28.2.2024 | Svátek má Lumír


POLICIE: Pomáhat a chránit za každou cenu

9.2.2024

Píše se rok dejme tomu 2030 a na deset občanů ČR vychází v průměru jeden policista. Policistů není nikdy dost! Chceme je mít co nejblíže a pokud možno všude, protože jedině to je cesta, jak jednou za 50 let zabránit vyšinutému studentovi, aby oddělal pár svých kolegů a pak se odstřelil sám. Kdyby u něj stál permanentně alespoň jeden policista, tak se to nestalo!

Odvolat ministra by bylo málo, správně měla padnout vláda, ne-li dvě.

Aritmetické počty jsou neúprosné : jeden policista zvládne dohlížet jen na jednoho z oněch deseti občanů, z čehož se rekrutuje značné riziko, že někdo z dalších devíti nehlídaných spáchá podobný čin. Tak zakažme zbraně! Ať je všichni okamžitě odevzdají, aby se vyhnuli nepříjemné domovní prohlídce, jež by následovala.

Musíme se bránit nastupující brutalitě!

Ideální konstelace nastane až bude na každého občana ČR s výjimkou batolat do tří let připadat vždy jeden policista.

Stát by měl pomoci a v programovém prohlášení další vlády už tato vize nepochybně dostane jasné kontury. Kampaň s mottem : „zvol si svého policistu“ občany jistě zaujme a kýžený výsledek se dostaví.

Každý z nás pak dostane nejenom svého policistu, ale také krásný čip s GPS lokátorem a dalšími pokročilými funkcemi a poté bude vypuštěn do volné přírody. Pro rýpaly a svobodomyslné aktivisty je třeba zdůraznit, že toto vysoce sofistikované zařízení, které bude mít každý povinně implantováno pod kůží nás rozhodně nebude okrádat o naše svobody. Policie bude tímto způsobem sledovat pouze vybrané jedince – a to konkrétně každého. Ale vždyť je to tak logické.

Státní aparát přece potřebuje vědět, jak se kdo má, co zrovna dělá, s kýmpak mluví, kdepak a o čem s ním mluví, s kým se stýká, jaké má názory atd. Zkrátka pouhé marginality, které ale státu umožní lépe nás poznat, přiblížit se křehké duši národa, poznat naše sny, touhy, zklamání, životní vítězství i prohry. Teprve s podrobnými znalostmi o každém občanovi nás může policie opravdu efektivně chránit a pomáhat.

Žijme v idylické harmonii a synergii s ozbrojenými složkami, soudy i tajnými službami. Buďme jedna velká milující rodina. Vždyť státu jde jen o naše dobro a o to, abychom byli v rámci zákona šťastní, spokojení a abychom někde zbytečně nepochybili.

Nejdůležitější je prevence.

Každý dřív nebo později něco provede, je to jen otázka času. A proto je tak důležité mít nás všechny pěkně pod kontrolou. V našem vlastním zájmu, samozřejmě. Víte, přiznávám, že i já jsem byl k těmto metodám dříve skeptický, než jsem pochopil, že jsou veskrze humánní, možno říci až něžné a zcela nezávadné. Obušky jen hladí. Čipy příjemně hřejí. A kamery? Ty by měly být absolutně všude! V rodině přece není co skrývat!

A bludy a fámy o policejním státu? Těm se můžete v doprovodu svého policisty klidně vysmát...