9.12.2023 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

PRÁVO: Zákon o obecní policii – vše je jinak!

Zákon o obecní policii při svém vzniku v roce 1991 neobsahoval u strážníků podmínku středoškolského vzdělání s maturitou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rehulka 20.4.2015 15:32

No nechci....

...Vás unavovat svým názorem, abych neslyšel - Australane drž hubu, aůe policajti v Austrálii jsou samozřejmě preferovaní s dokončeným základním vzděláním, tedy 12tým rokem, ale berou i takové, kteří to vzdělání nemají, projdou IQ testem. Dále jsou preferováni t.zv. "exservicemen", tedy ti, kteří sloužili v armádě, námořnictvu a letectvu a byli "se ctí" propuštěni do civilu. Ted už několik let brali i fyzicky slabší muže i ženy (pod tlakem gender rovnostářů), ale Policie na to doplácí, protože nejsou fyzicky schopni roztrhnout rvačku ožralců, bez použití taseru, nebo střelné zbraně - a to je průser ! Není možné takové všechny umístit do kanceláří, policajt musí do pole a do ulice ! Když jsem před 46 roky přišel do Austrálie, "Trooper of NSW Police Force", musel být exservicemen a 180cm vysoký, s přiměřenou váhou. Tehdy v Sydney patroloval JEDEN policajt, měl revolver, pendrek, píštalku a pouta, znal svoji obchůzku, lidé ho znali křestním jmenem, on znal místní roštáky a propuštěné lumpy, ale tehdy lidé neměli poplašná zařízení a přez noc byly jenom sítě proti komárům ve dveřích. Ano, jsem konzervativec, ale byly to opravdu lepší časy.

P. Khail 20.4.2015 15:55

Re: No nechci....

Není to překlep s tím jedním policajtem v Sydney? Kolik tam bylo tehdy obyvatel?

P. Sulc 21.4.2015 2:00

Re: No nechci....

Pomoc, pane Rehulko. Pred 25-30 lety jsem videl australsky film, zly otec odvezl 14letou holku a 9 leteho bratricka do pouste, aby tam zahynuly. Nasli je za par dni domorodci a zachranily. Nevite jak se to jemnovalo? Uz mi to strasi v makovici alespon 15 let. Diky, PS.