Pondělí 18. května 2026, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

SPOLEČNOST: K průjezdu Nočních vlků

Europoslanec Pavel Svoboda je důrazně proti. Miroslava Němcová je proti. Pavel Šafr je proti.

Zde komentář jednoho z mých kolegů. Ztotožňuji se s ním.

Jaké podmínky, zatraceně?
Jsem absolutně znechucený z
mentálních komunistů, kteří jen momentálně propagují jakože „západní hodnoty“ a přitom si velkolepě vytírají zadek s Ústavou i základními principy demokratického, právního státu.

Naše Ústava hovoří naprosto jasně: každý smí dělat vše, co není zákonem zakázáno.

Je zákonem zakázáno jezdit na motorce?
Je zákonem zakázáno vést blbé řeči?
Je zákonem zakázáno mít rád Rusko?
Je zákonem zakázáno připomínat vítězství spojenců, mezi které — světe div se — opravdu patřil i SSSR?

Že ne?

Pak ale NAPROSTO NEEXISTUJE, aby oněm „Vlkům“ kdokoli jakkoli zakazoval průjezd — tedy s výjimkou těch jedinců, kteří jsou explicitně vedeni jako „persona non grata“.

A naopak: každý takový pokus nejenže smrdí komunismem — a je jedno, že se k těmto komunistickým praktikám hlásí „antikomunisté“ –, ale navíc je ještě brutálně pokrytecký, protože se jedná o přesně totéž zneužívání moci k potlačování „nežádoucích“ názorů, které tito pokrytci vytýkali Putinovi.

Na závěr jeden z mála dobrých postřehů Chomského:

Svoboda projevu znamená svobodu těch projevů, se kterými nesouhlasíme a které se nám hnusí. I Stalin nebo Goebbels poskytovali svobodu názorům, s nimiž souhlasili.

Zamyslete se nad ním — vy všichni, kteří byste jízdu Vlků „nepovolili“ (jaký to krásný eufemismus pro mizerný zákaz, proti jakému by Svobodní měli být z principu)

Perfektní. Nemám rád komunismus. Nejsem proruský. Ale mentální bolševismus zahalený v rouchu obrany „Svobody a Demokracie“ je špatně.

P.S. Kdyby byli Noční vlci puštění, pak mohli američtí a unijní motorkáři udělat spanilou jízdu po Rusku a špatně by se to Putinovi zakazovalo.

Převzato ze Svobodni.cz se souhlasem autora

Miloslav Grundmann
18. 5. 2026

Právní jazyk může konflikty nejen řešit, ale také prodlužovat.

přečetl Panikář
18. 5. 2026

Už jsme se stihli pustit sami do sebe.

Milan Šálek
18. 5. 2026

Klimatologové vyřadili z projekcí vývoje klimatu extrémní scénář

David Floryk
18. 5. 2026

Vláda nechce každý rok předkládat zprávu o připravenosti k euru

Tomáš Vodvářka
18. 5. 2026

Demokracie má svá přednosti, ale rovněž své slabiny.

ČTK, Lidovky.cz
18. 5. 2026

Polsko předá ke stíhání do Česka tři lidi zadržené kvůli žhářskému útoku na zbrojovku LPP Holding v...

Lidovky.cz, ČTK
18. 5. 2026

Prezident Petr Pavel udělil záštitu festivalu Meeting Brno, jehož zástupci pozvali do Brna sjezd...

Tomáš Cafourek
18. 5. 2026

Ve vedení Správy železnic skončil dlouholetý šéf odboru modernizace dráhy a zástupce bývalého...

Radek Mikuláš
18. 5. 2026

Loni v létě se v aljašském fjordu Tracy Arm zřítilo do moře 64 milionů kubíků horniny. Během necelé...

Matyáš Sahula
18. 5. 2026

Více než hodinu v pondělí na Pražském hradě diskutovali prezident Petr Pavel a ministr průmyslu a...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz