26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

PŘIROZENOST: Džungle kontra ZOO

Rudí postavili svoje učení na obyčejné lidské závisti ve stylu, „podívej, co má Tvůj soused, jak je bohatý, ale Ty nemáš nic.“ To, že soused maká a dře, kdežto ty jsi lempl, a proto jsi na tom špatně, už podle nich nehraje roli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Laurencikova 1.12.2023 13:28

VUML nebylo sproste slovo, ale urcity shazunk, kdyz se o nekom reklo, ze "ma VUML". A ted si srovnejte VUML a seminar "Möseale Ejakulation", alias "Die Fotze spritzt zurück", coz bylo nabizeno mimo jine na universite nejen v Bielefeldu. Trochu se stydim to prelozit.... Ucastnici si meli prines gel a rucni zrcatko. A takovych podobnych seminaru je dnes velka spousta. To mame dnes kvalifikovane absolventy, co?

Masturbationskurs für Studentinnen: Bitte bringen Sie doch Gleitgel und einen Handspiegel mit - Video - WELT

M. Kocián 1.12.2023 14:31

V podstatě jsem řekl totéž - nebo alespoň chtěl. :-)

D. Laurencikova 1.12.2023 14:53

😉

P. Hák 1.12.2023 9:45

Urážet lidi umí každej debil.

L. Svoboda 1.12.2023 9:31

Ziegler si může žít v džungli, džungle je pro zvířata nejlepší. Nikdo mu v tom nebrání.

P. Kmoníček 1.12.2023 9:44

Ano, může, ale my jsme museli žít v ZOO !

L. Svoboda 1.12.2023 10:00

Já nechci žít ani v džungli, ani v ZOO, když už se používají taková přirovnání. Existují i rozsáhlé národní parky, kde zvířata mají volnost. Džungle, ve které musím žít mi nevyhovuje.

M. Kocián 1.12.2023 13:22

Národní park, který by provozovat takový Putin nebo Hitler by mi moc nevyhovoval. A i kdyby ne - stačí změna režimu v africkém státu a z chráněných zvířat v parku jsou cvičné cíle pro vojáky. Než si stačí všimnout, že zase mají nepřítele, otáčejí se nad ohněm.

D. Laurencikova 1.12.2023 13:29

Vtip je v tom, ze vam vubec zadny Putin nehrozil. Pouze jste naletel na ucelovou propagandu.

M. Kocián 1.12.2023 14:32

Řekl jsem jen, že výše vychvalované rezervace mají svoje nevýhody. Svět je zlej i bez poukazování na konkrétní osoby.

J. Rejzek 1.12.2023 9:25

V každé době a v každém režimu se něco vybudovalo, co potomci využívají. Stovky nádraží , staniček a strážních domků pro vechtráky. Od Fantova paláce, až po nejvýše položenou staničku na Kubově Huti. Tunely, mosty, to vše nám zanechalo Rak.-Uhersko. V každé vesničce škola, veliké nemocnice , silniční mosty, ale také pevnosti na hranicích a první velké přehrady. To byla předválečná ČSR. Nový režim po válce musel znova vybudovat zničené továrny, ale hned také začal budovat přehrady, elektrárny,nemocnice a také obrovskou armádu. Celá města vysmívaných králíkáren dodnes slouží.

Vůbec si nedovedu představit, že by se dnes mohla postavit přehrada, nebo atomová elektrárna. Po každém režimu něco zůstalo. Za pár let se bude porovnávat. Čtyřicet let totality a čtyřicet let,- nevím jak to nazvat. Zatím je na miskách vah Tančící dům a přejmenování letiště Ruzyně.

Není to málo Antone Ziegreloviči?

P. Kmoníček 1.12.2023 9:50

Naše chyba ! A o tom je ten článek. A když už je řeč o tom Španělsku, tak se každý rok stačí dívat na Vueltu a vidíte ve výstavbě všeho obrovský boom. A nepříkrášlovaný, ale faktický. A v Putinostánu ? Kolem Kremlu jezdící západní auta a jinam se nesmí !

