28.2.2024 | Svátek má Lumír


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Česko je ráj „nezávislých“ ekonomů

Tento poradní orgán vznikl v roce 2009 za vlády Mirka Topolánka neblahé paměti. Měl být "nezávislým poradním orgánem, který má pomáhat vládě nalézt nejvhodnější podobu reforem a ekonomických opatření". Již ve čl. 2 statutu NERVu nicméně mimo jiné stojí, že "plní úkoly uložené mu vládou". Stále víc to vypadá, že vláda úkoluje NERV i co do výstupů jeho práce a neomezuje se jen na zadávání otázek k prozkoumání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 4.9.2012 20:42

Ráj EU-hujerů (zatím)

Zdá se, že největším zločinem bývalých komunistů je velmi výjimečně se vyskytující snaha napravit levicové zločiny, na nichž se kdysi podíleli. Pokud se z některého bolševického lokaje "Moskvy" stane EU-hujerský slouha "Bruselu" je vše ovšem v nejlepším pořádku.

Pochopit to, že pokud budou (stálé) státní náklady na provoz církve časově neomezené, bude neomezená, tedy každou konečnou mez za dostatečně dlouhou dobu převyšující i hodnota nákladů výsledných nákladů a tedy jakkoli provedená restituce církevního majetku je dlouhodobě ekonomicky výhodná.

Tomu, že zrovna pan Rouček nemůže pochopit, že by někdo něco dělal zadarmo (např. z přesvědčení nebo z morálních důvodů) by ovšem nikoho překvapit nemělo, protože on je exemplárním příkladem rčení "koho chleba jí, toho píseň zpívá".

Tomu, že by bylo nad jeho síly pochopit, že špičkový odborník je obvykle někde zaměstnán lze ovšem uvěřit jen těžko.

J. Blažek 3.9.2012 21:49

Re: Roučku, Roučku...

Inteligentní člověk by měl oponovat argumenty, ne nadávkami. Nadávka, jak známo, není argument a inteligentní člověk se k ní nesnižuje. (Pokud to ovšem není provládní pravicový vrtichvost, jehož mozeček na víc, než na nadávky nemá!).

J. Blažek 3.9.2012 21:45

Re: Myslím si,že se tyto malicherné spory vyřeší

A v ODS a TOP zase přenervováno!

J. Blažek 3.9.2012 21:45

Re: Nebudu psát,v čem se ten umaštěnej socan mýlí,

Pozor: Nadávky nejsou argumenty!

J. Kanioková 3.9.2012 17:19

To děkan na VŠ podle vás nemá právo na jasný názor?

a že kritizuje tuto "socialistickou" vládu? Má pravdu !

P. Vaníček 3.9.2012 16:09

Nebudu psát,v čem se ten umaštěnej socan mýlí,

jen že ukázal,že je  opravdu trubka a neumětel.

P. Kolář 3.9.2012 14:35

Myslím si,že se tyto malicherné spory vyřeší

samy po vítězných volbách.Vítězná socdem nahradí ten neschopný NERV panem Roučkem a teprve pod jeho vedením,s využitím jeho bruselských zkušeností, nastane v naší zemi konečně ráj.Bude to sice i potom velký boj,protože v socdem je přeroučkováno.

P. Zeman 3.9.2012 13:18

Re: Roučku, Roučku...

Vlastně všechno

M. Stuchlik 3.9.2012 12:56

chtěl nám autor kromě pár pomluv něco říct?

O. Uživatel 3.9.2012 11:59

Uživatel požádal o vymazání
M. Šejna 3.9.2012 9:56

pane Lenci

vzhledem k tomu, že podnikám v realitách a developerství, tak mi ještě chvilku povíejte, že se církve majetku nezbaví. Klidně si to myslete. Pro podnikatele v developingu a realitách budou církevní restituce ohromný byznys. Takže samozřejmě, že NERV má pravdu. Bohudík pro nás realitní podnikatele. Každopádně je od této vlády velmi chytré, že tenhle budoucí realitní byznys zabalila do vzletných příběhů o nutnosti vyrovnat se s církvemi. Naivní volič musí na něco skočit.

P. Lenc 3.9.2012 8:59

Re: pane Lenci

Pane Šejno, za prvé váš výše uvedený příspěvek přišel později, za druhé můj příspěvek vychází z článku jako takového a dostatečně(aspoń doufám) z něho vychází.I já si myslím, že NERV má naprostou pravdu, jenom se nedomnívám, že se církev bude majetku ve velkém zbavovat.

