24.6.2024 | Svátek má Jan


Diskuse k článku

PRÁVO: Symbolické nic

Poslanci schválili ústavní právo nabývat, držet a nosit zbraně k naplňování úkolů při zajišťování bezpečnosti státu. Před volbami i zásadní diskuse o vnitřní bezpečnosti může vypadat jako fraška.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 6.7.2017 23:26

No, podle mého

je docela zajímavé že ti, co se údajně pokud jde o bezpečnost spoléhají na "odborníky", armádu a policii tuto armádu systematicky oslabují. Policajtů už máme jednoho na každých 200 obyvatel včetně kojenců a chovanců domovů pro přestárlé, ale armáda by nedokázala bránit ani Prahu po dobu 14 dní. Takže ať se politici rozhodnou - buďto namísto nabírání dalších úředníků posílí armádu a řádně ji vyzbrojí / nejlépe ve spolupráci s polskem a V4 / nebo ať nebrání občanům postarat se o svou obranu sami, alespoň psychologicky, protože pistole ani opakovačka doma k ničemu jinému platná není.

J. Pospíšil 6.7.2017 0:45

Re: No zcela pochopitelné je,

Nevím proč vlastně, ale zase je tu problém, že se počítá, že připrchlíci se prolínají všemi místy hranice rovnoměrně.

Ale tak tomu není. Drtivá většina jich překonává hranice uvnitř EU po přechodech. Drtivnou většinu by vrátila obyčejná kontrola dokumentů přímo na přechodu a hlídkování v okolí těchto přechodů.

Když by jim neziskovky a některé orgány EU našly jiné, co já vím, třeba lesní cesty, tak by se to policisté a vojáci poměrně rychle dověděli a ty cesty by jim přerušily.

Na velmi účinnou kontrolu hranic by tanky nebyly vůbec potřeba.

J. Jurax 5.7.2017 22:07

Re: No zcela pochopitelné je,

No, v aktivních zálohách, v dobrovolnické domobraně či zeměbraně jsou především vlastenci.

A vlastenec je v EU sprosté slovo - to je národovec, šovinista, nacionalista neboli nácek a vůbec člověk, jenž nechce více Evropy ve formě čtvrté říše a Svazu evropských socialistických republik a království (SESRAK).

J. Jurax 5.7.2017 21:46

Re: No zcela pochopitelné je,

No, plocha ČR je 78 866 km², počet policistů (ve služebním poměru, nikoliv zaměstnanců) je 40 077 (k datu 1. 2. 2016).

Takže máme jednoho policistu na cca 1,98 km², nebo jinak cca půl policisty na kilometr čtvereční.

Nápodobně - i Vám pěkné svátky.

L. David 5.7.2017 19:48

Těžce se autore mýlíte.

V těchto dobách stéle se rozvíjejícího terorismu je dobrá každá pistole v rukách vlastence ! ! !

J. Smola 5.7.2017 18:50

Marně přemýšlím

proč se každý každý novinář, nyní také politolog a právník pokouší psát rádoby sofistikované články, aniž si skutečně zjistí relevantní informace. Snad jen tu nejzákladnější: Směrnice EU vůbec, ale vůbec nebude a nemůže mít vliv na terorismus. Žádný teroristický akt v Evropě nebyl spáchán "legálně drženými zbraněmi evropských občanů".

V Charlie Hebdo a Bataclanu byly desítky lidí postříleny nelegálními plně automatickými zbraněmi, pašovanými z Balkánu. A ty už zakázány po celé Evropě jsou.

On si pan politolog myslí, že je směrnice jaksi zakáže ještě více ? Ne , směrnice je jednoznačně namířená (a zprávy z kuloárů EU tomu jednoznačně napovídají) proti civilním držitelům zbraní v největších zemích Evropy, a ne náhodou těm, které mají největší problém s integrací přistěhovalců.

P. Vébr 5.7.2017 18:12

Nic nepochopil

Pan autor nepochopil, že smyslem zákona není zajištění obrany republiky, ale zajištění individuální obrany, kterou žádná policie na světě není schopna v plné míře zajistit - nemůže být v každý čas všude. Přitom EU má zjevnou snahu vytvořit ze zdejšího původního obyvatelstva bezbranné stádo, ze kterého si terorista (a že jich v Evropě je!) bude moci vyzobávat nejchutnější sousta, aniž by mohl narazit na účinný odpor. Zmiňovaný zákon má za úkol tuto snahu EU co možná eliminovat, nebo alespoň znesnadnit.

L. Kubeš 5.7.2017 16:05

Spousta zcela zbytečných canců !

Co taky čekat od právníka a politologa, že? =))

M. Malovec 5.7.2017 11:59

Jděte do háje,

Hamerský!

L. Vrána 5.7.2017 9:18

Re: No zcela pochopitelné je,

Máte pravdu. Já pořád nevím , co těm eurohujerům na domobranách, zeměbranám, aktivních zálohách a pod. tak vadí. Kdyby jim tak vadila nepočetná a nevycvičená armáda a neschopná policie.

