25.2.2024 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

PROBLÉM: Drogy ve vyloučených lokalitách

Jak uvádí Výroční zpráva o realizaci politiky v oblasti závislostí v kraji za rok 2020, jsou v Ústeckém kraji v případě experimentování s drogami problémy u dětí a mládeže zpravidla v sociálně vyloučených lokalitách, kde se jedná o častý vzorec chování v rodinách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Wágner 26.9.2023 7:22

První varování u nás přišlo už v roce 2011, kdy policisté rozbili fentanylový gang, operující na Ostravsku. „Vypadá to, že naši uživatelé heroinu začnou přecházet na tento druh drogy. Vzhledem k její účinnosti jim stačí menší množství, aby se dostali do stejného stavu jako po heroinu,“ uvedl Jiří Kopeček, šéf ostravského protidrogového Toxi týmu. Mluvčí Národní protidrogové centrály Michal Hammer tehdy byl toho názoru, že se u nás fentanyl objevuje spíše ojediněle, že se však dá předpokládat jeho rozšíření: „Díky své kvalitě a účinku by mohl úspěšně konkurovat nekvalitnímu pouličnímu heroinu.“ prohlásil Hammer. S tím ovšem souvisely i obavy policistů a zdravotníků týkající se předávkování. „Může přivodit významný nárůst předávkování, podobně jako v Estonsku či některých skandinávských zemích, kde je již etablovanou drogou,“ dodal k tomu mluvčí Hammer.

https://www.denik.cz/z_domova/droga-fentanyl-v-ostrave-20111003.html

V. Kolman 25.9.2023 23:49

Nejlepší je být nekuřák, nepiják a nemrava. Ve vyloučených lokalitách - i mimo ně;-D

J. Jurax 25.9.2023 14:41

No jo no, uvolněmež trh pro veškeré drogy včetně tranku a prodávejmež je legálně a levněji než drogoví dealeři.

Má to samá pozitiva - ušetří se za protidrogový boj i protidrogové "služby" typu rozdávání injekčních stříkaček grátis, stát utrží na daních, individua s nižším IQ užívající tyto drogy se jimi celkem rychle vyzasebevraždí, takže se zlepší genofond, neboť se už nerozmnoží, vyloučené lokality se vylidní a přirozeně se likviduje drogová mafie, jejíž zisky si přivlastní stát, omezí se na drogy nabalená kriminalita - prostě samá pozitiva.

Pro sichr - pozor, ironie a sarkasmus!

V. Kolman 25.9.2023 23:45

Smutné (veselé?) je, že to pomalu přestává býti ironií a sarkasmem;-D;-(;-D;-(;-D;-(

V. Kuhaj 25.9.2023 12:50

Zajímavý mišung - info o vyloučených lokalitách, střihnuté edukací o adiktologii. Víte vůbec, že ty vaše "protidrogové služby", nabízí čisté nádobíčko a poradenství, jak si správně šlehnout? Za tenhle marasmus celá slavná adiktologie může, a ne že ho řeší.

P. Kubáč 25.9.2023 9:56

Fráze typu "nevědomost nebo špatná informovanost o nebezpečnosti drogy" nebo "finanční negramotnost při využívání krátkodobých půjček" a mnohé další často slýchám z úst různých romských neziskovek a vždycky mám "svědění" - jestli neziskovka tyto nesmysly říká nám, protože si myslí. "že se to tak má říkat" nebo jestlí Rómové to takhe říkají neziskovce, protože očekávají že jim tyhle kecy něco vynesou.

Neboli - dovedete si představit drogovými dealery a lichváři zamořené ghetto kde "vládne neinformovanost" o účincích lichvářských půjček a drog ?

Tohle je přesně příklad vedení Romů k nezodpovědnosti. Státní správa má naopak zdůrazňovat, že "každý je si svého štěstí strůjcem". Místo toho v lokálním tisku na Ostravsku každou chvíli čtete barvité historky jak dospělí kupují puberťákům heroin, "aby měli od nich pokoj."

K. Wágner 25.9.2023 10:25

"v lokálním tisku na Ostravsku každou chvíli čtete barvité historky jak dospělí kupují puberťákům heroin, aby měli od nich pokoj."

Může uvést kde se to píše, dát sem zdroj?

