13.6.2024 | Svátek má Antonín


Diskuse k článku

PRVNÍ DUBEN: Den boje proti dezinformacím

Kdo chce klamat lidi, tak jim většinou nepředloží vyloženou koninu, ale něco co vypadá hezky a pravdivě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Mokrý 30.3.2024 9:07

R^

F. Navrátil 30.3.2024 9:03

Kouzlo referenda spočívá v tom, že eliminuje extrémy, které se vyskytují v politice a společnosti. Průměrný volič je chytřejší a morálnější, než průměrný politik. Hlas hlupáka, podvodníka nebo extrémisty je v referendu eliminován množstvím hlasů rozumných a racionálně uvažujících občanů. Hlas hlupáka, podvodníka nebo extrémisty ve vládě není eliminován ničím a občané jsou mu vydáni na milost a nemilost. Ostatně referendum máme zakotveno v ústavě. Váš postoj se mi jeví jako protiústavní a elitářský. V referendu by jako extrém neměl šanci.

J. Ptáček 30.3.2024 8:47

Cesta k nejhorším dezinformacím je schválení všeobecného referenda. Když si představím co pitomostí se objevuje nejen na sítích, ale i v běžném životě, jímá mě hrůza. Názor a tedy i hlas špičkového odborníka má stejnou hodnotu, jako hlas negramotného hlupáka. Ještě velké štěstí, že světlonoši SPD a dalších obskurních spolků prosazují referendum, zatím, jen v politice a ne třeba ve zdravotnictví. Kde by ožralý povaleč nebo sítěmi zpitomělý spoluobčan rozhodovali třeba o způsobu léčby nemoci srdce.

M. Kocián 30.3.2024 8:37

Jistě - ďábel lže, jen když pravda neublíží víc.

P. Čech 30.3.2024 8:33

A válečnými štváči typu paní Černochové, Karla Řehky či Petra Fialy.

D. Krajíček 30.3.2024 8:29

Nejhorším druhem dezinformace je toxická pravda.

F. Navrátil 30.3.2024 8:12

Pokud stát vytvoří a platí instituce pro boj s dezinformacemi, znamená to, že bojuje s informacemi sobě nepříznivými, aby podpořil dezinformace sobě příznivé. Dezinformace je totiž nebezpečná tehdy, když nabývá instituciované podoby vládní propagandy. Pokud někdo tvrdí, že Země je placatá, je to jeho názor, který nikomu neškodí. Pokud ovšem státní moc tvrdí, že je Země placatá a vyžaduje, pod trestem propadnutí majetku a hrdla, aby to lidé bezpodmínečně respektovali, stala se dezinformace nebezpečnou společnosti. Tak je tomu dnes, kdy fialová vláda financuje rozsáhlý represívní aparát v čele s ministrem Rakušanem, policejním šéfem Vonáškem, prokurátorem Střížem a generálem státní bezpečnosti Koudelkou.

P. Čech 30.3.2024 8:06

Přesně tak! Hlásná trouba dezinformací = vláda ČR a politické strany a hnutí ji tvořící.

P. Čech 30.3.2024 8:04

Další ministerstvo? Ach jó. Ve Švýcarsku mají uzákoněn jejich počet na 7, slovy sedm a jak efektivně jejich systém funguje! K tomu je ovšem nutno zavést jediné. Obecnou možnost všeobčanského hlasování či obecného referenda, chcete-li, jehož výsledky musí být obecně závazné. Hlasování, které nesmí být kýmkoliv a jakkoliv omezováno třeba tím, že v zákonu je stanovováno, čeho se nesmí týkat či že je diktováno, kolik procent občanů se jej musí zúučastnit, aby bylo platné. To je jen klička a politicky nepřijatelný diktát politických stran s cílem udržení si jejich moci nad občany.

P. Čech 30.3.2024 7:57

„Dezinformace je nepravdivá, záměrně šířená informace za účelem oklamání lidi".

Bohužel, novináři obecně si informace, které získávají neověřují a jsou tak nositeli těch dezinformací. Na jejich šíření se podílejí opět téměř obecně politici, když za informace vydávají jen to, co jim jde k duhu a co podporuje jejich politické strany a hnutí. Obecně řečeno, málokdo věří informacím v úplatných médiích a to zejména proto, že tyto jsou obvykle neúplné, polopravdivé až lživé, stejně jako samy ideologie politických stran a hnutí. Výsledkem je skutečnost, že nikdo nevěří ničemu oficielnímu a nastává obecný zmatek a chaos. To je potom nositelen celého systému, který nemá se skutečnou demokracií téměř nic společného.

M. Dvořák 30.3.2024 7:32

dezinformace je vlastně „outformace“ - ach jo! Jak nám chybí to demokraticky zvolené MINISTERSTVO PRAVDY.

M. Dvořák 30.3.2024 7:28

Ano, tak tak:-).

K. A. 30.3.2024 7:12

:-) Akorát lingvisticky vzato: slovo outformace je chybně vytvořeno, tipoval bych, že formace má latinský základ a tomu by měla odpovídat i předpona z latiny. Ale jako vtip je to hezké.

V. Mokrý 30.3.2024 6:34

;-)

V. Mokrý 30.3.2024 6:34

:-):-)

V. Mokrý 30.3.2024 6:33

:-)

L. Hančar 30.3.2024 6:25

Podle uvedené definice je skoro celé vysílání naší veřejnoprávní a globální finanční hlásné trouby dezinformací. Pak se těším na 1. Apríla, pokud neobrátí o 180 stupňů, bude to fór za fórem. Česká soda.

J. Nevrkla 30.3.2024 6:18

Dezinformacemi nás média zásobují neustále, jen namátkou: jestli nebudeme bojovat s klimatem, planeta vzplane, dvě dávky vakcíny a za covidem uděláme tečku, ničím nevyprovokovaná agrese Ruska na Ukrajině, Rusy porazíme, terorismus v Moskvě zorganizoval ISIS, nejhorší máme za sebou, životní úroveň poroste. Západ je říší lží, jak říkají Rusové. Musím souhlasit.

R. Langer 30.3.2024 5:44

DEZinfirmace prý šíří DEZoláti, to by taky pasovalo, ne? Ještě že ve sdělovacích prostředcích je to naštěstí samý olát! ;-)