14.6.2024 | Svátek má Roland


Diskuse k článku

POSTOJE: Queer pro Palestinu

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Povolný 23.4.2024 8:22

Mainstreamový progresivismus pochází ze západního univerzitního prostředí. Současné propalestinské a proteroristické šílení a antisemitismus jen dokazují skutečný charakter těchto šiřitelů jediného správného názoru. Logická argumentace nemá žádný smysl, tito lidé realitu nechtějí vidět a chovají se jako členové nějaké náboženské sekty. Přitom si vůbec neuvědomují, že vlastně pracují na rozpadu západní civilizace.

K. A. 23.4.2024 8:22

Nabízí se otázka, do jaké míry je člověk davový tvor. Odkud se berou reakce lidí jako Tomáš Klus nebo studenti Umprum, kteří vyvěsili na budově palestinské vlajky? Zjevně je to opičení se po určitých referenčních sociálních skupinách na západě. Nabízí se otázka, jak dlouho ještě bude český mainstream proizraelský, když uvidí, co se děje na západě. Myslím, že Češi zrovna nejsou národ, který by si dokázal udržet vlastní názor vyplývající z našich historických zkušeností. (No, ostatně jako jediní z V4 jsme podpořili migrační pakt, což neudělal ani údajně liberální a silně proevropský Tusk.)

M. Kocián 23.4.2024 9:05

A odkdy by nás ohledně mezinárodní situace měly zajímat názory "celebrit" z oboru populární hudby a studentů? Oni jsou za její důsledky nějak zodpovědní?

F. Navrátil 23.4.2024 8:17

Pro příklady nemusíme chodit tak daleko. Podobné události můžeme zaznamenat i v Evropě, kde získává stále větší prostor nepřizpůsobivá muslimská menšina. Množí se teror a útoky jak proti Židům, tak proti těm, kdo nějakým způsobem porušují příkazy koránu, šáriju a temné islámské tradice. To vše za přihlížení nebo podpory europolitiků. Migrační pak dojednaný Rakušanem a podpořený fialovou vládou je dalším krokem k erozi evropské civilizace.

J. Nevrkla 23.4.2024 8:00

Video hezky ukazuje, jak je svět pomatený. V míře, která vejde do historie. Na Blízkém východě vůbec nedovedu odhadnout, jak to celé dopadne. Ale obávám se.

K. Křivan 23.4.2024 7:55

Pro teroristy a jejich podporovatele a obdivovatele MUSÍ být trest smrti. Ve dvacetkrát přelidněném světě není pro takový hnus místo.

J. Lukavsky 23.4.2024 7:39

Jsou blbosti, kterým může uvěřit jen intelektuál. Probatum est. No je dojemné jak se homo- a pod. dojímají nad osudem Palestinců a vyzývají k jejich podpoře. Kdyby do té Palestiny přišli tak by je ještě ten den shodili z věžáku nebo podřezali. A představa takého pochodu homo- v Palestině.... inu docela žertovné. J.L. end

J. Kočvar 23.4.2024 15:19

To je sice pravda, na druhé straně židovský ultraortodoxní pomatenec v roce 2005 pobodal účastníky homosexuálního průvodu v Jeruzalémě, po deseti letech ho pustili - a hned pobodal šest účastníků nového průvodu, z nich šestnáctiletá holka zemřela.

https://www.bbc.com/news/world-middle-east-33726634

J. Lukavsky 23.4.2024 17:21

Pomatenci se najdou v každém národě. Podstatné je kolik jich je a co s nimi dělají. Tady ho asi měli zavřít na doživotí a ne jen na 10 let. No doc. Chocholoušek by jim to asi poradil. J.L. end

T. Vodvářka 23.4.2024 5:42

Zdravím, paní Lukešová. Stále mne nepřestává udivovat naivita některých jedinců (i skupin), kteří si myslí, že v pásmu Gaza platí nějaká pravidla, na něž jsou zvyklí u nás. Takový "Gaza pride", by skončil masakrem, podobným, jako dne 7.10.2023. Prahou chodí průvody, leckteří lkají nad osudem Gazanů.

A nikdo už téměř nemluví o tom, že pokud by byli propuštěna rukojmí (nejsem si jistý, že ti přeživší se vrátí někdy do normálního života), situace by se jistě změnila. To je zapomenuto, to už jakoby ani nebylo. Teď zbývá jen ten hnusný sionistický režim, který likviduje civilisty.

To video na konci není a tak veselé, jak by se mohl zdát.