M. Šejna 3.9.2012 8:47

pane Lenci

ale vždyť já o kus výš dávám jasně najevo, že se Ruček mýlí. Jenže narozdíl od většiny místních idiotů napišu, v čem se mýlí.

Kecy místních idiotů o tom, že Rouček je blb a přitom nejsou ti idioti schopni napsat dvě souvislé věty o tom, co Roček napsal blbě, mě připadají dost laciné. Dnes jste laciný i Vy. Ani z Vás nevypadlo, v čem se Rouček mýlí

P. Lenc 3.9.2012 8:37

Re: Roučku, Roučku...

Jistě pane Šejno.Oni ti zákonem určení němečtí profesoři jsou zcela jistě naprosto nezávislí, zatím co ti naši jsou prodejné děvky, že?Když je blbost povýšená na ideologii, tak to takřka vždy vyjde Roučkovsky.Nakonec Evropské "lepší zítřky" uskutečňované právě EU poslanci Roučky se jaksi bortí a je třeba najít nějakého nepřítele.A církevní restituce, to je přece nějaká munice.

M. Šejna 3.9.2012 8:29

Re: Roučku, Roučku...

takže, co konkrétně je hovadina?

M. Šejna 3.9.2012 8:28

Re: Roučku, Roučku...

takže co konkrétně je hovadina?

M. Šejna 3.9.2012 8:27

tentokrát mají v NERVu pravdu

pane Roučku,

tentokrát mají ekonomové NERVu pravdu. A je zajímavé, že to naopak stoupenci restitucí nepochopili. Ty restituce jsou státní injekcí mnoha stovek miliard do církevního majetku. Je to jako injekce státních peněz do ekonomiky. Zatímco socani by nacpali prachy přímo do ekonomiky, nebo do infrastruktury (za což by byli právičáky kritizováni), tak zdejší pravicové vlády udělají tu injekci přes církve. Výsledek bude stejný. nakonec ty prachy skončí stejně v ekonomice a zvýší se tím HDP.

Já, přestože jsem byl kritický k restitucím, se na ně začínám postupně dívat jinak. Tahle finanční injekce bude nejen injekcí převážně do ekonomiky a zvýší se tím HDP, ale hlavně to bude první impuls k finanční likvidaci církví. Po této injekci je totiž stát přestane dotovat a jim nezbyde, než ten majetek postupně pod cenou rozprodat.

H. Gene 3.9.2012 8:26

Re: Roučku, Roučku...

Máš asi trochu problém s chápáním psaného textu, když jsi z mé věty usoudil, že jsem se nezajímal o to, co napsal. Právě naopak. Právě při čtení takové hovadiny se člověk musí zajímat o to, kdo to napsal. Ono to totiž leccos vysvětluje.

L. Písařík 3.9.2012 8:24

Koukám, že různých expertů je tady přeexpertováno

Vidím pětadvacetildeté historiky, kteří vysvětlují, jak to bylo v roce 68, vidím ekonomy, kteří sotva opustili lavice, vědí jak co udělat, pochopitelně rámcově, vidím babráky typu Cermat, ale moc málo rukou, které by pracovaly a hlav, které by nemyslely je do své kapsy. A zákonodárce, kteří nevědí, co schválili včera a stále vyrábějí opravy oprav zákonů. A to vše proto, že nikdo za nic neodpovídá, nikdo za zmršenou práci nedostane po šlapkách, nikdo není vykopnut, viz Zelený. Vidím poslance a zástupce v EU, kteří nic nedělají, protože nic nevědí a jsou tam pouze za odměnu, či jako zástupci politických stran. Jaký je recept? Snad diktatura.

M. Šejna 3.9.2012 8:15

Re: Roučku, Roučku...

já vždy čekám, kterej blb se jako první bude zajímat o to, kdo to napsal, a nikoli o to, co napsal

H. Gene 3.9.2012 7:35

Roučku, Roučku...

A já si říkal, kterej blb to psal...

V. Tarcinec 3.9.2012 6:41

libertariáni

z toho socani maj maj mit hruzu... Zbytek zjistit o co se jedna a podporit.

P. Válek 3.9.2012 6:16

zajímavý pohled

jen tak pro informaci,v tom NERVU je i ten Ševčík? Z jeho vystoupení v ČT mám vždycky pocit,že všude byl a všechno zná a ke všemu nejlíp,ale dlužno podoknout,že vládu zatím téměř vždy kritizuje.