23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

REPORTÁŽ: Hate Speech aneb Jak umlčet hlas internetu

Před pár dny mi přistál ve zprávách screenshot. Pocházel z diskuzního serveru Nyx. Uživatelka ZUZKAOU (Zuzana Ouhrabková, neziskovka PostBellum) v něm shání brigádníky na výpomoc.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Schlägel 9.9.2017 9:57

Postupná degenerace

našeho světa je v pokročilejší fázi než bych očekával. Pikantní je na tom naše, byť mnohdy nechtěná, finanční spoluúčast. Platíme si vlastní hrobaře.

J. Kanioková 8.9.2017 22:51

Brilantní, díky

M. Jandáková 8.9.2017 22:40

Mariana : https://youtu.be/cExycI4zLiY

J. Kopis 8.9.2017 22:18

Zajímejte se co říkají učitelé na základkách

vašim dětem, vymývání mozků už proniklo i do základních škol. Tedy za předpokladu, že nechcete mít z dítěte zmagořeného neomarxistu.

J. Vintr 8.9.2017 22:30

Re: Zajímejte se co říkají učitelé na základkách

Vymýváním mozku je třeba i výuka dějepisu. Děti se učí, co všechno špatného naše bílá rasa způsobila černouškům, indiánům a kdejakým jiným barevným (zatímco ti barevní jsou vzorem všech ctností), takže se v nich pěstuje pocit studu a provinění. Místo toho, aby byly hrdé na to, co všechno naše civilizace dokázala.

D. Bystriansky 8.9.2017 22:17

Díky za angažovanost...

pane inženýre, ať posloužíte k inspiraci nás ostatních.

M. Jandáková 8.9.2017 22:16

Jak umlčet slunce.

M. Jandáková 8.9.2017 22:13

Židům:

NĚKOLIK VĚD.

Drazí, kteří jste přežili, ó pište a studujte: Islamofobie vede k antisemitismu a je důvodem k obavám židovských komunit. Islám patří k Německu. Islamofobie vede k antisemitismu a je důvodem k obavám židovských komunit.. Islám patří(l?)k Německu. Islamofobie vede k antimeritismu - menší světlo osvětluje noc.

V. Klepetko 8.9.2017 22:07

Škoda

že jsem se k tomuto článku propracoval až pozdě večer, takže jen pár nesourodých poznámek...Takže především - je nesmírně povzbuzující, že takoví lidé, jak je Ing. Pavel Cimbál, žijí mezi námi, chodí na podobné semináře a publikují svá svědectví! Dobré je také to, že podle toho popisu je celá ta banda aktivistů sice dobře organizovaná a financovaná, ale je to zatím ještě dost diletantsky vedené, uzavřené do jakési sociální bubliny a opravdu chytří lidé jim zoufalé chybí... I tak to vzbuzuje nevolnost a měli bychom se nějak aktivně bránit. Co dělat? Napadají mě jen pro tyto možnosti :

1) Ano, souhlasím s tím, že je třeba chodit na podobné semináře a oponovat!

2) Za každou cenu musíme zabránit schválení nové legislativy, "ustavující šrouby" stran "šíření nenávisti", hanobení a hatespeech. Ta stávající je dost dobrá!

3) A v neposlední řadě si musíme sami hlídat - i zde na Psu - aby zde nezaznivalo nic, na co je paragraf i bez novely zákona! "Nenávist" je v 99% nálepka dobrosera, kterou chce znemožnit diskuzi, ale kadíme si do vlastního hnízda tím, že na to 1% reálně nenávistných projevů sami nijak nereagujeme, kromě toho obligátního "Ehmm"! Ani já.

Dobrou noc, ještě jednou, díky, pane inženýre!

V. Klepetko 8.9.2017 22:20

Re: Škoda

"utahující šrouby"

P. Portwyn 8.9.2017 17:38

Kluci a holky se snažej,

ale zas tak úspěšní nejsou, aspoň ne v přesvědčování pedagogů. Školství má naštěstí obrovskou setrvačnost a učitelská veřejnost zhusta vnímá sluníčkáře jako pachatele okotin typu "inkluze", "svobodná výchova" nebo "výchova k evropanství". V ŠVP se průřezové eurotéma obvykle nějak odšvejkuje, v tom máme my Češi bohatou praxi :-)

Neziskovky zmíněného typu mají mezi učiteli pověst darmožroutů, odčerpávajících ze systému peníze a zdržujících děti od výuky. Ano, je pár těch líných, co radši půjdou na přednášku o rasové diskriminaci, než by učili, ale většina mých známých to moc nemusí. Pan autor vlezl zrovna mezi ty uvědomělé. Obdivuji jeho pevné nervy, já bych na to neměl.

