13.6.2024 | Svátek má Antonín


Diskuse k článku

PRAVDA: Proti dezinformacím

Pravda nikdy nedokáže zcela porazit lež. Co by pak chudinka dělala, sama na světě? Jak by ji pak někdo dokázal poznat a ocenit, jak by pak dokázala sama od sebe nezaniknout a nevyprázdnit se, bez své věčné sparringpartnerky?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Zeman 8.2.2023 9:39

jo, dobré postřehy, ale pochybuji, že to majitele "jediné pravdy" od cenzury odradí :-(

R. Meišner 8.2.2023 9:34

za komoušů byla zjevena jediná pravda--a byl klid. teď k tomu spějeme mílovými kroky opět-- i budoucí prezident přece razí heslo klid a řád. a tak to má být.;-D

L. Harvánek 8.2.2023 8:41

Takže když napíšu h...o?

L. Harvánek 8.2.2023 8:39

A jejda! Když tady někdo usvědčuje druhého z nepřesností týkajících se fyzikálních veličin, je to špatně a příspěvek nesmí být uveřejněn.

P. Kazo 8.2.2023 8:09

"PS: „Komu myslíš, že takovýmhle článkem posloužíš?“ „Jsi Putinův přisluhovač!“ „Tohleto že vychovává naše děti?“ „Mněl bys vyset!“"

Ešte vám tam autore chýba dnes mimoriadne obľúbené "LeŽ NeNí NáZoR!!!111".

Na čož ja vždy s radosťou odpovedám "A názor není lež!" ;-D

F. Navrátil 8.2.2023 7:48

Fialová vláda objevila teorii mediální relativity. Z informace obratem vyrobí dezinformaci a z dezinfomace informaci. A Česká televize to převádí z teorie do praxe.

R. Langer 8.2.2023 7:54

A ještě lepší je, když se z dezinformace, za kterou jsou dezinformátoři přísně a veřejně ostouzeni, během 14 dní stane informace, jenom tak, sama od sebe. A to opakovaně. ;-D

J. Jurax 8.2.2023 9:59

No to víte, strážci čistoty informací to nemají lehké. Proto musi působit skrytě, aby si z nich lid nedělal prdel.

J. Rejzek 8.2.2023 7:31

Vzpomínám jak USA nabídly ČSSR odkoupení hald hlušiny na Příbramsku. Také nabízely, že nám za to vybudují dálniční síť. Rusové nám to však zakázali.

Když jsem jel před lety okolo (hald) sérdce mě bolelo, kde už jsme mohli být.

C. Berka 8.2.2023 17:05

nesmíte věřit každé konině...bude to jak s tím lithiem ;-)

K. A. 8.2.2023 6:42

Souhlas. Teze o šíření dezinformací je jen nástroj zpanikařivších liberálů a eurohujerů, kteří nesnesou představu, že by někdo normální mohl mít jiný názor.

Ze strany Ruska nejde o dezinformace ale o propagandu, jenže když dva dělají totéž, není to totéž, v liberálním ptydepe se to totiž časuje takto:

1) My strategicky komunikujeme.

2) Oni šíří dezinformace.

V. Mokrý 8.2.2023 6:48

R^!

F. De Winter 8.2.2023 6:11

R^R^R^

J. Novak 8.2.2023 6:07

Boj proti dezinformacim je obycejna cenzura, podana hezkymi slovy.

V. Mokrý 8.2.2023 6:50

R^

R. Langer 8.2.2023 7:27

Newspeak.

"Válka je mír, svoboda je otroctví, nevědomost je síla!“ ;-€

B. Rudolf 8.2.2023 2:41

Ukázku toho, jak vypadá "prosazování pravdy" proti dezinformacím", jsme nedávno zažili v době uzavírání okresů, vylhané bezinfekčnosti, označení úvah o úniku viru z laboratoře za konspirační teorie, lžích o tom, že vakcína chrání podstatně účinněji než prodělané onemocnění, nátlaku na očkování zastaralou vakcínou v době omikronu a podobně. Tato "pravda" nebyla prosazována pouze vládami, ale zejména korporacemi ovládajícími sociální sítě a podobné prostředky masové komunikace. Jak k tomu došlo, zatím nevíme. Domníváme se, že to bylo v zájmu velkých farmaceutických firem a s nimi spolčených "velekněží vakcinace". Domníváme se to na základě dnes již usvědčených lhářů, kteří tušili, jaký je původ viru a přesto bezostyšně lhali, a také na základě utajených, téměř zcela začerněných, smluv Pfizeru s EU. Je to potřeba vyšetřit a to nikoliv z pomstychtivosti, ale abychom zjistili, co se to vlastně stalo, v čem a na kolik měli pravdu "zvěstovatelé očkování" a v čem a na kolik měli pravdu "antivaxeři". Poctivé vyšetření toho, co se to vlastně tenkrát stalo, a poctivé informování veřejnosti o výsledku tohoto vyšetřování by podle mne mohla být důležitá a užitečná součást boje proti dezinformacím.

R. Langer 8.2.2023 7:29

Ještě dnes vám ti pošahanci budou tvrdit, že v případě "ohrožení" by do toho šli znovu, a že to všechno bylo naprosto v pořádku. A je jich kolem 70 %. Máme smůlu. ;-€

B. Rudolf 8.2.2023 8:52

Lidé vycházejí při vytváření svých postojů z nejrůznějších informací, jejichž důvěryhodnost většinou hodnotí na základě svých předsudků (slovo předsudek zde používám v poněkud obecnějším smyslu). Tak to prostě je a neměli bychom se kvůli tomu na sebe navzájem zlobit.

Opravdu si myslím, že dva covidové roky měly z hlediska "boje proti dezinformacím" vlastně pozitivní efekt v tom, že provedly "základní imunizaci obyvatelstva" proti propagandě, ať již ze strany vlády, mainstreamových médií, nebo ze strany cíleného šíření dezinformací protivníkem. Ale, aby tato imunizace byla dokončena a byla pak efektivnější, je opravdu potřebné prošetřit, co se doopravdy stalo, kdo lhal, kdo se pouze mýlil, v čem měl kdo pravdu a jakou roli v tom všem sehrál "velký byznys".

Opravdu si myslím, že v dnešním světě sociálních sítí, umělé inteligence a rozsáhlého aplikovaného psychologického výzkumu jsou systematicky vytvářené a šířené dezinformace dost nebezpečné. Jenom je potřeba si přestat plést boj proti dezinformacím s cenzurou a s propagandou.

P. Vychodil 8.2.2023 11:32

o té imunizaci bych si nebyl tak jistý...

znám lidičky, kteří spolehlivě prohlédli covid plandemii, ale "zblbli" protiruskou propagandou...

R. Langer 8.2.2023 11:47

O dvou kovidových letech si z hlediska "boje proti dezinformacím" odnáším přesně opačný dojem. :-(

R. Langer 8.2.2023 11:49

... a po tom vašem tvrzení "Jenom je potřeba si přestat plést boj proti dezinformacím s cenzurou a s propagandou." je naprosto jasné, na které jste straně, protože je to jedno a to samé. :-P

O. Kaucký 8.2.2023 17:42

Já to mám těžké, protože nemá žádného protivníka, jsem dezorientovaný, protože dezinformovat mě má protivník a já nevím, který to vlastně je.;-D