19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

PRÁVO: Zadrženi za svobodný projev

Dva mladí lidé přišli na mítink prezidenta s občany v Krnově s transparentem „Stydím se za svého prezidenta“. Policie je vyzvala, aby s transparentem odešli pryč, oni odmítli. Pak je policie chtěla legitimovat, oni řekli, že u sebe nemají občanky, tak je policie odvedla na stanici k ověření totožnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Stuchlik 15.11.2014 22:26

Re: Hezk článek. A

Pravda, KGBáckého poskoka Klause příliš šetřil.

M. Josovič 15.11.2014 10:08

pane Jochu

tak mě napadá, co kdybyste se vyjádřil k policejnímu zásahu proti paní Nagyové, a pánům bývalým poslancům Šnajdrovi a dalším před rokem a půl. A na "zákonné " působení pánů Šlachty a Istvána, našich představitelů státní moci.

Ty shora uvedené lidi zatkli a vedli v "klepetech" za účasti sdělovacích prostředků a několik měsíců drželi ve vazbě a pak se ukázalo, že většina z nich žádný trestný čin nespáchala.

Kam dospěla kauza zlata a zadržených 150 miliónů? A co právní stát pane Jochu?

A co ten Rittig, kdy ho pošlou k soudu? Jak dlouho už ho obviňují sdělovací prostředky? Kolikrár už ho vedli v železech a pak zase pustili? Vy k tomu nemáte žádný komentář?

Pak Vám vůbec nevěřím pane Jochu.

P. Čech 15.11.2014 11:59

Re: pane Jochu

Za účasti sdělovacích prostředků? Copak policisté si tuto účast vyžádali? Pan Šnajdr trestný čin spáchal, pouze za něj nemůže být, podle našich nedemokratických zákonů, potrestán. Měl totiž v době spáchání toho činu imunitu.Ona poslanecká imunita totiž odporuje Listině základních práv a svobod, protože její existence nepřímo ale přece říká, že 1 poslanec je někým více než 1 občan. Paní Nagyová? Trestný čin spáchala a policie ji sice v klepetech, ale slušně vedla do auta. Nic více a nicméně při tom nečinila. Je pravdou, že se zločinci se jednat v rukavičkách nevyplácí. Kdy pošlou k soudu pana Rittiga? Až bude obviněn, což se zatím nestalo. Ovšem nikoliv obviněn sdělovacími prostředky, ale orgány k tomu zmocněnými. Sdělovací prostředky totiž v právním státě nemají co koho obviňovat, mají informovat lidi o věcech , které se kolem nich dějí. Neobviňovat, nespekulovat a nebičovat nežádoucí lidské, jinak skryté, emoce za účelem získání vyššího, v tomto konkrétním případě, mrzkého zisku.

T. Pansky 15.11.2014 0:33

Nase ustava a pravni system ma v sobe zabudovano hodne ...

... nesmyslu.  Toto je jeden z nich.  Jak tomuto problemu zabranit?  Mohlo by se rici, ze obcan muze byt zadrzen na 24 nebo 48 hodin, musi mu ale byt sdelen duvod !!!  Neni mozne a je nepripustne, aby stat jednal s obcanem jako s hovadkem !!!  Prave zde by si mohl prezident alespon trochu napravit svoji reputaci a pobidnout nase zakonodarce k cinu.  Udela to?  Patrne ne.  Ale my jsme si ho zvolili a tak mame, co jsme chteli.  Pohrdali jsme knizetem, mame socialistickeho Zemana.  top0625top@live.com

P. Scheck 15.11.2014 3:45

Re: Nase ustava a pravni system ma v sobe zabudovano hodne ...

Pane Panský, velmi s vámi souhlasím. Vlastně i s tím, že: "Nase ustava a pravni system ma v sobe zabudovano hodne nesmyslů". Jenže naše ústava asi trochu naivně počítala s člověkem na místě nejvyšším, kterého moudře zvolíme, a který se dokáže povznést nad všechno to, že zákony jsou vždy slabé proti zlovůli, kterou on přece nezneužije.

Máme tam takového? Ale abych byl spravedlivý, ten parchant už vlastně dopředu avizoval svému ovarově - tlačenkářskému elektoriátu (dobře věděl, že to nejsou schopni rozeznat), že toto vše bude bořit. Správně předpokládal velký potlesk. Ten se sice teď změnil v jakési rozpačité tu tam zatlesknutí. No a co, jsem prezident? Jsem!

J. Boleslav 15.11.2014 9:19

Re: Nase ustava a pravni system ma v sobe zabudovano hodne ...

