20.6.2024 | Svátek má Květa


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Imigranti ano, ale…?

Pro účinnou pomoc imigrantům je zřejmě výhodné shromažďovat zkušenosti, které mají s uprchlíky jiné státy - např. Anglie, Francie, Nizozemsko, Švédsko.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 31.7.2015 16:53

....

Slučování rodiny v případě udělení azylu - jeden uprchlík a zákonné právo na dvanáct příbuzných. - http://jdem.cz/bshz36

Šéfová diplomacie EU oficiálně propaguje islamizaci Evropy. - http://jdem.cz/bsxga3

Bat Ye Or: Eurábie: Euro-arabská osa - recenze knihy - http://jdem.cz/ba74h7

Polovina Britů vidí v muslimech hrozbu, vyplývá z průzkumu u příležitosti deseti let po bombových útocích 7/7 - http://www.huffingtonpost.co.uk/2015/07/03/77-bombings-muslims-islam-britain-poll_n_7694452.html

J. Hruška 31.7.2015 13:32

Vyhnanci.

Stále se opakující uprchlíci, co když jsou to vyhnanci?

P. Vaňura 31.7.2015 14:13

Re: Vyhnanci.

Z Pákistánu? A kdo je vyhnal? Afganistán a Sýrie - proč nejdou bojovat proti islamistům, o dezertéry nestojíme!

V. Kain 31.7.2015 14:41

Re: Vyhnanci.

Že by se tato levicová vláda inspirovala pohledem do okolních evropských států a viděla co jsou zač ti imigranti? Tak to ani náhodou.Bohoušek bude plnit do puntíku zadání z Bruselu.Co kdyby by se tam pro něj našlo nějaké místečko až ho tady snad už konečně občané prokouknou a řeknou si dost už toho užvaněného nýmanda? Oni vědí,že jdou proti národu a také vědí,že na pár jejich voličů je nikdo volit nebude. Na páchání škod mají ještě dva roky a to je docela dlouhá doba.Čehopak se od této povedené koalice ještě dočkáme?

P. Vaňura 31.7.2015 13:04

Je třeba naprosto vyloučit možnost,

že by dítě někoho, kdo není občanem české republiky, mohlo narozením získat české občanství. A pokud je občanem jen jeden rodič, pak by se muselo o občanství žádat!!!!

J. Kanioková 31.7.2015 14:41

chmm..... by se..

jak to prosadit ? Přijde většina národa demonstrovat před sněmovnu?

Přes "lidská práva" si dnes prosadí kdekdo kdeco..

Dívám se na dánský seriál Zločin. Tam i podezřelí košilatí zločinci se chovají jak trucovité děcka a vyšetřovatelé jsou v.. piheli. Furt jenom slyší - nebudu to a to, to je moje "lidské právo".. ve mě vaří krev..

P. Vaňura 31.7.2015 19:34

Podívejte se, máme tady pana Okamuru. I když pro

jeho Úsvit aplikoval Establishment stejnou metodu, jakou uplatnil v případě VV (rozbití pomocí  části poslanců), má přesto šanci i v dalších volbách. Pokud politici pochopí, že jakoukoliv podporou imigrantů se stávají oni i jejich strany ABSOLUTNĚ NEVOLITELNÍ začnou se ohlížet na mínění voličů! Zastupitelé za ČSSD v Duchcově respektovali též vůli voličů a ne pražské vedení ČSSD!

Jinak, nemusí demonstrovat většina, stačí tak 20000!