V. Klepetko 5.7.2017 9:04

Eurosvidomý autor nechápe podstatu věci.

Autor je eurosvidomý, ale nechápe vubec nic!

Máme tu novou evropskou směrnici o držení zbraní. Finsko, Estonsko a Litva prosadily do této evropské směrnice paragraf, umožňující civilistům držet pro potřeby národní obrany i ty typy zbraní, které jinak nová směrnice zakazuje, ale které jsou mezi legálními držiteli zbraní v ČR nesmírně populární.

Takže již samotná směrnice předpokládá, že civilista se zbraní v ruce může plnit důležitou úlohu při obraně státu! Nìkde jinde v evropské legislativě toto zatím zakotveno nebylo! A není to žádný Chovancův nový nápad!!! Není to ani nic, coby měl správný eurosvidomý hujer kritizovat nebo zpochybňovat kecy o "domobraně"! Je to něco, co je NAŠÍ POVINNOSTÍ převzít do národní legislativy! A právě na to reaguje naše česká novela Ústavy - stanoví, že každý civilista má PRÁVO držet zbraň nejen z nějakých soukromých pohnutek, ale i za účelem obrany své vlastní země. A po přijetí novely Ústavy a navazujícího zakona budou mít občané pozitivní motivaci bránit svou vlast, stát jim v podstatě nově říká : "Když se v nějaké podobě budeš podílet na mé obraně, umožním ti vlastnit i takové typy zbraní, které jsou jinak v Evropě nově zakázané ale jsou u nás od pradávna legální a běžné ".

A to je dobré pro občana, pro stát i pro Evropu!

M. Prokop 5.7.2017 8:37

Re: No zcela pochopitelné je,

Policajtů máme více, než je průměr na osobu. Jenže sedí v kancelářích.

M. Prokop 5.7.2017 8:35

Re: No zcela pochopitelné je,

Armáda není na hlídání hranice příliš vhodná.

Bez technických zábran nejde uhlídat žádná hranice přímo na čáře. Je ovšem možno lapat připrchlíky na celé ploše státu, je-li zájem to činit.

M. Prokop 5.7.2017 8:34

Re: Pan politolog nemá pravdu

Pravdu má v tom, že přemoudrá EUnije se na nějaké naše zákony a Ústavu vydefekuje a bude nám vnucovat své paskvily.

Nemá pravdu v tom, že gesto je zbytečné.

P. Dvořák 5.7.2017 6:56

Re: No zcela pochopitelné je,

K tomu připočítám cca 1,75 policisty na km čtvereční. na Přes hranice neproklouzne ani myš a v celé republice jsem naprosto v bezpečí!!!

Přeji pěkné svátky.

J. Jurax 5.7.2017 3:00

Re: No zcela pochopitelné je,

No, armáda má cca 21 000 vojáků. Z nich řekněme nanejvýš dvě třetiny - to odhaduju - jsou vojáci schopní a cvičení k nasazení v poli - tedy cca 14 000. Celková délka hranic České republiky činí 2 326,643 km. Z toho mi vychází 6 vojáků na kilometr.

Tanků máme 30 modernizovaných a použitelných (zhruba stovku dalších, zastaralých nemodernizovaných ve skladech, kde čekají, jestli se je podaří někam prodat) - jeden tank na 77 kilometrů hranice.

Dál máme něco přes stovku moderních Pandurů - jeden na 23 km hranice - a cca 350 zastaralých nemodernizovaných BVP-1 a 2 - jeden na 6 km hranice.

Dělostřeleckých systémů ráže 100 mm a více - tedy 120mm minomet vz. 82, 120 mm samohybných minometů ShM vz. 85 PRÁM-S a 152 mm samohybných houfnic ShKH vz. 77 máme úhrnem 179 - tedy jednu hlaveň na cca 13 km.

A to jsme osmá nejsilnější armáda v Evropě. Závěr si udělejte sám.

J. Jurax 5.7.2017 2:26

Pan politolog nemá pravdu

a to tak, že vůbec.

P. Dvořák 5.7.2017 1:04

No zcela pochopitelné je,

že "Různé složky integrovaného záchranného systému (policie státní i obecní, hasiči, vojáci, zdravotní služba)" zajišťují naši bezpečnost pouze v té době, kdy se nic, ale vůbec nic mimořádného neděje.

Malý příklad z posledních dnů: hořelo jakési pitomé pole kdesi u Znojma (?). Sjeli se tam hasiči z okruhu snad 100 km. Odkud by se kdo sjel, kdyby hořela ta pole dvě ve vzdálenosti 100 km od sebe? nebo dokonce tři!?

K tomu na území republiky dejme tomu jenom deset připrchlických táborů a v každém jenom dva tisíce agresivních vyžírků. Odkud se tam budou sjíždět policisté, aby je hlídali? Nebudou náhodou někde chybět, takže se jich (v Praze, Brně Ostravě . . . . Kotěhůlkách) nedovoláte?

Jak dlouhou hranici je schopna alespoň teoreticky hlídat naše armáda?