Máte pravdu, tvůrci ústavy bohužel nepředpokládaly, že by se na Hrad mohla dostat taková kreatura jako je Ovar. Není to ale jenom vinou ústavy, ale hlavně vinou přímé volby. V nepřímé volbě by se Ovar na Hrad nikdy nedostal.

J. Boleslav 15.11.2014 9:20

Re: Nase ustava a pravni system ma v sobe zabudovano hodne ...

...nepředpokládali...

R. Brzák 15.11.2014 9:57

Re: Nase ustava a pravni system ma v sobe zabudovano hodne ...

Pánové, nesmyslnost některých bodů naší ústavy nemá nic společného s tím, kdo bude prezidentem. Tvůrcové naší ústavy a její pozdější "měniči" jsou na hony vzdáleni tvůrcům ústavy americké - protože nikdy ve "svobodě a odpovědnosti" nežili. Rovněž tak naši zákonodárci - a tudíž ani naše zákony nemohou být svobodu podporující.

T. Pansky 15.11.2014 15:12

Re: Nase ustava a pravni system ma v sobe zabudovano hodne ...

Mate pravdu, priteli.  Tyto ustavy vznikali v jinych dobach a v jinych podminkach.  Tvurci americke ustavy nebyli nikomu poplatni a vytvorili svym zpusobem nadcasove dilo, americkou ustavu.  Ceska ustava byla tvorena velmi rychle s cilem zmenit, ale ne az tak moc.  ....

P. Čech 15.11.2014 12:10

Re: Nase ustava a pravni system ma v sobe zabudovano hodne ...

Tvůrci ústavy toho nepředpokládali mnohem více. Pokud vyloučíme záměr.  Je nutno si uvědomit, že až na jednoho byli tito tvůrci ústavy všichni "bývalí" komunisté a proto tuto ústavu takto navrhli. V té době měli komunisté a "bývalí" komunisté v poslanecké sněmovně naprostou většinu a proto byla ústava schválena. Zde ovšem nejde o ústavu, která je podle mne špatná celá a je nutno ji zrušit a vypracovat zcela jinou.  Jakékoliv změny či dodatky ji ještě zhorší. Zde ovšem jde o sice ústavní, ale přece jen zákon. Zákon č. 71/2012 sb.. Tento zákon v čl.56, odst. 5 sice nepřímo, ale přece, říká, že 1 senátor je někým více než 1 poslanec a ten zase někým více než 1 občan.Svým zněním odporuje nejméně dvěma článkům Listiny základních práv a svobod. Tady je problém a ne v ústavě, byť špatné. Máme ústavní zákon, který odporuje ústavnímu pořádku země. Není to Kocourkov, jako mnoho ostatního?

T. Pansky 15.11.2014 15:17

Re: Nase ustava a pravni system ma v sobe zabudovano hodne ...

Zdravim Vas a souhlasim s Vami.  Ustava byla sita jmenovanymi lidmi velmi rychle.  Je mozne ji menit?  Ano, je NUTNE ji menit.  Je dobre vyvolavat debatu o ustave, protoze ustava tu neni k potirani lidi, ale je tu pro obcany samotne.  Soucasny prezident nam ukazal, ze tu neni pro nikoho, pouze pro sebe.  Prezident, ac nema tak otevrene pole pro prime pusobeni, ma v rukou neskutecnou moc.  Soucasny prezident nam ukazal, ze ji nechce pouzit pro obcany, ale pouze vyuziva obcany jako zaminku.  Jinak se chova jako normalni komunisticky oligarcha.

P. Čech 16.11.2014 20:35

Re: Nase ustava a pravni system ma v sobe zabudovano hodne ...

Je jedním z mnoha "bývalých" komunistů. To hovoří za vše. KSČ byla podle zákona opovrženíhodnou a zločineckou organizací. Kdo tvoří takovouto organizaci? Přece její členové. Bez nich by ta organizace nemohla existovat. Z toho jasně a logicky vyplývá, že všichni bývalí členové KSČ jsou opovrženíhodnými zločinci. Takovýchto lidí je ovšem ve vedení státu mnoho. Příliš mnoho. Skrývají se pod hlavičkou téměř všech politických stran a hnutí. A o tom to celé je.

M. Balázsová 15.11.2014 20:28

Re: Nase ustava a pravni system ma v sobe zabudovano hodne ...

A jak mluvíte Vy?To opravdu ukazuje, že i Vám slušnost nic moc neříká.

