27.5.2024 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

POLEMIKA: Bratři Mašínové černobíle

Ctirad Mašín a Josef Mašín (8. března měl 85. narozeniny) se nesmířili s nástupem prosovětského teroristického režimu v Československu v roce 1948 a v tradicích svého otce, který byl popraven za nacistů, se snažili bojovat proti totalitnímu systému.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Beránek 16.3.2017 18:55

Re: ach jo

Zajímavá logika. Taková "jednodušší Řehulkovská".

Já jenom nastavuju zrcadlo. Jak se to říká - nenadávej na zrcadlo, když máš křivou ...

S. Rehulka 16.3.2017 11:46

Re: ach jo

Už tím, že tento weg nazýváte "chazarským", jenom dokazujete, že jste jedním z těch kříženců bolševicko-nacistických !

B. Volarik 16.3.2017 0:51

Re:Pro pana Sokola mám jenom palindrom.

Lokos je blbej Sokol.

P. Beránek 15.3.2017 22:51

Re: ach jo

Nevím Řehulko co bych u vás doma dělal.

Po válce byla Komunistická strana Německa, která vznikla v r. 1918 příliš slabá. Pletete si komunisty se sociálními demokraty. Tehdy existovaly v Německu dokonce dvě sociálně demokratické strany - SPD a USPD. I Hitler se vymezoval a nenáviděl, zejména po té vojně socdemáky a Židy. .

A jenom potvrzujete to co jsem už psal níže. Na tomhle chazarském webu je většina těch, kteří se ztotožňují a oslavují vrahy, vrahy Mašíny. Vy se také hlásíte k nim, k této morální spodině.

A neříkejte, že jste Čech. Musel bych za to, že jsem Čech stydět.

V. Kain 15.3.2017 17:13

Re: Ze složitých věcí jednoduché neuděláš

Kdyby mohli odjet z této zadrátované země vlakem či autobusem tak je nemuselo nahánět tisíce bolševických pohunků.Oni se museli bránit a s nějakým Honzátkem se běžte vycpat.

S. Rehulka 15.3.2017 8:02

Re: ach jo

Ale Beránku, jděte do prdele ! Boj proti komunismu vyhlašoval Hitler tehdy, když se mu to hodilo. Totiž po prohrané 1.světové válcee v Německu existovaly pouze dvě síly bojující o moc, tedy komunisté a nacisté. Tehdy náckové vyhráli a uchvátili vedení. Ale protože obě tyto svinské, surové síly byly LEVICE, pár komoušů náckové pobili, pár poslali do koncentráků, ale většina se si uvědomila, že jsou Němci a dala se k nacistům !

A v Československu komunisté po uchvácení moci zavírali, popravovali, hranice zavřeli a lhali, a také to nebyli všichni Češi, Moravani a Slováci, ale StBáci (se Sovětskými poradci), členové KSČ, Lidoví Milicionáři, ale s nimi všichni Desítkáři, bonzáci, Pomocníci VB a všichni, kteří se báli nezvednout ruku ! Ano, ti všichni zahájili válku proti domácí REAKCI, jak nám říkali. Takže Mašínové a jejich skupina byli jedni z mála s rovnou páteří, kteří nezradili odkaz ! Čest jim, živým i mrtvým !

P. Han 14.3.2017 22:55

Re: Nemáte úplně pravdu

Nepsal jsem o Gomulkovi, ale o svém tchánovi, propuštěném v r. 1956. Co se vám na tom zdá nepravdivé?

P. Beránek 14.3.2017 21:51

Re: ach jo

Vůbec ne.

Oba mluvíme o svatém boji proti komunismu, neboli antikomunismu a jeho bojovnících a jejich civilních obětech..

P. Dostál 14.3.2017 21:23

Ze složitých věcí jednoduché neuděláš

Bohužel svět už je takový, že není černobílý, ale zabíjení černobílé je. Člověk je buď živý, nebo mrtvý. Takže když převádím nečernobílý svět na černobílé mrtvoly, nutně musím někde udělat čáru - doteď to bude bez mrtvol a teď už začnu zabíjet. Každý to čáru máme a každý někde jinde. Mimochodem existuje i termín pro člověka, který si nedělá hlavu s tím, kde ta čára je - psychopat.

