24.6.2024 | Svátek má Jan


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Simonek 3.6.2024 21:56

R^R^R^

K. Novak 27.5.2024 23:53

Trpi J. Jagr nedostatkem sexu? Je homosexual? Proc se neozenil? Podle me ztratil respekt k zenam, kdyz mu kazda skace do postele. Stejny jev existoval uz v antice.

K. Novak 27.5.2024 23:29

Sex je aktivita vedouci k reprodukci mladych. Kdyz se k tematu vyjadruje stary zvrhly Zid, neco je spatne.

P. Pospisil 27.5.2024 17:27

Jinak samozřejmě svádět nižší porodnost na nedostatek sexu je kravina. Drtivá většina sexu se odehrává s nějakou formou antikoncepce, hormonální počínaje, použitím kondomů pokračuje a počítání neplodných dnů konče. Je úplně lhostejné, jestli má člověk sex 20x nebo 100x za rok; pokud nechce, aby z toho něco bylo, tak z toho nic nebude ani v jednom, ani ve druhém případě.

Naopak ti, co dítě chtějí mít, tu nechuť k sexu dokážou překonat a dělají, co je třeba, kdy je třeba, jak často je třeba a jak dlouho je třeba.

P. Pospisil 27.5.2024 17:16

Jenom bych podotkl, že úpadek Sparty nastartovaly prohrané bitvy s Thébskými vojsky, které byly homosexualitou docela pověstné. Tak teď nevím...

K. Novak 27.5.2024 23:37

Otrokarska trida ve VSECH antickych otrokarskych statech se vyzivala v homosexualnich orgiich. Marx to zduvodnoval snadnou dostupnosti heterosexualniho sexu. Muzi si potom prestanou vazit zen. Stejny jev nastal mezi zdegenerovanou burzoasii.

P. Urban 27.5.2024 16:33

Jak známo z řady příkladů, tak (ne)manželský pár může mít klidně deset patnáct dětí. Takže kdyby čtyři pětiny populace byli homosexuálové nebo neplodní, máme pořád ještě velkou rezervu. Kdyby šlo tedy jen o tu porodnost.

Pokud jde o tu Spartu, úbytek populace byl dán spíš emigrací těch, kterým se drsná spartská svoboda začala zajídat. Na rozdíl od dnešních migrantů se o uplatnění bát nemuseli. Stačilo přijít tam, kde se zrovna válčilo (obvykle bylo z čeho vybírat), říci "jsem ze Sparty" a žádné další CV nebylo zapotřebí.

Protlačovat své milce do vyšších společenských postavení mohli jen ti, kteří v tom vyšším postavení už sami byli. Takže pro převážnou většinu populace byl tento způsob naplnění sexuálního života poněkud nedostupný. Kromě toho, popsaná praxe normální manželství ani rodinu nevylučovala. Podobně, jako v dobách tehdejších i pozdějších milenky heterosexuální.

Problém bude asi někde jinde. Možná v tom, že rozvinutá civilizace nabízí svým členům podstatně širší rejstřík, jak naplnit svůj život, než jen rodinou. A děti mohou někdy překážet. "Špatná bytová situace" je něco jiného pro člověka, který byl celý život zvyklý sdílet místnost s pěti dalšími lidmi a něco jiného pro někoho, kdo měl v dětství k dispozici vlastní pokoj.

J. Prikner 27.5.2024 15:49

Vlku, hlavně je ohrožující to, co se ve škole dneska učí o pohlavích a od mala jsou děti zblblé genderovou naukou , která je v bruselem nezblblých zemích zakázána a vede k deformaci vědomí o pohlaví dětí mladších 18ti let. U nás to aplikují v "nových" osnovách pro základní školy zločinci z ministerstva školství.

L. Konečný 27.5.2024 12:10

Feminizmus.Žena bojuje o kariéru,"vyrovnání se...",samostatnost.To vše je dáno masírkou od"lepšolidí",kteří mateřství upozadňují jako slabost a méněcennost. K tomu degenerace jako taková a nástup islámu...Sečteno,podtrženo,finito.

