29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


SPOLEČNOST: Bezmocnost proti lžím

12.1.2012

Počítal jsem s tím, že na mě začne někdo vytahovat špínu. Ale takhle lživý, závistivý a podlý článek o mé osobě, který napsal pan Papež, jsem již dlouho nečetl. Mrzí mne, že si ho již přečetly desetitisíce lidí a člověk je prakticky bezmocný. Pana Papeže jsem viděl tak možná 5x v životě, je členem konkurenční Asociace CK a nenávidí mne i mnoho dalších úspěšných kolegů v cestovním ruchu od prvního okamžiku, což je on něm všeobecně známé. Takže mne samozřejmě nijak blíže nezná, nejsme přátelé ani kolegové a nic bližšího o mně ani o mém podnikání neví a ani nevěděl. Ale k věci.
Možná jsem podle pana Papeže neúspěšný chudáček, ale to nechám rád na posouzení jiných. Faktem je, že jako jednatel v Miki travel Prague s.r.o. mám oficiální zdaněný příjem v milionech korun ročně. Ze svých dalších investic (které přeci vůbec nemusí být a ani v mém případě nejsou formou podílů v s.r.o.) mám legální a zdaněné příjmy minimálně v dalších statisících měsíčně. Co se týče mých podílů v s.r.o., tak například v Japa foods s.r.o. jsem se rozhodl v minulém roce reinvestovat zisk do dalšího rozvoje firmy, moje peníze leží tedy ve firmě. V těchto příjmových relacích již podnikám více než 15 let.
Podle mých skromných výpočtů mi k životu stačí šestimístná částka měsíčně a mám reálně vyděláno tolik, že nemusím již pracovat do konce svého života.
Jsem tedy zcela finančně nezávislý.
Rád bych Vás také ubezpečil a prohlásil, že jsem nikdy neměl žádnou státní zakázku, nikdy jsem neměl žádnou dotaci a nikdy jsem nebyl placen z veřejných peněz.
Co se týče kontaktů s politiky, prakticky se všemi jmenovanými jsem se seznámil rámci své práce dobrovolníka v Asociaci českých cestovních kanceláří a agentur, kdy lobbujeme u politiků za zákony v cestovním ruchu. Některé z nich jsem si pak vybral jako známé osobnosti jako kmotry svých dvou knih, kmotry však byli zároveň i například arcibiskup Dominik Duka či sedminásobná zlatá olympijská vítězska Věra Čáslavská. Nevidím na tom nic špatného a znovu opakuji, že jsem nikdy neměl žádnou státní zakázku, nikdy jsem neměl žádnou dotaci, nikdy jsem nebyl placen z veřejných peněz a nikdy jsem ani neměl pronájem v městských či státních prostorách.