Pan Sokol zjevně tu čáru má jinde než pan Guttmann. Pan Guttmann se domnívá, že režim, který zavírá a v některých případech vraždí své odpůrce, je ve válce se svým obyvatelstvem. Pan Sokol to vidí spíš tak, že dokud existuje nějaká šance, že nedojde k občanské válce, není možné bojova, protože cena je příliš vysoká.

Oba názory jsou oprávněné a problém je v míře. Představte si, že máte člověka odsouzeného za vraždu a on se nenechá zavřít, místo toho pobije všechny policajty kolem, vezme s tím i pár kolemjdoucích a uteče. Pěknej prevít,co? Jenže on byl odsouzen nespravedlivě, vraždu nespáchal a dobře to ví. Má právo se postavit státní moci, která z jeho pohledu na něm vykonává bezpráví? Technicky se jedná jen o extrémní verzi Mašínů. A teď suďte.

P. Vaňura 14.3.2017 21:19

Nemáte úplně pravdu

Např. v Polsku byl Gomulka propuštěn z vězení už roku 1954.

P. Vaňura 14.3.2017 21:17

Můj vzdálený strýc byl stejný případ.

Provinil se tím, že si ponechal leták, který mu patrně sama StB dala do šatnové skříňky.

P. Vaňura 14.3.2017 21:14

Těch lidí bylo více než 10000, pokud to počítáme stejně,

jako oběti Hitlera, tedy Hitler zabil každého, kdo chcípl v koncentráku! A Stalin nestihl rozpoutat novou válku! Před válkou byl Hitler na úrovni Gottwalda!

P. Vaňura 14.3.2017 21:10

Milý pane, o svázaném strážníkovi Vám také něco povím

Za komunistů bylo povinné hlídat letadla. Nicméně, jedna tuším tří či čtyřčlenná skupina svázala strážce a chystala se ukradeným letadlem přeletět hranice. Ten strážný naříkal, že ho utažená pouta bolí a jedna z naivních členek skupiny mu je povolila. Načež, když šla k letadlu, ten strážný se uvolnil z pout a ukrytou pistolí (oni ho neprohledali!) ji zezadu zastřelil.

Pouze svázaný strážný by následně mohl StB poskytnout informace o krádeži zbraní. Válka je svinstvo, ale Mašínové ji nezačali!

Š. Hašek 14.3.2017 20:58

Tak pan Sokol

prohlásil, že válka nebyla, že platily občanské zákony .......... sedlák do rána vystěhovaný z gruntu, popravení, pracovní lágry na dvacet let, všechno pod patronací bolševiků (Ruml třeba) ........

Aha. Někdy opravdu platí mlčeti zlato. Ale aspoň víme......

To měl být president ČR?? Naštěstí se tak nestalo.

J. Novak 14.3.2017 20:45

Re: Vysoká škola uměleckoprůmyslová Praha

Od kdy ma průmyslovka rektora?

J. Kanioková 14.3.2017 20:37

Diky za tento článek,

Vždycky mě štvalo a štve, když se mnozí proti Mašínům vymezují. Byla to hnusná doba a soudit někoho, aniž se umět vžít do té situace, všech souvislosti, to je tak "jednoduché". Mí rodiče o nich vždycky mluvili s úctou..

Ti kluci, kdyby tu zůstali, dopadli by hodně špatně..

J. Babička 14.3.2017 20:13

Re: ach jo

Takto. Já o voze, vy o koze.

H. Gene 14.3.2017 19:40

Re: Mašínové jsou prostě vrazi a vrahy zůstranou.

Přesně, přesně, přesně...

P. Beránek 14.3.2017 19:31

Re: ach jo

Pouze jsem poukázal na absurdnost vačí demagogie. Určité nastavení zrcadla vašim nesmyslným konstrukcím.

A jak se říká: Nenadávej na zrcadlo máš-li křivou ...

J. Babička 14.3.2017 19:18

Re: Boj? Spíše vražedné loupeže.

Protoýe jsem posera, tak alespon pošpiním a pomuvím ty to oldvamu měli, abych se necítil tak zbabělý, To jste chtěl říc.

