7.7.2020 | Svátek má BohuslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Diskriminace, nebo svobodná volba?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 14, poslední: 26.4. 2019 17:28, přehled diskusí

Diskriminační ???????:
Autor: J. Kanioková Datum: 26.4.2019 17:25

"vyhláška z května minulého roku. Ta je v tomto případě diskriminační, jelikož je v ní uvedeno, že obec nepřidělí obecní byt neplatiči nájemného nebo tomu, kdo má již jiný byt."

Kde je L O G I K A ? Vždyť ta formulace je v pohodě !

Mnoho lidí:
Autor: K. Salajka Datum: 26.4.2019 14:44

si myslí, že spravedlnost je proto slepá, aby neviděla na neplechy. Zatím je to tak, že si sama zavazuje oči, aby soudila nestranně. Dát více práv jedné straně lze jen tak, že ubereme druhé. Takže poskytnout více práv logicky vede k bezpráví, protože se naruší rovnováha. Pozitivní diskriminace je americký mýtus, který se mění ve zlý sen. Do Evropy ho vyvážejí ti, kdo na něm zbohatli a rozložili střední vrstvy. Není ve skutečnosti rozdíl, jestli Vás někdo přeskočí pro dobrý kádrový původ, nebo proto, že má kapky černošské krve. Byl ve své domovině otrokem, či otrokářem ? Vrahem či obětí ? Princip já pán, ty pán, zásada reciprocity a svoboda pro všechny, která končí tam, kde se mění v útok na svobody druhých.

Pokud jsou představy zákonodárců:
Autor: J. Schwarz Datum: 26.4.2019 10:15

odlišné od představ lidí jimi zastupovaných, jest otázkou proč tomu tak je. Pokud dotyčný/á kandiduje, zpravidla se snaží prezentovat postoji postojům svých voličů blízkými. Že by atmosféra Sněmovny měla ten vliv? Nebo jsou poslanci přepláceni, dostanou se do jiné "společenské vrstvy" a jejich "představy" se změní v souladu s jejich novým sociálním zařazením...

:
Autor: J. Jurax Datum: 26.4.2019 13:15

No to víte, poctivý politik je takový politik, který po zvolení splní to, kvůli čemu byl podplacen.

podnik bez deti:
Autor: J. Pavlik Datum: 26.4.2019 9:20

Nechcete mit v podniku deti? Vzdyt je to jednoduche. Staci v nem mit nahe servirky a zakazat vstup detem z duvodu, proti kteremu nemuze nikdo nic namitat :-)

Re: podnik bez deti:
Autor: P. Jášek Datum: 26.4.2019 9:26

Fakt nehodlám jíst ani se bavit někde, kde poletují polonahé baby.

Prostě majitel firmy si může své zákazníky vybrat, stejně jako zákazník firmu.

Re: podnik bez deti:
Autor: M. Prokop Datum: 26.4.2019 12:30

Bohužel nemůže. Alespoň zde v Česku ne.

Re: podnik bez deti:
Autor: P. Jášek Datum: 26.4.2019 13:16

Jo, to vím.

:
Autor: J. Jurax Datum: 26.4.2019 13:26

Proč jen nahé servírky? To je genderová diskriminace, za kterou by Vás příslušní aktivisté, feministky a genderblbky rozcupovali!

Řešením je jedině mít nahé servírky a nahé servíry půl na půl s tím, že musíte doufat, že se s diskriminací neozvou nějací LGBT aktivisté.

Pokud ale opravdu ve svém podniku nechcete děti, inzeruje v médiích, že Váš perzonál se skládá výhradně z pedofilů, a to případně za pedofilii již trestaných.

Jezuskote .... Chichichi :):
Autor: J. Kanioková Datum: 26.4.2019 17:28

Takové zákony :
Autor: P. Jášek Datum: 26.4.2019 9:08

Viz hostinský Palivec: ................................!

Vy, jako právník, jste měl protestovat od první chvíle:
Autor: K. Janyška Datum: 26.4.2019 8:54

proti jakési antidiskriminačnímu zákonu. Napadá jediné právo pravé, právo soukromé, které řeší vše. Jenže vám, socanům, to může člověk říkat tisíckrát a vy stejně se snažíte řídit neřidtelné, tedy lidský svět. Tupouni... Dzp.

:
Autor: J. Jurax Datum: 26.4.2019 1:30

No jo, a přidal bych další diskriminaci.

V našem městečku druhdy okresním nesmí občan ve sběrném dvoře deponovat odpad, pakliže v našem městečku nemá trvalé bydliště. A navíc ještě nesmí dlužit poplatek za odpad. To je vyložená diskriminace, již naštěstí zatím nikdo nenabonzoval.

V praxi se to řeší typický tuzemsky - bydliště nikdo nekontroluje a zaplacení poplatku za odvoz odpadu se ani kontrolovat nedá - stačí říct, že platíte elektronicky; pracovník sběrného dvora nemá počítač s přístupem do příslušné databáze.

Pravdu máte:
Autor: K. Salajka Datum: 26.4.2019 9:07

v tom, že obvykle člověk vozívá odpad na nejbližší skládku, a pokud se tomu brání, vznikají černé skládky. Z obce u Brna mám ale zkušenost, že firmy z Brna vozily odpad tam, kde ho mohly bezplatně odložit. Nějaký pořádek v tom být musí, aby nebyly trestány obce, které se o odpad na svém území starají.