16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


Diskuse k článku

PRÁVO: Hamásovec lepší Rusa

Zajímavý je vývoj otázky, zda si český podnikatel smí vybírat své klienty dle jejich politického přesvědčení či národnosti. Aktuálně u zubařů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Majzlík 17.12.2023 15:26

Jsou i takové situace, že se na jejich původu nebo smyslu či významu shodnou i lidé, kteří si jinak nemají co říci. Zvlášť když jsou to představitelé či obhájci profilovaných politických směrů, obyvatelé jednoho státu, lidé, snažící se být v prezentaci svých názorů otevření a kteří jsou zvyklí na to slyšet a říkat i nepopulární výroky.

D. Laurencikova 16.12.2023 21:28

Hlavně jestli má ten pán také konstruktivní návrh, jak ten Hamás porazit bez civilních obětí.

H. Lukešová 16.12.2023 20:03

No snad ano. Zatímco Alena Schillerová od Babiše za ANO, bývalá ministryně financí, se nechala vyfotit u chanukového svícnu, jak zapaluje svíčku a to není Židovka, což mě velmi potěšilo, tak Ivan David za SPD řekl, parafrázuji, že genocida, kterou spáchal Hamas 7. října neospravedlňuje Izrael ke genocidě v Gaze.

Doufám, že všichni v SPD nejsou takoví. Nikdo z AfD by takovou nehoráznost nikdy neřekl, když je pro utnutí financování Hamasu, proizraelskou politiku a ochranu židovského života v Německu. To naše SPD tak jednoznačně proizraelský a prožidovský postoj nedemonstrovala.

D. Laurencikova 16.12.2023 20:00

"Protiprávní jednání ruského státu je ale jasné: to je názor i státu českého, který neuznává anexi Krymu, přepadení Ukrajiny považuje za agresi a činy tam páchané Rusi za válečné zločiny". Potud citat z vaseho prispevku.

A ted otazka: Hallo? Cesky stat neuznava anexi Krymu, prepadeni Ukrajiny povazuje tento "stat" za agresi... a tudiz kazdy slusny clovek, znaly svych obcanskych povinnosti nenavidi a odmita Rusy a vyhani je z hotelu? Ja nebo nekdo jiny, jakykoliv obcan tohoto statu nema pravo na vlastni, odlisny nazor? Vsichni jako jeden muz, pochodujeme v zakrytu a plnime dane smernice? Takze nejen Severni Korea, ale i Cesko? Mne by zajimalo, jestli takovi Skrivanove vubec nekdy po sobe ctou, co pisou. A co by me zajimalo jeste vic je, CO JE RUSILO NA TOM BOLSEVISMU?

D. Laurencikova 16.12.2023 19:51

Ono se uvidi. Casto ctu clanky, ze ta jejich "Brandmauer" uz, kazdopadne na vychode, na spouste mist praska. Ze AfD a CDU uz davno spolupracuji. T. zn. ze spolecne hlasuji pro nejake projekty - coz je pro CDU (a ostatni) oficielne tabu! Kdyby AfD rekla, ze "slunce sviti, a voda tece", vsichni musi byt proti"! To je konsens. Kdo hlasuje s AfD, bude vyloucen. To neni vtip a nemluvime o detskych jeslich. To je skutecne dnesni Nemecko! Aspon dosud bylo.

Ja myslim, ze v kazde strane se najde nejaky typ, ktery se cloveku nelibi, nebo nekde ujede. Vsichni jsme jen lide chybujici :-/.

H. Lukešová 16.12.2023 19:27

Jé to bych byla ráda, kdyby CDU koalovala s AfD. Vážně moc. Když se vrátí rozum do Německa, vrátí se i do celé Evropy, tomu věřím. A pak bychom vážně mohly oslavit to, že se zdravý rozum do Německa vrátil.

Já bych upřímně byla nejraději, kdyby vládu v České republice složili rozumní lidé z ANO a ODS. Oboje strany mají pravičáky a konzervativce. SPD mě naštvala, respektive její kandidát Ivan David a velmi mě zklamala. Nedosahuje kvalit německé AfD.

