21.2.2024 | Svátek má Lenka


Diskuse k článku

POVÍDKA: Ošklivá slova

Kopání do míče v rámci fotbalu zaujalo mnohé české mladíky, mezi nimi i studenta gymnasia Edvarda Beneše. Propracoval se až do třetího mužstva pražské Slavie a cestu z Vinohrad na Letnou, kde měl jeho klub hřiště, prochodil mnohokrát.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Bystrý 27.10.2017 4:27

„Student gymnasia Edvard Beneš“?? Kdo to je?

Což občan Regner neví, že náš první socialistický president Dr. Edvard Beneš se narodil jako Eduard? Že na Edvarda se přejmenoval až v roce 1906, čili dva roky po ukončení středoškolského studia?!

PROSÍM: To není žádná maličkost! Nejen každý historik, ale i svévolně fabulující amatér-nedouk by měl vědět, že Eduard/Edvard Beneš přejmenovával K SMRTI rád: Přejmenoval svou snoubenku z Anny na Hanu, a většinu svého politického života bojoval za přejmenování ČSR.

Patří k velkým historickým nespravedlnostem, že Dr. E. Beneš, jenž pro mírový přechod Československa od přežilé liberální demokracie k socialismu udělal víc než náš druhý socialistický president Kl. Gottwald, se kýženého přejmenování na ČSSR nedožil.

Nechť tento kaz, drobný kaz na jinak DOKONALÉM díle našeho bytostného národního socialisty, je mementem pro našeho národního Vůdce Miloše: Nechť mu připomíná každičký den, že s přejmenováním ČR by neměl dlouho otálet.

Na shledanou v lepších časech, po osvobození naší vlasti od okupace EU a NATO!