J. Kučera 31.7.2015 12:43

řešení je, jen se nebát

Trochu mě zaráží profese "sociální ekolog", zajímalo by mě, kdo ho platí. Ale to nesouvisí s článkem. Výčet druhů migrantů je zbytečně mnohomluvný. Jsou imigranti ekonomičtí - ti se poznají podle toho, že "znají svá práva" a mají představu, že v cílové zemi dostanou Ferrari a dům a imigranti prchající a zoufalí, kteří doufají, že v cílové zemi budou v bezpečí. První posílat domů při prvním odchytu, druhým pomoci. S ohledem na vysoké riziko je nutné zavést některá dočasná opatření. Např. v malém britském městě podle zpráv tisku gang Pakistánců znásilnil a v některých případech i zavraždil 1400 dětí. Proto na přechodnou dobu obnovit trest smrti na zločiny znásilnění, únosu a vraždy. Tři a půl tisíce na osobu je mnoho. Vyplácet polovinu a druhou polovinu si může vydělat na pracech ve prospěch obce. 50% výdělku si strhne obec, jako svou daň za péči. Dobré by bylo za tuto práci dávat "bony", které by nebylo možné utratit v hospodách a hernách. Vízum dávat jen na 90 dní. V případě, že vinou dlouhého procesu nebude do té doby o pobytu rozhodnuto, může žadatel požádat o prodloužení. Dostane nové vízum platné 30 dní, které už nelze prodloužit. Původní 90-ti denní se ruší. Problém Arabů v Teplicích neexistuje, je jen umělý. Vláda je nechce rozhněvat a tak nejedná. Stačí, aby obec nařídila vysoké pokuty za znečišťování, hluk a nepořádek a v krátké době může nemovitosti zabavit na úhradu dluhů. Rómy nerozmazlují jen polistopadové vlády. Také bolševici je uláceli. Pomoc snadná: sociální podpory na polovic, přídavky jen na dvě děti. Ne, že by je to napravilo, ale půjdou jinam, kde je ruka štědřejší.

J. Kanioková 31.7.2015 14:32

S těmi Teplicemi asi neznáte moc reálie,

tam si nekupují nemovitosti nějací chudáci. A s cikány - taky to není až tak jednoduché. Přídavky na děti a vůbec jakékoliv dávky nelze dávat rozdílně. V případě přídavků - doplatí na to věřící rodiny, které mívají víc dětí. A to bych jim nepřála ani náhodou. Takže jak...? Všechna ta "lidská práva" a jánevímcoještě... to je určitá past..

J. Kučera 31.7.2015 15:42

Re: S těmi Teplicemi asi neznáte moc reálie,

Nemovitosti Arabů v Teplicích lze "upokutovat", pokud se bude přihlížet k výši majetku. To už tu bylo (aspoň pokud vím návrh), aby se pokuty motoristům vyměřovaly podle majetku, chudí stovku, bohatí třeba deset tisíc. Takže nic nového pod sluncem. Snížení (zastavení) přídavků na děti rovněž jednoduché: bude se přispívat odečtem z daní. Že někdo má přídavky vyšší než daně, už bolševici vymysleli "negativní daň".  Pracuješ - z daní se ti odečtou příspěvky na děti, nepracuješ - buď rád, že něco dostaneš.

J. Kanioková 31.7.2015 16:47

Bohužel, neprosaditelné,

nikdo neodsouhlasí "přídavky odpočítatelné z daní", když existuje nezaměstnanost...

A u těch Teplic.. neznám všechny detaily, ale mám pocit, že se tam snad jedná o nepořádek v parku. Což se v podstatě jedná o odpad, no a v Teplicích se za odpad neplatí. Nevím přesně, takže je to tam možná nějak trochu jinak. Můj dojem je, že se tam jedná o hluk a odpad v parku (parcích?) v nočních hodinách. Takže jsem z toho usoudila, že je to nejspíš problém místní policie, která "nekoná"..

J. Kučera 31.7.2015 17:13

Re: Bohužel, neprosaditelné,

Stejně jako se platí podpora v nezaměstnanosti lze počítat i příspěvky na děti v nezaměstnanosti. Ano, problém je hluk a nepořádek v parcích v Teplicích. Je možné (českému) delikventovi nařídit, aby v rámci trestu uklidil ulici nebo park. Proč by to nemohlo platit i pro arabské nežádoucí hosty. Nikoliv, že by někomu zaplatil, ale vlastníma rukama uklízel (možná pod dozorem) a pak zaplatil podle hodnoty své nemovitosti, řekněme 3% z ceny nemovitosti. I když jejich nemovitost možná nepropadne, pobíhání s koštětem po ulici bude pro arabského šejka tak ponižující, že raději odejde z ČR. Zvláště když na něj dozor bude trochu řvát.

P. Vaňura 31.7.2015 21:23

Re: S těmi Teplicemi asi neznáte moc reálie,

Stačí veškeré přídavky na děti vyplácet formou daňových slev. A více než 4 děti má málo českých rodin.