J. Babička 14.3.2017 19:05

Re: Nacismus x komunismus

Pane Dvořák to že to chápete jako fotbalové utkání, kolik kdo dal gólů, je trochu divné, nejde o počet kolik kdo lidí zabil, ale o princip, že komunisté páchali zločin na vlastním národě,

J. Babička 14.3.2017 19:01

Re: ach jo

A stakovou demagogié mám diskutovat ?

J. Babička 14.3.2017 18:59

Re: Vysoká škola uměleckoprůmyslová Praha

Jednalo se o Průmyslovku.

J. Babička 14.3.2017 18:58

Re: Vynikajici clanek autora

Jejich problém , že to jsou prostě "Tvrdí Chlapíci" navíc prošli výcvikem za 5 let služby v americké armádě, kdy se cvičili na vysazeni v tálu nepřítele a záškodnickou činost ojedinělé skupiny ve velmi obtížné situaci,

Tim pádem to nejsou uhlazení diplomaté, ale vojáci co mluví to co si myslí. A tak po sametovce jim jejich kritika Havla a dalších, vynesla to, že na ně zanevřeli i sametoví lidé. A prohlášení, že by nepřijmuli vyznamenání s ruky komunisty nebo kolaboranta, Jako třeba Klaus, nebo Zeman, jim zaručila zášt stoupenců tšchto pánů

P. Beránek 14.3.2017 18:56

Re: ach jo

Ach jo,

po válce Němci většinou necítili žádnou vinu za to co napáchali. Vždyť oni přece bojovali proti komunistům a nějaké vedlejší oběti civilistů - jak píše Babička, jsou přece normální. Jinak by si to člověk představoval "jako Hurvínek válku". Tedy že při tom svatém "boji proti komunismu" zahynulo ještě třeba 6 milionů židů a další desítky milionů civilistů je přece, dle Babičky normální.

Tak co se zvrušujete. Babička vám to vysvětlila.

K. Křivan 14.3.2017 18:53

Re: Boj? Spíše vražedné loupeže.

Kecáš

J. Novak 14.3.2017 18:53

Vysoká škola uměleckoprůmyslová Praha

Pokud je mi známo, po celé uvedené období byly všechny české vysoké školy zavřené.

J. Babička 14.3.2017 18:45

Re: Podříznout svázaného a bezmocného zajatce

Jak by jste to udělal vy? Zastřelit ho a výstřelem vzbudit celou vesnici. To ste vážně tak hloupý, že nevíte, že při takových akcích je důležité zlikvidovat nepřitele bez hluku. A tak se běžně používal nůž. A to i při akci sovětů v týlu nepřítele, což by jste se ovšem neodvážil odsoudit.

J. Babička 14.3.2017 18:39

ach jo

Možná že něktečí lidé, jou skutečně tak naivní, že si představují odboj proti tyranii jako Hurvínek válku. Vždyt i za komunistů vycházelo dost románů a tam se bralo jako samozřejmost, nutnost při odboji, usmrtit relativně nevinného člověka.

Například kniha od Mnačko "Smrt si říká Engelchen", to uvádí, byl to dost populární román a nikdo se nad tím nepozastavoval. Nakonec mluví i o lednom němci který mu byl sympaticý a jasně nevinný a mrzelo ho, že ho musí zastřelit, protože náhodou narazil na jejich partysánskou skupinu a nemohl riskovat. Naopak připomíná jak se nad jedním člověkem slitovali a skončilo to vyvražděním a vypálením vestnice nacisty.

Nakonec naši letci za války zabíjeli nevinné německé ženy a děti a i kolik čechů, nasažených na práci do německa tam zahynulo. Němečti muži byly na frontě, jednalo se tedy o ůmyslný kriminální čin proti nevinným a bezbraným. Však nám to komunisté na mírových manifestacích připmínali a mluvilo se hlavně o Dráždanech a Lipsku. Takže komunitická propaganda dokázala využít vše. A vetšině našich lidí, nějak nevadilo, že tyto hrdinové byli zavřeni v komunistických koncentraýcích.

Asi jsou věci, které lidem sedícím v bezpečí v pohodlném křesle nevysvětlíš.

P. Beránek 14.3.2017 18:27

Re: Ale ne...

Zajímavý "argument". Na něco víc se nezmůžete. Třeba se jenom pokusit vyvrátit to, co píšu. Ono by se asi muselo myslet, že, ale když není čím ...