D. Laurencikova 16.12.2023 14:52

Alice Weidel rika, ze ta zed mezi CDU a AfD uz mnohde davno padla a ze postavi Nemecko z hlavy zase na nohy. Pristi rok to rozhodne. Tak nevim. Kdyz bude CDU nakonec prece jenom koalovat s AfD - kdyz uz okopirovali skoro cely AfD program - koho bude pani Rybnicka pak volit?

Weidel: „Wir werden diese Republik vom Kopf auf die Füße stellen!“ | PI-NEWS

P. Hák 16.12.2023 12:29

Víte, pane Kocourku, v době, kdy se vrací politické procesy a cenzura, to úplně vtipně nevyznívá. Teda pokud to měl být vtip.

Otázka zní, jaký má takový post smysl. Dále vybuzovat nepřátelství mezi lidmi?

D. Laurencikova 16.12.2023 11:03

Tleskam tomuto prispevku! R^R^R^V

H. Lukešová 16.12.2023 10:02

A ta buď těm bludům věří a nebo dělá propagandu, za kterou je tak dobře placená. Centrální rada Židů v Německu je německou vládou štědře dotovaná, tak přece nebude podporovat AfD, to by se mohlo stát, že by současná německá vláda zatla tipec, není-liž pravda?

No a tím ostatní Židy hází přes palubu. Charlottu Knobloch žádný muslim nezabije, neznásilní, nevyřvává ji před domem "Židé do plynu"... "Ži....dáku shoř!", atd. atd. Ona ani neví, čím ostatní Židé prochází. Vám jsem vděčná, že AfD volíte, stranu, která chce zachovat evropský ráz Německa a je proti muslimskému antisemitismu...

Takovým Židům jako Ch.Knoblochové se říkalo ve středověku "dvorní Židé"... To byli takoví kritcí, ochočení Židé, sloužící svým pánům, což Charlotte Knobloch dělá, slouží současné německé proislámské vládě. Tolik můj názor.

P. Hák 16.12.2023 9:13

A Vaši rodiče byli ve špičkovém hotelu, nebo za katrem?

Nevím, kolik Vám je roků, ale asi to nepamatujete. Obyvatelstvo se tehdy opravdu neskládalo z papalášů a disidentů. Normální lidi žili... normálně. Jistě, životní standard na Západě byl vyšší, cestovat se smělo jen někam, ale na dovolenou se normálně jezdilo. Včetně nás, a to jsme na tom kádrově úplně ideálně nebyli. U lékaře nás politicky nekádrovali už vůbec.

Kádrování by hrálo roli, kdybych třeba chtěl studovat něco humanitního. Nebo když táta měl v práci povýšit (a nepovýšil). Nebo když nás nepustili do Jugoslávie. V normálním životě ale ne.

D. Laurencikova 16.12.2023 8:08

I to třetí a ostatní?

M. Kocián 16.12.2023 7:46

Pohlaví se samozřejmě dá vyčíst z rodného čísla a u našinců i z příjmení.

M. Kocián 16.12.2023 7:46

V tom máte bohužel smutnou pravdu.

M. Kocián 16.12.2023 7:45

Oni už věděli, koho ubytovat ve špičkovém hotelu a koho za katr.

D. Laurencikova 16.12.2023 5:51

Co jste se priucila? Vy nechápete ani to, že dnešní importovaný, brutální antisemitismus, Německo smyslu zbavené a v podstatě pleite, to není výsledek politiky AfD, ale CDU a SPD. Zelených a FDP. To.j. stran "Národní fronty".

D. Laurencikova 16.12.2023 5:51

Co jste se priucila? Vy nechápete ani to, že dnešní importovaný, brutální antisemitismus, Německo smyslu zbavené a v podstatě pleite, to není výsledek politiky AfD, ale CDU a SPD. Zelených a FDP. To.j. stran "Národní fronty".

