Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PRÁVO: Vlastníci, soudy a Airbnb

Mnozí znají úspěšný český film Vlastníci popisující trampoty z fungování společenství vlastníků jednotek (SVJ). Členy SVJ jsou statisíce Čechů, Moravanů i Slezanů – včetně autora tohoto článku. A užijete si tam spoustu „legrace“.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Pan auto bude kromě právního pedagoga asi i šlechtic, protože dal "hraběcí radu".:-) Mohl by pan autor čtenářům sdělit, kolik už bylo v ČR úspěšně vykonáno nucených prodejů bytů?

0 0
možnosti
VC

No právě, 5 a půl. Přesně jak píšete "hraběcí rady" ale mimo realitu.

Možná by soudy měly brát v potaz i realitu. Možná právě proto soudy existují, jinak by rozsudky řešil počítač podle zákonů, nebo nějaký úředník podle příručky.

Jiný výsledek soudu by měl být v zemi kde je skutečně snadné vykonat nucené prodeje bytů a kde když turista přes AIRNB dupe a hlučí bude okamžitě vyhozen na ulici.

Protože taková realita u nás není, měl soud umožnit stanovy k zákazu pronájmu. S tím, že je to možno přehodnotit, pokud se změní právní situace v ČR.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz