Taký pakatel , 10 miliárd na liečbú 150000 nakazených , dychavičných , vykašliavajúcich posledné kúsky skrvavených plúc a potupne zomierajúcich na JIS na bruchu a holým zadkom vystrčeným na sestričky aby ho umyly. Tak potupne zomierať , to radšej prosím eutanáziu !

J. Kostelanský 26.7.2021 22:28

Antiočkovací magori sú ešte fanatickejší ako tí očkovací...

Zrušme políciu. Načo nám je? Veď aj tak sa kradne, zabíja a robia ďalšie neprávosti...

Asi na takej úrovni je myslenie pána autora.

V. Církva 26.7.2021 21:37

Vo co mu go? Není lepší Astonův článek, že bychom si místo Covidu měli dát pozor na ekoteroristy?!

Já dnes vlastně žádná omezení necítím. V restauraci jdu na zahrádku a nikdo po mně nic nepožadoval. V práci na chodbě nahodím roušku a v potravinách na 40 minut jednou, dvakrát týdně.

Co se týká olympijského týmu - prostě magoři, informovaný člověk ví jak jsou východní Asiaté na šíření Covidu19 citliví a v olypiádě jde o léta dřiny a peníze. Dost důvodů na to aby výprava měla dostatečnou disciplínu, před odjezdem se vyhýbali nakažení, dostatečně se testovali a dali si pozor.

Toto nebyl alkoholický výlet někam na Mallorku. Tam bych samozřejmě odvaz mladých lidí, kteří nejsou ve věku ohrožení Covidem19 naprosto chápal. Jenže tady šlo o přípravu na sportovní výkon.

V. Hodorka 26.7.2021 17:06

Mily autore, treba ti co se nakazili a byli ockovani, maji take proto bezproblemovy prubeh covidu. Co vy na to?

R. Langer 26.7.2021 18:22

Že miliardy lidí, kteří se kovidem nakazili a nebyli očkovaní, měli také zcela bezproblémový průběh kovidu.

V. Církva 26.7.2021 21:39

To jistě. Ovšem je rozdíl alkoholová a sexuální turistika mladých postpuberťáků a olympiáda s profesionální přípravou.

L. Kubeš 26.7.2021 13:53

V časopise lékařské komory Tempus Medicorum je podnětný článek varující před zavedením povinného očkování. Dnes je totiž jedinečná šance výrazně vylepšit genetický kód obyvatelstva. Koronavirová pandemie bude dále pokračovat mezi odpůrci očkování a tím se omezí reprodukování genomu těchto nepříliš chytrých spoluobčanů, což výrazně zvýší průměrné IQ obyvatelstva !!! R^R^R^

J. Vintr 26.7.2021 14:04

Jaký projev inteligence spatřujete v tom, když si člověk nechá jako ovce píchnout neznámou látku, od jejíchž případných negativních následků dávají všichni ruce pryč?

Z. Lapil 26.7.2021 14:47

Chápání pravděpodobnostních principů. To se ve v tomhle vesmíru může hodit.

J. Vintr 26.7.2021 19:50

Chápání pravděpodobnostních principů? Pokud člověk doposud neonemocněl, tak s téměř stoprocentní pravděpodobností patří k té drtivé většině, kterou virus nijak neohrožuje. Zato ho může ohrozit právě to očkování. Prokazatelně bezprostředně a se zcela neznámou pravděpodobností někdy v budoucnu.

V. Církva 26.7.2021 21:49

Tak to je o pravděpodobnosti. Na světě zemřelo na Covid19 asi 4miliony lidí. Kolik z očkovaných zemřelo nebo se předpokládá že zemře na násedky očkování? Kolik lidí bude mít nějaké zdravotní komplikace po Covidu19 a kolik po očkování?

Zatím to moc nevíme. Až to budeme vědět, bude se dát nějak realističtěji reagovat. Zatím se zdá, že smrtnost a zdravotní následky očkování jsou menší než na Covid19. Nicméně souhlasím s MUDr. Thunem, že člověk po prodělání Covidu19 s protilátkami by se očkovat neměl.

Pravda je, že nejsou moc prozkoumány nemoci jako roztroušená skleroza o ostatné a jejich souvislost třeba s očkováním.

V každém případě člověk nemůže být předpodělaný.

J. Vintr 27.7.2021 0:52

Kolik lidí zemřelo na covid nevíme, protože se to nikde neuvádí (a zřejmě ani nesleduje). Místo toho nám denně hlásí, kolik zemřelo lidí z jakýchkoliv příčin, kteří byli náhodou současně označení jako pozitivní testem, který neumí rozeznat živý virus od jeho dávno zdechlé mršiny. Třeba na covid nezemřel vůbec nikdo.

J. Vorlický 26.7.2021 16:17

Článek Tempus Modicorum jsem nečetl. Je-li představa jeho autora, že vliv covidu nám nabízí možnost vylepšit genetický kód obyvatelstva, a neočkovat tedy, pak bych s autorem článku souhlasil. Zatím to však vypadá, že k vylepšení dojde pouze u té menšiny, co se nenechává očkovat. K vylepšení té větší části, která se úzkostlivě a bezmyšlenkovitě podřizuje svému strachu, dojde k vylepšení v mnohem mnohem menší míře. Výsledek bude, že průměrné IQ obyvatelstva bude zase menší. Tož tak.

D. Rajninec 27.7.2021 1:47

KOnečne sa začnú napĺňať Husákové slová ?

Čo je zlé nech odpadne , čo je choré nech odumrie....nech zostane iba zdravé jadro ....