M. Grundmann 27.5.2024 11:44

Zajímavý článek odvolávající se na Spartu. Škoda, že se autor nerozepsal o velmi zajímavé rodinné politice v antické Spartě. Tento řecký stát byl v této oblasti velmi originální. Ve Spartě fungovala společností organizovaná polyandrie. Manžel běžně půjčoval svou manželku mužům podle svého rozhodnutí a při svatbě se musela nevěsta vyspat se všemi mužskými hosty. Žena byla ve Spartě v podstatě sexuální otrokyní, musela akceptovat všechny partnery, které jí spartští muži vybrali, a na její osobní názor nebyl brán ohled. Starší manžel se často dohodl s nějakým statným mladým mužem a dal svou manželku tomu mladému muži k dispozici za účelem zplození potomka.

Ve skutečnosti byla starověká Sparta jedním velkým nacistickým Lebensbornem. Není náhodou, že se nacisté inspirovali právě historií starověké Sparty a považovali se za její pokračovatele. Byl to přesný opak dnešního feminismu a meToo.

L. Konečný 27.5.2024 11:58

Však autor Spartu moc nechválil.

M. Grundmann 27.5.2024 12:06

Autor se však nezmínil o tom, co bylo pro Spartu zásadní. Nikoliv pěstovaná homosexualita mezi muži, ale zotročení všech žen a jejich přeměna na pouhé plodnice. V podstatě se dá říci, že čím mají ženy méně práv, tím mají víc dětí, a čím jsou emancipovanější, tím mají dětí méně. A pokud emancipace žen dosáhne určité úrovně, komunita začne vymírat. Klesající porodnost nemá s ekonomikou nic společného.

L. Konečný 27.5.2024 12:13

Ano,ale to podstatné v sdělení bylo,že vlastní národ se na nohy pomocí cizinců nepostaví."Půjčování" žen bylo i v Athenách.A kdoví,jestli byly za nebo proti.

M. Grundmann 27.5.2024 16:34

Reagoval jsem na informace, které byly v článku zajímavé. Skutečnost, že se každý musí postarat o sebe, je natolik zřejmá, že mi nestála vůbec za reakci. To platí jak o jednotlivci, tak i o národu. Přistěhovalci nikdy domorodému obyvatelstvu nepřinesli nic pozitivního.

Autor však podle mě spojuje chybně homosexuální chování mužů s problémy nízké porodnosti. Tento problém nastane pouze v případě emancipace žen, kdy je chování žen pro muže natolik nepříjemné, že se mohou někteří muži obrátit k homosexuálnímu chování nebo se partnerského sexu úplně vzdát. Pokud je však žena bezprávná a zotročena, k tomuto jevu nedojde. Odborníci říkají, že jsou všechny ženy buď bisexuální, nebo homosexuální. U žen není bisexualita žádným problémem, protože je pro ženy mnohem jednodušší si najít muže a žít s ním, než zápasit s jinou ženou jako muži.

P. Urban 27.5.2024 16:49

Druhou světovou válku mělo ukončit velmi krvavé dobývání japonských ostrovů. Nedošlo k tomu díky atomové bombě. Na které se přistěhovalci podíleli vydatně. Podobně, jako předtím třeba na stavbě transkontinentální železnice.

Němečtí přistěhovalci za posledních Přemyslovců přinesli do země vyspělou ekonomiku i městský právní řád. To udělalo z českého státu jeden z nejmocnějších subjektů v rámci tehdejší Římské říše. Levnější železo umožnilo obdělávat těžší půdu, díky čemuž mohli Vítkovci kolonizovat Čechy dosud téměř neosídlenou polovinu jižních Čech. Bez toho bychom jako národ nejspíš nepřežili.

Takže tvrzení, že přistěhovalci domorodému obyvatelstvu nikdy nepřinesli nic pozitivního, není pravda.