D. Laurencikova 16.12.2023 5:45

Já bych tam pustila dokonce i vas, přes všechnu vaší hloupou drzost.

D. Laurencikova 16.12.2023 5:45

Já bych tam pustila dokonce i vas, přes všechnu vaší hloupou drzost.

D. Laurencikova 16.12.2023 5:29

To by byl vlastně postih antifašismu.

D. Laurencikova 16.12.2023 5:23

Toto je doznání, že nemáte absolutně ani páru! Lži, spekulace, Diffamierung... Vaše velmi odvážné varování před AfD nemáte vůbec čím zdůvodnit, kromě "jedna paní povídala". To je trapné.

D. Laurencikova 16.12.2023 5:23

Toto je doznání, že nemáte absolutně ani páru! Lži, spekulace, Diffamierung... Vaše velmi odvážné varování před AfD nemáte vůbec čím zdůvodnit, kromě "jedna paní povídala". To je trapné.

D. Laurencikova 16.12.2023 5:13

To je lež. Vy nemáte vlastní názor. To co sirite o AfD jsou lži Charlotty Knobloch.

D. Laurencikova 16.12.2023 5:13

To je lež. Vy nemáte vlastní názor. To co sirite o AfD jsou lži Charlotty Knobloch.

P. Skřivan 16.12.2023 3:22

Řekl bych, že autorovo chápání práva je dosti tragické. Nějak nerozlišuje mezi lékařem a hoteliérem a mezi politickými názory a příslušností k národu, který napadl nepříliš vzdálenou zemi a poměrně brutálně tam vraždí. Zatímco lékař je povinen ošetřit každého, hoteliér každého ubytovat nemusí, byŤ se současně nesmí dopouštět diskriminace. V prvním případě se tedy vůbec neposuzovala otázka diskriminace, ale splnění povinnosti zdravotnického zařízení. V druhém případě šlo o teoreticky možnou diskriminaci. Protiprávní jednání ruského státu je ale jasné: to je názor i státu českého, který neuznává anexi Krymu, přepadení Ukrajiny považuje za agresi a činy tam páchané Rusi za válečné zločiny. Neubytovat rusáka je tedy stejně legální, jako ho sem nevpustit, což dělá sám stát. Neošetřit ale někoho, jen proto, že má jiný politický názor, to je ale jasná diskriminace nesplnění povinnosti lékaře poskytnout pomoc každému, tj. třeba i zločinci. Takže to je zcela jasný důvod k ukončení práce lékaře. Takže nevím, čemu se autor diví.

L. Kuča 15.12.2023 21:33

Zánik nekritické poslušnosti bych také vítal (kdyby nebyla ovšem zas na postupu). Problém je spíš jakýsi telecí nedospělý vzdor vůči jakékoliv autoritě lidské i hodnotové.

H. Lukešová 15.12.2023 21:31

Ano. Feministky podporující islám, hnus. Vždyť světové feministické organizace neodsoudily násilí na židovských ženách, které spáchali palestinští teroristé.

D. Laurencikova 15.12.2023 21:26

To je stejné jako když feministky podporují přísun chlapu z archaických kultur, kteří je nakonec zase znesvepravni. Co na to říct?

H. Lukešová 15.12.2023 20:57

Antisemité a homofobové jsou muslimové. A přesto řada homosexuálů islám, muslimy a tzv. Palestince podporují a levicoví Židé volí proislámské strany, které jsou protiizraelské a v konečném důsledku antisemitské.

J. Vyleťal 15.12.2023 20:53

K TĚM HOTELIÉRŮM...HOSTINSKÝ BLAHOUT Z ROKYCAN BYL ODSOUZEN ZA TO ŽE ODMÍTAL OBSLOUŽIT LIDI KTEŘÍ MU DŘÍVE NEZAPLATILI NEBO MU ZDEMOLOVALI HOSPODU. TRESTNÍ OZNÁMENÍ NE NĚJ PODAL VLADIMÍR MLYNÁŘ, TEHDY UNIE SVOBODY