P. Brich 26.7.2021 13:44

Čím méně nakažených, tím přísnější restrikce. Zkrátka: musíme se bát. Zisky jsou dávno nasmlouvány a proto nás teď budou opíchávat hlavy nehlava!!;-€EU;-O

J. Vintr 26.7.2021 19:54

Ta hra na světovou pandémii se stává čím dál absurdnější. Ale těm, kterým se podařilo vymýt mozek covidovou propagandou, to vůbec nevadí. Těm stačí pravidelné hlášení o stavu pozitivně testovaných a budou spokojení i když se v reálu vůbec nic neděje.

V. Církva 26.7.2021 21:57

Tak v současné době je očkování i nějaké léky. Je tak možné konečně rozvolnit.

Ti co očkování nechtějí a čeká je těžký průběh mají právo výběru, tak to můžeme nechat na nich. Nakonec nějaké vážnější restrikce už taky nejsou. Takže není moc co řešit (pravda pokud bych byl prodavač v potravinách, moc bych si to ještě nepochvaloval)

Tak nevím jestli je hra na Covid absurdní ale kapacity nemocnic byly na začátku roku celkem na hraně. Nemyslím si, že je evropská civilizace nastavena na odevzdání života Bohu a prostě by lidé v 65 byli připraveni na smrt a chtěli svobodu bez restrikcí a trapného umírání v nemocnicích - dříve lidé umírali doma s Biblí. Ale asi se mýlím a naši lidé ví, že neznáme den i hodinu, jsou všichni po zpovědi a těší se na setkání s Pánem. Já bych ještě chvíli počkal, ale kdo ví?

J. Vintr 26.7.2021 23:54

Asi nechápete, že je to celé nahrané. Třeba ty kapacity nemocnic byly na hraně jen v mediální propagandě. A podobné lži jsou i všechno ostatní. Cílem je zřejmě přimět (nebo donutit) lidi, aby se nechali napíchat. A ne jednou, ale znova a znova a znova. Obrovský kšeft. V tom lepším případě...

J. Jirka 26.7.2021 11:39

"V Británii prudce klesají počty nově nakažených."

A rouškomilové se tak těšili na mrtvoly v mrazácích... ;-D

V. Braun 26.7.2021 12:31

Že klesají počty je jedině dobře, však k tomu proočkovanost ve výši 70% také přispěla.

M. Boháček 26.7.2021 13:14

A na to ste prišiel ako? V UK majú ťažký priebeh a umierajú na deltu očkovaní aj neočkovaní.

A ich pomer sa ukazuje na to, že očkovať sa nemá zmysel, lebo nechráni pred deltou. Izrael to isté.

J. Vintr 26.7.2021 13:46

Víte co jsou to "fake news"? Dá se logicky očekávat, že je covidoví soudruzi v ostatních zemích budou o Británii šířit, aby svým ovečkám dokázali, že zrušení "souboru opatření proti šíření viru" je cesta do pekla.....

V. Braun 26.7.2021 15:05

Jen jestli nekecáte, dle tohoto článku to v UK vypadá o dost jinak.

https://theconversation.com/covid-the-reason-cases-are-rising-among-the-double-vaccinated-its-not-because-vaccines-arent-working-164797

P. Vychodil 26.7.2021 11:15

vážení přátelé kovidu a jeho lockdownů...

ocenil bych, kdybyste komentovali toto:

už jsem tuto informaci postnul na více webech, lae vypadá, že se kovidiodi musí znovu zešikovat...

CDC doporučuje klinickým laboratořím a testovacím místům, které používají test CDC 2019-nCoV RT-PCR, vybrat a zahájit přechod na jiný test COVID-19 schválený FDA. CDC vybízí laboratoře, aby zvážily přijetí multiplexované metody, která může usnadnit detekci a diferenciaci virů SARS-CoV-2 a chřipky.

v originále:

CDC recommends clinical laboratories and testing sites that have been using the CDC 2019-nCoV RT-PCR assay select and begin their transition to another FDA-authorized COVID-19 test. CDC encourages laboratories to consider adoption of a multiplexed method that can facilitate detection and differentiation of SARS-CoV-2 and influenza viruses.

O. Karen 26.7.2021 11:20

Takže už víme, proč "zmizela" chřipka ;-D

V. Braun 26.7.2021 11:54

Je to celkem jednoduché, tem první test dokáže detekovat jen Covid 19, ten druhý navíc i chřipku. Cena testů je zřejmě obdobná a tak je rozumné používat test s více schopnostmi.

O. Karen 26.7.2021 10:14

Já to vidím tak, že kdo chce, může se nechat očkovat vakcínou, která má (pokud tomu můžeme věřit) asi tak 98 % účinnost proti těžkému průběhu, neřkuli smrti. Řekněte, proti které smrtelné nemoci něco takového máme? A tím bych téma čínská chřipka považoval za uzavřené. Maximálně ještě doladit léčebné postupy a podpůrnou léčbu (léky podporující imunitu - je jich daleko víc než jenom isoprinosine).

J. Vintr 26.7.2021 10:33

To, jestli vakcína má skutečně účinek proti těžkému průběhu nebo smrti, je čistě jen otázka víry. Vyzkoušet to nejde. Zatím se ale prakticky ukazuje, že to přinejmenším u někoho nefunguje.

O. Karen 26.7.2021 10:46

Ale to se nedozvíme. Nebo se vymluví na nový kmen. Někdo také zemře rovnou po vakcíně nebo dostane daleko ošklivější nemoci jako zánět osrdečníku atd. To je ale u Pfizeru tabu.

V. Braun 26.7.2021 11:37

Jsou očkovány stovky milionu lidí, tam je již statistika velmi přesná. Takže nemáte pravdu, vyzkoušet to jde a v praxi je to již ověřené.