K. Janyška 31.7.2015 9:15

Slovo sociální je slovem lasiččím.

Kdykoliv ho připojíme k jakémukoliv slovu, vypije jeho obsah. Přijíme-li ho k vypitému slovu ekolog, vznikne absolutní nula, nic, vzduchoprázdno... Dzp.

P. Švejnoch 31.7.2015 9:58

Re: Slovo sociální je slovem lasiččím.

To jste napsal, pane Janyško, moc hezky. Ostatně - k hodnocení celkového dojmu z článku samotného se ta nula hodí taktéž...

Z. Joukl 31.7.2015 23:08

Re: Slovo sociální je slovem lasiččím.

Mohu vědět konkrétně proč nula?

Z. Joukl 31.7.2015 12:17

Re: Slovo sociální je slovem lasiččím.

Myslím, že není podstatné slovo sociální, ale podstatný je obsah článku. Uvítám konkrétní připomínky k němu (autor).

K. Janyška 31.7.2015 15:18

Re: Slovo sociální je slovem lasiččím.

Filosofie konkrétního je doménou jednoduchých lidí, tedy zdá se, že i vaše. Co je to spontánní řád lidské interakce ? Dzp.

J. Huml 31.7.2015 22:39

Re: Slovo sociální je slovem lasiččím.

K. Janyska = socialni ignorant. Vyssaty mozek mistrem Hayekem, nezbylo nic, jen bezduche formule.

J. Heincl 31.7.2015 7:12

Cikáni k nám uprchli ze Slovenska???

Zde není na místě se ptát, před čím uprchli, ale za čím? Odpověď je jasná. Za štědřejšími sociálními dávkami.

F. Lesniak 31.7.2015 6:30

Sociální ekolog odhaduje.

To je panečku povolání. Kolik takových blábolilů tady v republice máme?

Z. Joukl 31.7.2015 12:21

Re: Sociální ekolog odhaduje.

Sousloví "Sociání ekolog" dává na vědomí sféru mých zájmů. Není to mé zaměstnání, neboť jsem v důchodu a tuto činnost dělám ve svém volném čase a zdarma. Spíše by mne zajímalo to, co je v článku blábol.

J. Kanioková 31.7.2015 2:38

Imigrace Islámu... NE

Letos v prvním pololetí požádalo o azyl v Německu 179 tisíc lidí, což představuje oproti roku 2014 nárůst o 132 procent. Předpokládá se, že jednotlivé země na uprchlíky vynaloží nejméně pět miliard eur (135 miliard korun). - http://jdem.cz/bsv7y3

Ubytování uprchlíků - explodující náklady - http://www.morgenpost.de/berlin/article205486417/Unterbringung-von-Fluechtlingen-Kosten-explodieren.html

Německé zařízení pro uprchlíky v Traiskirchenu, 23.7. - https://www.facebook.com/ZeitimBild/videos/vb.182146851877/10153389057666878/?type=2&theater

Hořící ubytovny, explodující auta. Německem otřásají útoky na běžence - http://zpravy.idnes.cz/nemecko-uprchlici-utoky-zharske-do2-/zahranicni.aspx?c=A150729_152624_zahranicni_mlb

Logické nesmysly multikulturalismu - http://jdem.cz/bsv773

J. Kanioková 31.7.2015 3:27

Re: Imigrace Islámu... NE

Uznávaný psycholog poskytl rozhovor o uprchlících, ale „zamázli“ mu ho. Tudíž své názory sdělil nám. Jdou proti proudu - http://jdem.cz/bsw9b4

P. Dvořák 31.7.2015 1:23

Pomoc uprchlíkům není pro občany ČR riziková.

Slovník cizích slov: Riziko znamená nebezpečí, vysokou míra pravděpodobnosti nezdaru, ztráty. Tedy "vysoká míra pravděpodobnosti nezdaru" znamená, že je jistá míra pravděpodobnosti úspěchu, zisku.

V čem je pro naší republiku přijímáním "uprchlíků" spatřován úspěch a zisk? Kromě sluníčkářů, pravdoláskovců a kavárečníků odpoví prakticky každý, že v ničem.

V tom případě se nejedná o riziko, ale výslovně o kontraproduktivní činnost.