25.5.2024 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

PŘIROZENOST: Džungle kontra ZOO

Rudí postavili svoje učení na obyčejné lidské závisti ve stylu, „podívej, co má Tvůj soused, jak je bohatý, ale Ty nemáš nic.“ To, že soused maká a dře, kdežto ty jsi lempl, a proto jsi na tom špatně, už podle nich nehraje roli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kocián 1.12.2023 14:35

Nebyl komunismus podle definice marxistů-leninistů - to bylo jen takové nebe, do kterého se měli dostat hodní socialisté. Jen ho na rozdíl od církve slibovali už za života, takže to dříve nebo později muselo prasknout.

B. Liborek 1.12.2023 3:30

Jestli je tím kapitalismem dotační model současných let tak potěš koště:-(

P. Dvořák 1.12.2023 8:16

Werich by řekl: "Dělá to z blbosti nebo za peníze?"

Ziegler buď nepochopil, že dotační model jsou právě ta džungle, nebo pochopil a dělá to za peníze.

P. Baum 1.12.2023 1:17

Z padesátých let: Marxixtická desfinice Tatraplánu: "Tatraplán je dopravní prostředek pracujících, kteří se v něm vozí prostřednictvím zvolených zástupců."

L. Písařík 1.12.2023 10:35

Dnes podobné - vládneme si sami prostřednictvím svých zástupců. Jen ta socialistická soutěž chybí - tehdy heslo dohnat a předehnat ve výrobě oceli na hlavu, lokomotiv nebo masa na kosti na hlavu, jenom ta šunka na hlavu chyběla. Dnes máme šunky dost, někdy\ i kaviár a ústřice, ale furt se nám nepodařilo dohnat ty prokleté kapitálisty nebo aspoň jejich dělníky v životní úrovni. Nějaký ekonom by měl vysvětlit proč. Třeba VK.