21.6.2024 | Svátek má Alois


Diskuse k článku

ŠKOLSTVÍ: Registr pedagogů

Býval to pro mne zážitek, když jsem šel na faru a zastihl jsem pana faráře, jak zapisoval do matriky. Objemnou, velkou rastrovanou knihu, měl otevřenou před sebou. Namočil vždy pero do jednoho ze dvou kalamářů a s maximálním soustředěním psal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 23.12.2014 22:12

Registr pedagogů - nápad

našeho ministra, registr účtů (zatím bez zůstatků) všech fyzických a právnických osob už je díky ANOvládě taky na spadnutí. Svoboda jde do (_._), vážení, ale na EU to nesvádějte!

P. Mach 23.12.2014 20:24

Re: Počet studentů!

Žvaníš opět kraviny. Žáků je málo a že se všichni cpou na gymply a vysoké školy je normální, to tak bylo, je a vždy bude. Problém je v tom, že na ty gymply a VŠ všechny (i totální tupce) přijmou. A přijmou je proto, že kráva buzková co by socanská ministryně školství prosadila naprosto dementní systém financování škol.

J. David 23.12.2014 18:35

Re: Počet studentů!

I Vy idealisto. Učil jsem jako externista na klasickém Gymnasiu IT a matematiku. Kouzelný zápas se soustavou rovnic o dvou neznámých, kvadratické rovnice v oboru reálných čísel byly v transcednentnu, nedej bože komplexní čísla. A nepřímá úměra, to je pro mendíky, chystající se na humanitní obory, strašák s možnou povinnou maturitou z matematiky. Nicméne matematika a logika je základem filosofie. Nakonec, vše je ale komerce. Když vidím na Magistrátu "vocase" s titulem MBA (Master of Business Admistration), kterého titulu lze získat za úplatu do 100 litříků, jitří se mi zrak (Mladej, Blbej a Ambiciósní/Arogantní).

Závěr, k čemu nám ti humanitní absolventi budou? Mentoři, politologové, či jakou přidanou hodnotu vytvářejí? Pro praktickou činnost nepoužitelní, pouze žvaní a rétorikou oplývají, kterak mtodicky dobře zatlouci hřebík do trámu. Kdyby ho měl ale zatlouci sám, oko by si kladivem vyrazil. Asi tak, mohu se ale mýlit. Študáci jsou veselá parta.

Z. Lapil 23.12.2014 18:02

Re: Ano, tak nějak asi bude vypadat nové číslo,

Obávám se, že nějaký bezpečnostní úředník přijde na to, že je-li PIN pro přístup k NRČ (Náhodné Rodné Číslo) jednodušší, než ono NRČ, je NRČ snáze odhalitelné, a tudíž musí být PIN povinně ještě složitější. Za povinný příplatek si ho necháte povinně vygenerovat.

F. Lesniak 23.12.2014 13:08

Re: Počet studentů!

Jasně, že žáků je moc. Vždyť dnes má maturitu kdejaký pitomec a o VŠ ani nemluvě. A pokud je moc žáků tak je i moc učitelů. Je to trojčlenka s přímou úměrou. Ale to většina dnešních středoškoláků nezná.

M. Barta 23.12.2014 11:58

Re: Počet studentů!

Takže žáků je moc. A co pedagogů? A co odborník na chemii prof. Kalač?

M. Barta 23.12.2014 11:55

Význam evidence nelze nikdy přecenit

Již soudruch Lenin přece říkal: "Socialismus, to je především evidence".

J. Mikšík 23.12.2014 11:14

Počet studentů!

Poslouchal jsem dnes ráno Profesora Pavla Kalače odborníka na chemii a ten řekl tohle: "V současné době, by se neměla polovina studentů přijímat na Střední školu a 25% studentů na VŠ. Podle něho je to jenom honba za dotacemi na školu a je jedno kdo tam studuje a jaké bude mít uplatnění!

J. Boleslav 23.12.2014 11:03

Re: A dostanou se do registru i ti učitelé,

Ti budou zatím pouze v registru virtuálním.

P. Selinger 23.12.2014 10:56

A dostanou se do registru i ti učitelé,

na které v našem vzdělávacím systému nezbylo místo, protože přestárlé učitelky nechtějí jít do penze? Tito nebožáci čekají, až nějaká mladší učitelka otěhotní a oni budou moct být přijati na výpomoc po dobu mateřské dovolené, zatím brigádničí pokud brigádu seženou, stávají se agenturními otroky nebo se nechávají živit úřadem práce.....

J. Boleslav 23.12.2014 10:48

Když levičák řeší nějaký problém

tak na něj vytvoří nějaký registr a věc je vyřešena.

J. Boleslav 23.12.2014 10:47

Re: Ano, tak nějak asi bude vypadat nové číslo,

Obávám se, že máte pravdu. Rodným číslům už bylo odzvoněno.

K. Janyška 23.12.2014 10:12

Přeji krásné Vánoce, a to úplně všem,

i bojkotářům a štrajkovníkům, těm zejména, všem třem,

ať se vám už narodí, váš spasitel všeho,

mně 50 na 50, dá se žít bez něho.

Chovat se však slušně, to vždy dobré bylo,

co kdyby nakonec se přeci narodilo....

J. Prikner 23.12.2014 6:27

Re: Ano, tak nějak asi bude vypadat nové číslo,

No a aby to nové číslo , které ten zbytečný úřad vyrobí, nikdo nezapomněl bude nejjednoduší mít na ho čipu který novorozenec dostane pod kůži při narození. Aby ale nebylo zneužito, bude jištěno PINem (4 až 8 cifer) ; úřad nyní řeší jak si novorozenec zapamatuje PIN.

P. Dvořák 23.12.2014 2:29

Ano, tak nějak asi bude vypadat nové číslo,

pod kterým bude každý z nás kdekoliv veden. On totiž jeden z nějvětších polistopadových skutečných hlupáků, který se v Praze proslavil povodňovými výroky a poté byl za odměnu dosazen do Úřadu na ochranu všeobecně známých údajů, chystá zrušit rodná čísla. Mám takový dojem, že už mu legislativci sežrali, naši ofernetovaní poslanci po příchodu z poslanecké jídelny odsouhlasili a je to jen otázka času a postupného přechodu.

Tedy místo naprosto jedinečného systému, kdy si každý pamatuje svoje datum narození a k číslu měsíce přidá „ženskou“ padesátku a jakési lomítko, tak bude zaveden systém náhodně generovaných čísel. Takže v rámci utajení údajů, které nosím v hlavě a dají se z nich vyčíst ony příšerné věci, jako kdy jsem se narodil a zda jsem muž nebo žena, bude u sebe každý na několika místech nosit papírek, kde bude napsáno ono náhodně vygenerované a nezapamatovatelné číslo, kterým se bude prokazovat.

Běda, když papírek ztratíte. Nejprve strávíte několik dnů běháním mezi matrikou ve vašem rodném městě (farou v rodné vesnici) a kontaktním místem czech pointu, kde vám bude vygenerováno jiné nezapamatovatelné číslo.