P. Scheck 16.11.2014 0:06

Re: Nase ustava a pravni system ma v sobe zabudovano hodne ...

Paní Balázslová, myslím, že proti nastavenému levelu našeho pana prezidenta jsem se vyjádřil ještě velmi jemně a distingovaně...

R. Špaček 15.11.2014 0:30

Jakou úctu si zaslouží nelegitimní pupík?

Kdybychom to měli brát čistě formálně, mají dcery pana Jocha řádově více rozumu než tatínek (i když samozřejmě všichni víme, že jen zcela náhodou) - proč by si měl zasluhovat jakoukoli úctu a respekt člověk, který se v přímé volbě stal předsedou státu prokazatelným podvodem?

A ještě o něco hlouběji - království české nebylo nikdy zrušeno nějakým oficiálním aktem, jen se tak nějak mělo za to, že ho už není. Což ale z hlediska legitimity opravdu nestačí...

Takže dcery Romana Jocha to vystihly mimořádně přesně - Zeman patří za mříž, zatímco na hrad českých králů patří legitimní panovník...

P. Sulc 15.11.2014 2:12

Re: Jakou úctu si zaslouží nelegitimní pupík?

Jenze na ten podvod ten boubelaty narod naletel a podvodnika si zvolil a dost lidi jej i nadale cti.

Co se legitimniho panovnika tyce, mate 100% pravdu, ale dovedete se predstavit , jaky ramus by Cechackove delali, kdybyste jen slovme zminil Habsburka?  Jiny legitimni neni. A narod byl loajalni Habsburkum do posledni chvile, pak se to diky tatickovske propagande pres noc zmenilo a od te doby je pouze protihabsburske vymejvani ceskych mozku, no, teda jen mozecku.

M. Mýval 15.11.2014 6:34

já ho nevolil

Až do prvního kola prezidentských voleb jsem chodil volit pravidelně. Od té doby je to zbytečné. Není co. Když vidím, že Praha má za primátora slovenského Kocába v sukních, pouze tiše pláču, čeho jsem se dožil

B. Hamáček 15.11.2014 7:01

Re: já ho nevolil

Co slovenského Kocába , ale i zeleného nanicovatého ekoteroristu jako náměstka .

P. Lenc 15.11.2014 8:10

Re: já ho nevolil

Zelený ekoterorista, Piráti a Zeman na hradě...

J. Boleslav 15.11.2014 9:17

Re: já ho nevolil

Je to tak, několik posledních voleb dopadlo zásluhou osvícených třicetikorunáčů a koblihářů dost katastrofálně. Co s tím uděláme?

J. Urban 15.11.2014 10:15

Re: já ho nevolil

Vyměníte národ - či aspoň jeho 55 procent? To asi nepůjde. Už před r. 1939 bylo v ČSR na počet obyvatel více komunistů, než v SSSR. Národ husitů - vrahů a zlodějů :-(

E. Erat 15.11.2014 11:38

Re: já ho nevolil

Hezký,takový sebemrskačský.Napište národ,který v dějinách nevraždil,neloupil atd.

J. Boleslav 15.11.2014 13:05

Re: já ho nevolil

Dle mého názoru by pomohla změna z rovného volebního práva na vážené, dle IQ a politických znalostí. Pokud se začne volit elektronicky, nebude to problém. A dále, přemlouvat blbce, aby nevolili. :-)

P. Čech 15.11.2014 12:16

Re: Jakou úctu si zaslouží nelegitimní pupík?

Tento člověk, pane Špačku, se nestal předsedou, ale prezidentem nějakým podvodem, ale byl řádně, přímo a demokraticky zvolen. S tím královstvím to snad nemyslíte vážně! Pokud bych přijal Vaši "argumentaci" musel bych uznávat, že socialismus u nás také nebyl zrušen oficiálním aktem., jen se tak nějak má za to, že už není. Zároveň se tak nějak má za to, že je zde nějaká demokracie.

J. Boleslav 15.11.2014 13:10

Re: Jakou úctu si zaslouží nelegitimní pupík?

A při cestě na Hrad opakovaně lhal, jak konstatoval i soud.

P. Čech 16.11.2014 20:40

Re: Jakou úctu si zaslouží nelegitimní pupík?

Možná lhal, to nevylučuji. Přesto byl však demokraticky, přímo a většinově zvolen. To mu nelze upřít. Mně se to také nelíbí, ale jako demokrat, za jakého se považuji musím ctít vůli nadpoloviční (tedy skutečné) většiny, vyjádřené volbou ve druhém kole.