P. Portwyn 8.9.2017 17:46

Re: Kluci a holky se snažej,

Jinak článek je super a autor osvědčil odvahu experimentátora. Jeho dialog s ostatními na bázi "logika vs. přesvědčení" musel být lahůdka :o)

J. Vintr 8.9.2017 22:20

Re: Kluci a holky se snažej,

Mýlíte se. Pedagogové jsou součástí systému oblbování mládeže a to tou jednoznačně nejdůležitější. Možná si to ani neuvědomují. Velice silně pochybuji, že by se našel v našem státě jediný pedagog, který by si dovolí před žáky a studenty nazvat věci správnými jmény.

J. Kopis 8.9.2017 22:30

Re: Kluci a holky se snažej,

Je to pravda, mohu potvrdit. Problém je však velice prozaický. Ministerstvo školství dalo učitelům za úkol informovat žáky o nastalé situaci, avšak nevydalo metodiku jak informovat a neposkytlo žádné materiály. A tak si učitelé poradili sami a hádejte, na koho se o informace obrátili? BINGO na neziskovky a kruh se uzavírá!

P. Portwyn 8.9.2017 23:39

Re: Kluci a holky se snažej,

Osobní zkušenost: jak kdo.

Kdyby ministerstvo metodiku VYDALO, tak by to IMHO bylo horší. Metodika by s vysokou pravděpodobností byla uvědomělá... Takhle se každý učitel může rozhodnout, a celkově se to plus mínus vyrovná.

P. Portwyn 8.9.2017 23:36

Re: Kluci a holky se snažej,

Jakože když dětem vysvětluju soustavu rovnic o dvou neznámých, momentovou větu nebo syntax vzorce v Excelu, tak nenazývám věci pravými jmény?

J. Vintr 9.9.2017 0:20

Re: Kluci a holky se snažej,

Vy jistě víte o čem mluvím. O přírodních vědách to není (i když i tam se občas naskytne příležitost podpořit politicko korektní multikulti).

P. Portwyn 9.9.2017 8:40

Re: Kluci a holky se snažej,

A Vy si fakt myslíte, že my učitelé tak bažíme po tom podporovat sluníčkáře, kteří nás nenávidí ještě víc, než nás nenávidí echtliberálové?

Ještě jednou - neziskovky mají mezi naprostou většinou pedagogů pověst pijavic a systematických škůdců. Zkuste se někdy zeptat, co si učitelé myslí o EDUin a podobné pakáži.

H. Balzám 8.9.2017 17:28

Je to taková zrůdnost,

že se až člověk modlí, aby to nebyla pravda, ale jen nějaká provokace. Bohužel je mi jasné, že není. Ačkoliv je totiž téma nové, metody, logistika a práce s informacemi je stará, troufnu si říct, jako lidstvo samo. Ano, je to hon na čarodějnice, ale čarodějnice jsme my, jako sprosťáci na internetu a ti sluníčkoví zmr.. jsou jako nová inkvizice. Já osobně bych nedokázal na takovém školení sedět ani náhodou. Ve chvíli, kdy bych uslyšel " s takovými se nediskutuje", asi bych jich pár pomlátil a určitě pár zesměšnil :-) . Každopádně je tohle pro mne další z indicií, že EU nastoupila cestu špatným směrem, tedy k stavu, kdy tak velké uskupení nelze udržet pohromadě a funkční po dobrém, ale jedině represí, šikanou a troufnu si odhadnout, že časem přijdou i političtí vězni a kdo ví, možná začnou i mizet lidé, jako mlíkař ze Skřivánků na niti...

J. Hejna 8.9.2017 16:56

Výstižné smutné čtení

Obávám se, že bude hůř.