M. Grundmann 27.5.2024 17:00

Němečtí přistěhovalci přinesli místním obyvatelům konflikty a nakonec téměř záhubu. Jako většina lidí neodlišujete stát, území a domorodé obyvatele. Díky německým přistěhovalcům se skutečně České království stalo silnějším a mocnějším, podobně jako česká šlechta. Ale vše na úkor zbytku domorodého obyvatelstva, jehož společenské postavení se v rámci Českého království zhoršilo.

P. Urban 27.5.2024 17:12

Pokud se domníváte, že dostupné železo, které umožnilo zúrodnit dosud neobydlenou půlku Čech, přičemž většina kolonistů byli Češi, zhoršilo postavení Čechů, máte pravdu. Pokud se domníváte, že městský život a městské právo zhoršilo postavení Čechů, máte pravdu. Pokud se domníváte, že česky psaná literatura, která vznikla jako reakce na literaturu německou zhoršila postavení Čechů, máte pravdu.

Obávám se, že tam, kde vyznavači takovýchto pravd zvítězili, to domorodci většinou nepřežili.

M. Grundmann 27.5.2024 18:28

Masivní příchod nového etnika vždy v historii nakonec přinesl domorodému obyvatelstvu zkázu. Bez ohledu na případný technologický pokrok. V Evropě došlo mnohokrát k výměně obyvatelstva, kdy "vyspělejší" noví obyvatelé vytlačili, zotročili nebo vyvraždili předchozí obyvatele. Velmocenské zájmy českých králů nebyly v zájmu domorodého českého obyvatelstva.

A to nemluvím o zkáze, kterou způsobil příchod "vyspělejších" Evropanů v Americe, Austrálii či v Palestině.

P. Urban 27.5.2024 19:53

Masivní příchod nového etnika vždy v historii nakonec přinesl domorodému obyvatelstvu zkázu.

My, Češi. už neexistujeme?

M. Grundmann 27.5.2024 22:01

Češi unikli vyhlazení o fous, hrobníkovi z lopaty v roce 1945.

A. Teply 27.5.2024 15:56

"Sparta: zotročení všech žen a jejich přeměna na pouhé plodnice.

V podstatě se dá říci, že čím mají ženy méně práv, tím mají víc dětí."

A protože ve Spartě měly ženy málo dětí, z Vašeho výroku plyne, že:

"Nejemancipovanější ženy jsou sexuální otrokyně."

M. Grundmann 27.5.2024 16:17

Skutečnost, že se Sparta snažila zvýšit porodnost, neznamená, že byla ve Spartě porodnost nízká. Důvodem snahy o zvýšení porodnosti tam byla potřeba nových vojáků, nikoliv problém s porodností jako takovou. Pokud jsou ženy zotročeny, případné homosexuální chování mužů nemá na porodnost vliv. Porodnost závisí pouze na chování žen a na jejich postavení ve společnosti, nikoliv na chování mužů.

P. Urban 27.5.2024 16:38

Pokud vím, Sparta byla v Helladě jediný stát, kde byly dívky vychovávány k tomu, aby nepadaly na hubu před muži jen proto, že to jsou muži a aby byly schopny převzít správu věcí veřejných v případě, že všichni muži budou na tažení. Což znamenalo i právo do toho mužům veřejně kecat. Což bylo jinde mezi Řeky nemyslitelné.

M. Grundmann 27.5.2024 16:43

V sexuální oblasti však byly spartskými muži zcela zotročeny. Neměly právo si svobodně vybírat sexuálního partnera a o jejich sexuálním životě rozhodovala rodina, manžel či stát. Na první pohled byla Sparta velmi promiskuitní, ale vše bylo pod přísnou kontrolou mužů, kteří tuto promiskuitu sami organizovali. Tím se Sparta zcela liší od současné společnosti, ve které vládnou ženy skutečně.

V. Povolný 27.5.2024 10:42

Podle mého je základní příčinou posun společenských hodnot. Založit rodinu a mít děti není pokládáno za hodnotu. Mladí v dnešní době budují profesní kariéry a rodinu odkládají až na později. Bohužel to není v souladu s biologickými hodinami a může se stát, že už je na to příliš pozdě.

