19.6.2024 | Svátek má Leoš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
IS 19.2.2007 11:35

Ivan Langer šlape po novinářích

Nejde o ÚOOÚ, ale podivný předpis, podle kterého se lze seznámit s údaji o  majetku poslanců, ale je zakázáno tyto údaje zveřejnit. Ivan Langer  k tomu včera v TV řekll, že je to tak správně, protože  cílem je zpřístupnění údajů, ale ne jejich zveřejnění. Přitom, kdo se chce s majetkovými údaji poslanců seznámit, musí se nechat registorvat a je zasán do zvláštní databáze, takže v případném zveřejnění může být snadněji vypátrán a potrestán. Ve skutečnosti jsou přístupny pouze údaje za tento rok - 7 týdnů, vlastně téměř nic.

vládík 19.2.2007 12:07

Re: Ivan Langer šlape po novinářích proč zrovna on?

Je pravda, že řekl svůj (podivný) názor. Ale zákon snad připravovala ČSSD (+ koaliční partneři?) a odhlasovala sněmovna a senát.  Takže to uličnictví je "celopolitické".

vládík 19.2.2007 10:24

Proč se divíte?

Vedení jakéhokoliv úřadu (instituce) panem Igorem Němcem vedlo vždy k jeho (úřadu) totálnímu kolapsu. Když byl tento pán zvolen předsedou Úřadu, začal jsem přemýšlet, v které funkci měl tento pán přístup ke kompromitujícím dokumentům. Protože jsem přesvědčen, že jedině strach mohl vést volitele k tomu, aby mu svěřili důležitý úřad.  Tomu odpovídá i současná snaha o   a/ omezení přístupu k informacím veřejnosti   a   b/  snaha získat další důležité informace (původní zastarávají)

JERRY 19.2.2007 19:04

Re: Proč se divíte?

Igor Žbluňk Němec jako pražský primátor za ODS nechal zatopit pražské metro a protože se jedná o kádrovou rezervu modrých bolševiků, tak místo aby byl kriminále a zároveň nebyl Pražanům na očích, tak dostal trafiku v podobě Úřadu na ochranu osobních údajů, kde je podobných "odborníků" z řad modrých bolševiků pět odborů. Inu podobnost s bolševiky barvy jiné není čistě báhodná. Hlavně že nejsou jako oni.

Aleš Vodňanský 19.2.2007 7:18

Tenký led ???

Tento úřad  přeci musel ztratit jakoukoliv kredibilitu už jen tím, že pan doktor Němec zaměstnal jednu z nejodpornějších stvůr českeho internetu, bývaleho odborářského  byrokrata doktora Zvánovce Víta, vystupujíciho také pod nickem Guy Peters. Zaměstnat  osobu tohoto charakteru v úřadu na ochranu osobních údajů je jako  nechat lišku hlídat kurník plný slepic. Ale je snad někdo jěště něčím v Kocourkově překvapen?

Netřeba 19.2.2007 6:27

U advokátů je ochrana údajů bez diskuse.

Ale proč je taková obava z uveřejnění informací o regulovaném nájemném a hlavně nájemnících?

Asi proto, aby nebylo veřejné známé, že za 1 PK  byt IV. kategorie  v pavlačovém domě mnohdy lidé zaplatí víc, než za 4 PK  byt  I. kategorie, v kterém bydlí prominentní "ochránci" nájemníků.

IS 19.2.2007 1:01

A co zveřejnění údajů o mrtvém nájemníkovi?

Mezi zveřejněnými nájemníky, kteří využívají regulované nájemné se vyskytla i mrtvá osoba.  Pozůstalí maji možnost se domáhat žalobou na ochranu osobnosti  od sdružení majitelů odškodnění, symbolicky třeba miliardu, neb lidská čest má cenu nekonečnou, jak se nechal kdysi slyšet jistý Uhde. A mohou jít až do Štrasburku.

Helax 19.2.2007 9:28

Re: A co zveřejnění údajů o mrtvém nájemníkovi?

Ochrana osobních údajů se týká jen žijících.

IS 19.2.2007 11:27

Re: Re: A co zveřejnění údajů o mrtvém nájemníkovi?

Samozřejmě nejde o ochranu osobnosti mrtvého, ale těch pozůstalích. Zejména údaje genetického charakteru mohou být velice citlivé.