P. Čech 1.12.2023 9:54

Nevíte jak to nazvat? Pokusím se Vám pomoci. Zatím 34 let zmatku, chaosu korupce všude i v politice, vláda "bývalých" komunistů. Tedy, socialismus jako vyšitý pouze jako úlitba hlupákům s naroubovanými zásadami klasické anarchie. Prostě a jednoduše nefunkční systém, velmi podobný všem systémům minulým, žádný nevyjímaje. Ani nahá, ani oblečená, ani pěšky, ani na voze. Ani socialismus, ani demokracie, ani anarchie. Neustále něco meti něčím, něco, co nikdy nemůže smysluplně fungovat. Typicky český systém. Nepřipomíná Vám to jednu pohádku?

J. Jurax 1.12.2023 20:14

No, postavili jsme hodně skladišť ... fabriky spíš likvidujeme, mají velkou uhlíkovou stopu ...

P. Čech 1.12.2023 8:54

Ano, mnozí Češi se stali nárokovým stádem. To je pravda. Ovšem nemohou za to jen ti "rudí", ale naprosto všechny politické strany, které zde kdy byly u moci. Tyto v podstatě existují a jsou podporovány ovčany jen proto, že jim poskytují všelijaké dávky, přídavky, příspěvky, dotace a pobídky. Lidé si na tento nenormální systém již zvykli zejména proto, že takový systém je nenutí smysluplně pracovat a být zodpovědným k sobě samému. Mnozí Češi tak mají nárok (právo) na všemožnou podporu státu, představovaném politickými stranami, aniž by po nich bylo požadováno plnění občanských povinností. Vzniká tak zákonitě chaos a zmatek, kdy občanské povinnosti nejsou státem vymáhány a zato je hýřeno občanskými právy. Korupce jako vyšitá! Politické strany podplácejí lidi, aby je tito následně volili. Takový systém nemůže nikdy smysluplně fungovat.

R. Meišner 1.12.2023 8:53

cituji autora: 'naše současné problémy způsobili komunisté' .... --a proto jsme si zvolili za prezidenta kovaného komouše. že je to tak, autore? 8-o

P. Čech 1.12.2023 8:55

To je právě ten problém, který způsobili komunisté a "bývalí" komunisté.

L. Hančar 1.12.2023 8:44

Pokud komunisti přivedli naši zemi k úpadku, jak tvrdí autor, pak budovali naši hoši od Stb v naší vlasti po roce 1989 komunismus. A povedlo se jim to. Zničili i ten úpadek! Úpadek byl vytunelován do zahraničí, nechali nám jen komunální odpad Fialu, Babiše a Pavla. Po nich už jen potopa v bratrském svazku s Ukrajinou.

P. Čech 1.12.2023 9:01

Ten "komunální odpad" je mnohem, mnohem větší. Co takoví jako Kalousek, Pekarová Adamová, Jurečka, Bartoš, Rakušan, Pithart, Vystrčil, Válek, Stanjura, Benda, a mnoho a mnoho dalších zejména poslanců, senátorů a zástupců krajů, měst a obcí, zástupců politických stran a hnutí?

F. De Winter 1.12.2023 8:09

Myslím, že demokratické národy jsou ohrožovány útiskem, který se nepodobá ničemu, co známe, v minulosti nenajdeme žádnou obdobu. Marně hledám výraz, který by popsal tento pojem. Slova jako despotismus nebo diktatura nejsou vhodná, celá věc je nová, a protože zatím nemá název, pokusím se ji popsat.

Až postupně uchopí nejvyšší moc každého občana do pevného sevření, zpracuje si ho, jak potřebuje, vztáhne ruku na celou společnost. Spoutá společnost sítí drobných komplikovaných pravidel, protokolů a normalizací, přes které se nedokážou povznést z davu ani nejoriginálnější osobnosti a nejenergičtější charaktery. Nedrtí lidskou vůli, jen ji otupuje, ohýbá a usměrňuje. Obvykle nenutí lidi jednat, avšak soustavně je v jednání omezuje.