Velký vliv určitě taky má nedostupnost a vysoká cena bydlení. Dítě je navíc docela "drahá" záležitost, významně to ovlivní rodinné finace. Pokud mladí mají sotva na nájem, energie apod. nebo hypotéku, tak jim na dítě už prostě nezbývají peníze. A taky by bylo dobré nezapomenout na módní vlny homosexualismu, LGBT a podobných hrůz, ty situaci v žádném případě neprospívají. Stát pro nápravu nepříznivého stavu nedělá vůbec nic, spíš naopak.

J. Jurax 27.5.2024 10:51

Inu, když on současný náš stát i macecha naše EU zlovolná módní vlny homosexualismu, LGBTpsvz, genderismu a podobných hrůz propaguje, podporuje a cpe i do škol.

P. Hák 27.5.2024 9:50

Ale ne. Homosexualitou to není.

Mít dítě prostě stojí práci. Dost práce. Dřív se okolí dívalo na bezdětnou ženu nějak divně, tak holka to noční vstávání nějak překousla. Dneska bezdětnou obdivují, jak si užívá a jak to těm chlapům svou bezdětností nandala - ne, nekecám, některé to fakt považují za vítězství nad "maskulinním rozdělením rolí". Když se přece jen projeví v přáních příroda, už bývá dost často pozdě.

A chlapi... klukům se do dětí dneska chce víc než holkám, situace se obrátila, ale na druhou stranu otcovstvím dávají těm holkám skvělé rukojmí, což si někteří uvědomují.

M. Grundmann 27.5.2024 9:48

Regulace lidské reprodukce byla vždy základním úkolem jakékoliv lidské společnosti. Moderní západní společnost však přišla s dekadentní myšlenkou, že jsou rodina a reprodukce pouze osobní zábavou lidí, kterou není potřeba jakkoliv regulovat. Přitom u všech živočišných druhů je reprodukce hlavní starostí zvířat a důvodem neustálých konfliktů. Sociální život všech zvířat je organizován kolem reprodukce a nikoliv kolem hledání potravy či ochrany před predátory.

Reprodukce u všech živých organismů, včetně člověka, je hlavním předmětem konkurenčního boje. Češi pod vlivem negativních zkušeností s komunismem oslavují jakoukoliv formu trhu a konkurence, aniž by si byli schopni uvědomit, že se jedná pouze o formu konfliktu a války uvnitř společnosti. Víra v sociální darwinismus, kterou dnešní Češi většinově sdílejí, často není příliš vzdálená myšlenkám nacistické ideologie.

V oblasti reprodukce má rostoucí konkurence nečekané důsledky, které většině lidí unikají. Pokud mezi lidmi stoupá konkurence při vyhledávání partnera, lidé musí věnovat tomuto vyhledávání stále větší čas a úsilí. Ale nejen to. Vzniká tak také pozitivní zpětná vazba, která nutí lidi k nesmyslnému stupňování konkurenčního boje. Tato pozitivní zpětná vazba spočívá v tom, že při vysoce konkurenčním reprodukčním trhu musí každý účastník stupňovat své požadavky na případného partnera, aby jeho potomci byli také schopni konkurence a na tvrdém trhu se v budoucnu prosadili. Stoupající a nerealistické požadavky žen na kvalitu partnera jsou ve skutečnosti logické, protože výchova potomka zplozeného s nedostatečně kvalitním partnerem znamená riziko, že se tito potomci na reprodukčním trhu sami v budoucnu neuplatní. Strategie řady dnešních mladých žen, raději čekat na ideálního prince než založit rodinu s průměrným mužem, je po rozpadu regulace rodinných vztahů zcela racionální reakcí. A vede zcela logicky k poklesu porodnosti.

M. Grundmann 27.5.2024 9:49

Jediným řešením je návrat k normálnímu fungování lidské společnosti, kde v lidské společnosti nevládne ničím neomezený konkurenční boj. To je však v rozporu se západním pohledem na lidskou společnost, a proto je asi západní společnost odsouzena k zániku.

L. Konečný 27.5.2024 12:14

Otěže drží v rukách ti,kteří by tímto přišli o korýtko.vše se spíše utužuje.