J. Kanioková 8.9.2017 16:51

Hnus ! připomíná mi to sedmdesátá léta, Antichartu..

A že tím masírují mládež, o to je to zrůdnější !

P. Portwyn 8.9.2017 17:48

Re: Hnus ! připomíná mi to sedmdesátá léta, Antichartu..

Jdou po ovlivnitelných a zásadu nepolitické školy neuznávají. Bohužel mají podporu shora.

M. Rubáš 8.9.2017 16:19

Skončíme jako na Západě?

Skončíme jako na Západě? Cenzura běží v Evropě na plné obrátky. Nejhůř je na tom Švédsko, tam vám hrozí vězení za to, že upozorníte, že migranti močí a kálí na ulici. V Británii skončíte ve vězení za nenávistný tweet. V Německu za to, že přirovnáváte islám k nacizmu. Snad takhle nedopadneme v Česku.

http://www.epshark.cz/clanek/118/novodoba-totalita-na-zapade

T. Hraj 8.9.2017 15:14

zlo roste krystal po krystalu

Je velmi uklidňující, že v této zemi jsou i takoví lidé jako je pan Cimbál. Stále si to opakuji, protože se mi při čtení docela rozbušilo srdce.

L. Sindi 8.9.2017 13:38

Ministerstvo pravdy, ideopolicie, ideozlocin. Vitejte v 1984...

B. Graf 8.9.2017 13:20

Vy mne tady nejspíš sežerete...

...ale nemohu si to odpustit:

Upalování čarodějnic je jednou z věcí, které nekřesťané křesťanům tvrdě vytýkají (zvlášť katolíkům, i když protestanti jich zvládli víc) a nepříliš informovaní křesťané se za to donekonečna omlouvají (i když těch procesů nebylo podle archivů zdaleka tolik, kolik protikřesťanská propaganda tvrdí). Jenže když se vžijete do kontextu té doby, kdy život byl mnohem náročnější a nebezpečí a smrt byly mnohem bližší, než jsou dnes, tak je objektivně třeba přiznat, že eliminace toxických lidí, kteří pracovali na zničení zdravé společnosti, jejího přirozeného řádu a jejích hodnot, byla tehdy sice krajní, ale asi jedinou účinnou obranou.

No a proč o tom píši - setkání, na které se pan Cimbál dostal, mi připadá jako slet čarodějnic...

V. Student 8.9.2017 13:40

Re: Vy mne tady nejspíš sežerete...

...jen není, kdo by je upálil, a to ani v symbolické, sociální rovině.

M. Prokop 8.9.2017 15:58

Re: Vy mne tady nejspíš sežerete...

Problém je, kdo určuje, kdo jsou "toxičtí lidé", vhodní k eliminaci. Obvykle ti, kdo se tak chtějí domoci něčího majetku nebo zbavit oponenta.

Takže tohle bych neviděl jako vhodný recept na eliminaci "antihaterů".

J. Vintr 8.9.2017 21:06

Re: Vy mne tady nejspíš sežerete...

To, že církev upalovala čarodějnice, je bohužel velmi rozšířená desinformace. Upalování čarodějnic se dělo podle SVĚTSKÉHO práva. Víra v čarodějnice je pohanská pověra, která nemá s křesťanstvím nic společného.

J. Vintr 8.9.2017 12:22

Vždycky jsem si myslel

že Orwell měl jako vzor svých vizionářskch románů bolševické režimy. Teď už vidím, že mají univerzální platnost a že ta totalitní obludnost se nemusí vázat jen na totalitní režim. Může vyrůst i ve zdánlivě demokratické společnosti. A prakticky se tomu nedá bránit. Dnes (a asi už mnohem delší dobu, jen si toho nikdo nevšímal) se ta jedovatá propaganda leje do hlav mládeži už v mateřské škole a jako rodič s tím obvykle nic neuděláte, protože se využívá přirozené vzpoury dětí vůči rodičovské autoritě. Teď už se celkem jasně rýsuje, kam to všechno směřuje. Aby se naše společnost nechala bez odporu pohltit mnohem primitivnějším Islámem. Je jen otázkou, kdo za tím stojí a komu to prospěje. Nechce se mi věřit, že by za tím byla jen prostá lidská blbost.