Tato moc neničí, avšak brání životu. Netyranizuje, avšak utiskuje, vyčerpává, dusí a otupuje lidi tak dlouho, až je z každého národa pouhé stádo bázlivých a užitkových zvířat, kterým dělá pastýře vláda.“

(Alexis Charles Henri Clérel de Tocqueville druhý díl spisu Demokracie v Americe, oddíl IV, kapitola VI – 1840)

Já k tomu jen dodám, že až se z těchto národů stanou stáda bázlivých užitkových zvířat, přijdou barbaři - v našich podmínkách pravděpodobně muslimové - a podřežou jim krky, včetně těch vlád, které si namlouvají, že jim se určitě nic nestane. V každém západoevropském městě je dnes jedno pásmo Gazi, jenom na druhé straně není žádná izraelská armáda. Je jen otázka času, kdy to bouchne.

P. Čech 1.12.2023 9:07

Máte mnoho pravdy, nicméně nepícháte do vosího hnízda, které je středobodem a příčinou toho všeho. Je to vláda a moc politických stran a hnutí nad občany zemí, kdy tyto strany a hnutí občanům (3. pád) vládnou a neskutečně je ohlupují. Podplácejí je všelijakými dávkami, přídavky, příspěvky, dotacemi a pobídkami a jen tím se udržují u moci.

J. Bertl 1.12.2023 10:24

R^R^R^

R. Langer 1.12.2023 7:12

A kampak vedou dnešní EU současní Putinovi Zelení komunisté z Brusele, soudruhu? Co kdybys to zkusil rozebrat ve svém dalším poučném článku. Rád se nechám překvapit! ;-D

D. Laurencikova 1.12.2023 13:34

Pane Langere, zatimco v Rusku zakazali LGBTQI++ propagandu (natoz vyuku v materskych skolkach), je tato v EU z Brusele primo a doslova narizena. Prosim, abyste Putina nedaval s temito lidmi prilis dohromady.

A. Renjascu 1.12.2023 7:10

Autor velebí džungli a ani si nevšiml, že oo 34 letech od plyšáku zde máme opět Zoo, kdy se dotují neschopní lidé, firmy, projekty a technologie, které by bez těchto dotací neměly žádnou šanci se prosadit a to z peněz, které stát vezme povětšinou těm co ze zmíněných dotací nemají žádný užitek. K tomu přistupuje super regulatorní legislativa, která v té Zoo přesně určuje dobu krmení, cestičky a směr pro čumily a velikost výběhů pro jednotlivé zvířata i dobytek...

P. Čech 1.12.2023 9:09

Prostě a jednoduše socialismus jako vyšitý, pouze "obohacený" mnoha zásadami klasické anarchie. Žádná skutečná demokracie!

F. Navrátil 1.12.2023 6:52

Autor nezaznamenal, že už více než 30 let tu komunismus nemáme. Ovšem to, co se nám befélem vnucuje z Bruselu je stejně zničující. Projevuje se to v ekonomickém, demografickém, kulturním a mocenském úpadku Evropy. Ale o tom Zieglerové nepíší.

M. Kocián 1.12.2023 7:27

Ani já jsem to nezaznamenal. Jsou pro to nějaké důkazy?

P. Dvořák 1.12.2023 8:13

Nikdy tady komunismus nebyl.

Jen jsme přešli od budování rozvinutého socialismu k rozvinutému socialismu.

R. Langer 1.12.2023 11:50

No, ve skutečnosti byl, protože tam, kde vládnou komunisté JE KOMUNISMUS, tak jako tam, kde vládli nacisté, byl nacismus. Že lžou o tom, že to není pravda je jiná věc. ;-)