4.3.2024 | Svátek má Stela


Diskuse k článku

PRÁVO: Zákon o obecní policii – vše je jinak!

Zákon o obecní policii při svém vzniku v roce 1991 neobsahoval u strážníků podmínku středoškolského vzdělání s maturitou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 21.4.2015 18:20

Městská policie v Brně v posledních 20 letech

pro mě byla vzorem skutečnosti, že neslouží občanům ke zvýšení bezpečnosti osob a majetku, ale především k naplnění rozpočtu Magistrátu a vytvoření pracovních míst pro neschopné.

Pozoroval jsem to už v době, kdy primátorkou byla Dagmar Lastovecká (ODS).

S. Rehulka 20.4.2015 15:32

No nechci....

...Vás unavovat svým názorem, abych neslyšel - Australane drž hubu, aůe policajti v Austrálii jsou samozřejmě preferovaní s dokončeným základním vzděláním, tedy 12tým rokem, ale berou i takové, kteří to vzdělání nemají, projdou IQ testem. Dále jsou preferováni t.zv. "exservicemen", tedy ti, kteří sloužili v armádě, námořnictvu a letectvu a byli "se ctí" propuštěni do civilu. Ted už několik let brali i fyzicky slabší muže i ženy (pod tlakem gender rovnostářů), ale Policie na to doplácí, protože nejsou fyzicky schopni roztrhnout rvačku ožralců, bez použití taseru, nebo střelné zbraně - a to je průser ! Není možné takové všechny umístit do kanceláří, policajt musí do pole a do ulice ! Když jsem před 46 roky přišel do Austrálie, "Trooper of NSW Police Force", musel být exservicemen a 180cm vysoký, s přiměřenou váhou. Tehdy v Sydney patroloval JEDEN policajt, měl revolver, pendrek, píštalku a pouta, znal svoji obchůzku, lidé ho znali křestním jmenem, on znal místní roštáky a propuštěné lumpy, ale tehdy lidé neměli poplašná zařízení a přez noc byly jenom sítě proti komárům ve dveřích. Ano, jsem konzervativec, ale byly to opravdu lepší časy.

P. Khail 20.4.2015 15:55

Re: No nechci....

Není to překlep s tím jedním policajtem v Sydney? Kolik tam bylo tehdy obyvatel?

P. Sulc 21.4.2015 2:00

Re: No nechci....

Pomoc, pane Rehulko. Pred 25-30 lety jsem videl australsky film, zly otec odvezl 14letou holku a 9 leteho bratricka do pouste, aby tam zahynuly. Nasli je za par dni domorodci a zachranily. Nevite jak se to jemnovalo? Uz mi to strasi v makovici alespon 15 let. Diky, PS.

J. Schwarz 20.4.2015 13:08

Formální vzdělání

se v kraji těžce přeceňuje - jak je jinak možné, že někdo dělá svou práci k naprosté spokojenosti zaměstnavatele třeba deset let a najednou nemá být z úředního rozhodnutí "dostatečně kvalifikován". O co tu jde - o výkon nebo o formální předpoklad jakým byl dřív stranický či šlechtický původ?

R. Gramblička 20.4.2015 13:12

Re: Formální vzdělání

Přesně tak. A obráceně, nik nám nezaručí, že člověk s požadovaným stupněm vzdělání bude danou práci zvládat lépe, než ten, kdo už to dělá, leč bez toho vzdělání

Z. Lapil 20.4.2015 12:37

Sním nebo bdím?

Výpověď nedostane "vůbec nikdo", protože "naprostá většina" nesplňuje podmínky k nutnosti vyhazovu.

A s tou výjimkou mi to taky připadá na hlavu postavené. Zákon praví "Všechny vyhodit", výjimka pravila "Některé nevyhodit". Výjimka neexistuje, tudíž platí "Nikoho nevyhodit"??? Nebo jsem se ztratil v právničtině?

R. Gramblička 20.4.2015 13:09

Re: Sním nebo bdím?

nejste sám, mně to taky hlava nebere :-P

A. Alda 20.4.2015 10:22

Já tedy především netuším,

proč by měl být obecní strážník maturantem.

Já jakožto občan obce, která obecní policii zřídila, od něj neočkávám ani dobrý pravopis, ani znalost buditelských básníků, ani zvládnutí integrálů, ba ani zvládnutí rovnic o dvou neznámých. Očekávám od něj slušné chování vůči pokojným občanům a ochotu a schopnost okamžitě zásáhnout proti těm, kdo dělají veřejně bordel a klid pokojných občanů narušují.

P. Khail 20.4.2015 15:52

Re: Já tedy především netuším,

S výjimkou pravopisu souhlasím, psát a vyjadřovat se, umět musí, aby nezapsal děj odlišně od skutečnosti.

A. Bocek 20.4.2015 6:00

A tak máme státní policii,

která má největší počet na 1000 obyvatel , máme obecní policii , která vydírá pokuty za stání, máme celníky, kteří nás hlídají uvnitř Schengenu a vlastní bezpečnost - NIC MOC !

K. Frauknecht 20.4.2015 8:52

Re: Jo jo.

Taky máme profesionální armádu. Vojáků je zhruba 1/3 z celkového počtu výše zmíněných "vnitřních silových složek"!

Z toho mi jednoznačně vyplývá, že pro stát je nebezpečím vlastní občan!

P. Lenc 20.4.2015 9:07

Re: A tak máme státní policii,

Ano, o tom jsem kdysi také psal.A "potřebujeme" dalších 8000 nových policajtů.Opravdu,NIC MOC!

P. Sulc 20.4.2015 1:50

Na co obecni straznik potrebuje maturu?

To je zase ta ceska studovaci hysterie, vratni i uklizecky budou muset mit maruritu. Ja ji nemam, vyucil jsem se telefonnim mechanikem, ale za skoro 50 let v USA jsem se uzivil elektronikou docela dobre. A nikdo nikdy se me neptal po nejakych skolach, ci vysvedcenich. Jen jestli umim to ci ono. Zlata Amerika, Cesko je zblbele pseudoucenci, magistry a doktory, i maturanty, kteri nic neumi a ti maturanti by meli problem i s trojcelnkou. Ovsem , jsou to znalci preruznych prav zviratek, zen, deti , embrii, cernochu, ba i ruznych sexualnich uchylu. Jen to pravo obycejnych lidi na slusny zivot ve sporadanem state, to zrejme jeste nikdo neformuloval.

P. Khail 20.4.2015 15:50

Re: Na co obecni straznik potrebuje maturu?

To s tím vzděláním a tituly je nesporný pozůstatek dědictví vašeho oblíbeného Rakousko - Uherska, po kterém zde občas s láskou toužíte.