M. Kocián 25.9.2023 12:11

Zavést do zákonu, že každá dospělá osoba, která není lékařsky prohlášena za nesvéprávnou, je za své činy v plném rozsahu zodpovědná (nikoliv politicky nebo morálně), by znamenala konec narativu a moudrém státu, který se o nás tak hezky stará a koná vše jen pro naše dobro, což my nevděční spratci nedokážeme ocenit.

R. Dubravský 25.9.2023 8:51

"...drogové dealery u nás nenapadne nabízet..."

Ale napadne, to víte že napadne. Jenže si umí spočítat, že mrtvý zákazník už nic nekoupí.

K. Wágner 25.9.2023 10:29

Kdyby tohle byla pravda, nestoupal by všude ve světě počet uživatelů fentanylu.:-/ Podle amerického Národního institutu pro zneužívání drog byl fentanyl už v roce 2021 ve Spojených státech primárně obviňován ze 70 601 úmrtí z předávkování.

R. Langer 25.9.2023 12:29

No, a co to tak legalizovat, a (levně) prodávat důchodcům? Vláda by tak zabila hned dvě mouchy jednou ranou, no ne. ;-D

J. Jurax 25.9.2023 14:50

Jenže jednak důchodci nejsou tak blbí, obvykle jsou z mládí uvyklí akorát na nikotin a alkohol, přičemž obé mají pod kontrolou, neboť se důchodu dožili, a jednak ti blbější důchodci znají z mládí leda tak Algenu s pivem, intelektuálové mezi nimi nanejvýš ještě Fenmetrazin - a starého psa novým kouskům nenaučíš ... :-)

R. Langer 26.9.2023 5:54

Tak nějaká reklamní kampaň by třeba pomohla... ;-D

V. Kolman 26.9.2023 7:00

Výborný nápad p. Langere!

Drogy levně prodat důchodcům. Ti je koupí a jelikož většinou nejsou blbí, tak je za podstatně vyšší peníz prodají dál "fetkám"! Kruh se uzavřel;-D;-D;-D

F. Navrátil 25.9.2023 8:04

Je to celý řetězec, který se nedá přetnout jedním seknutím. Začíná to nepojistnými sociálními dávkami, bezcílným životem bez práce, ztrátou odpovědnosti za život a rodinu, vytvářením ghet a dostupností drog. Prvním krokem by mělo být zrušení všech nepojistných sociálních dávek, to znamená sociálních dávek, které pobírají lidé, kteří nepracovali, nepracují a pracovat nebudou, i když by mohli.

J. Jurax 25.9.2023 14:55

Jo.

Jenže ti lidé začnou krást víc než už kradou, a protože jsou to vesměs primitivové, tak primitivně a brutálně; prudce naroste kriminalita ...

A mimoto by to bylo nehumánní a EU by tohle v podřízené gubernii netrpěla ...

R. Langer 25.9.2023 5:43

Jak říkám, legalizovat.

P. Dvořák 25.9.2023 8:00

A problémů bude míň?

K. Wágner 25.9.2023 10:33

Nepochopil jste ironii pana Langera. Neboť při legalizaci všech nelegálních drog dojde k většímu vymírání narkomanů...

R. Langer 25.9.2023 12:30

Ano, bude mnohem méně problémů s nelegálními dodavateli drog. S narkomany to bude úplně stejné, nebo lepší. ;-)

M. Kocián 25.9.2023 9:06

A dostaneme se opět k tomu, že není dobré, aby daňový poplatník platil náklady za důsledky - což se sice nijak neliší od problému s cigaretami, gamblerstvím, alkoholem a jinými věcmi. A že nepomůže pouze tyto "škodlivosti" zdanit se dá dokázat důkazem ad absurdum - kdyby všichni fetovali (pili, hráli) a platili z toho daně, naše společnost by bohatší nebyla.

R. Langer 25.9.2023 12:33

Ale jistě že by ta společnost byla mnohem bohatší. A nebylo by potom zdaleka tolik důchodců.

Mimochodem, čím se to třeba liší od "adrenalinových sportů"? ;-)

M. Kocián 25.9.2023 13:13

To záleží na tom, jestli ten adrenalin vybuzuje posouvání vlastních možností o kousíček dál - to je nám vrozené - nebo hloupé riskování tam, kde na to nemám. Vrhnout se do vody pro záchranu dítěte je něco jiného, než skákat ze skály do neznámých vod. Ale hranice je někdy tenká a ten z případu 2 by možná neztratil cenné sekundy v případu 1...