16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


Diskuse k článku

POLEMIKA: Bratři Mašínové černobíle

Ctirad Mašín a Josef Mašín (8. března měl 85. narozeniny) se nesmířili s nástupem prosovětského teroristického režimu v Československu v roce 1948 a v tradicích svého otce, který byl popraven za nacistů, se snažili bojovat proti totalitnímu systému.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Beránek 14.3.2017 11:19

Re: Trapné

Koho zavraždili Rosický nebo Honzátko?

Stejně hloupý argument, jako ten Váš mohla použít třeba Olga Hepnarová, která v 70-tých letech autem na Letné v Praze vjela na nástupní ostrůvek a zabila 8 nevinných lidí čekajících na tramvaj. Nebo třeba spartakiádní vrah Straka.

J. Tachovský 14.3.2017 11:10

Re: Mašínové byli vrazi

Ale jo, zbyvalo. Treba mohli toho svazaneho policajta nepodriznout. Mohli ho tam nechat svazaneho lezet a jit. Ne ne, Masini nebyli hrdinove, ale sobci. Vsechno delali pro sebe a kvuli sobe. Nikomu v nicem nepomohli. A jejich uctyhodny vykon, kdyz utekli armade, co je nahanela ? Nemeli na vyber, budto utecou, nebo budou mrtvi. To neni hrdinstvi, to je nutnost. Napada me tu primer o kryse v koute, ktera skace 2m vysoko a zazene psa.

P. Han 14.3.2017 11:10

Re: Mašínové jsou prostě vrazi a vrahy zůstranou.

Pokud je odpor proti zločinnému režimu zločinem, pak zajisté schvalujete i popravu Horákové.

J. Vintr 14.3.2017 11:02

Re: Mašínové jsou prostě vrazi a vrahy zůstranou.

Tady si přečtěte, jak dopadli ti, kteří měli soucit s "obyčejným" esenbákem ...

http://www.pametnaroda.cz/story/miks-zdenek-1926-519

P. Han 14.3.2017 10:59

Re: Trapné

Povědztě mi, Beránek, čo si představujetě pod takým slovom chazar?

A komunistické vrahy, kteří jen v Československu zavraždili stovky lidí a tisíce jich poslali do lágrů, tady oslavuje málokdo.

A. Trick 14.3.2017 10:53

Vykradení muzea v Poděbradech

roku 1946 bylo zvlášť hrdinným projevem protikomunistického odboje. O tom nebudiž pochyb!!!

P. Beránek 14.3.2017 10:51

Re: Trapné

Pokračování.

http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Huml-Odkaz-Masinu-I-loupezna-vrazda-je-v-Cechach-hrdinstvi-223715

P. Han 14.3.2017 10:50

Re: Mašínové byli vrazi

Mašínové chtěli utéct na Západ, když už jim nic jiného nezbývalo. Samozřejmě mohli zůstat doma a nechat se "hrdinně" popravit, i když ani to by vás asi nedojalo. Rozhodli se tedy odejít na Západ a přidat se k US Army, protože věřili, že válka s bolševikem je na spadnutí.

P. Beránek 14.3.2017 10:49

Re: Trapné

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Huml-Masinove-pry-Honzatka-museli-zabit-Byl-to-zlocinny-komunista-215528

Ještě něco k zamyšlení.

P. Beránek 14.3.2017 10:46

Trapné

Co to může být za individium, které oslavuje vrahy?

A koukám, že ich je tady spousta. Koneckonců na tomto chazarském webu jich je většina, bohužel.

https://www.novinky.cz/domaci/135438-syn-zastreleneho-ucetniho-promluvil-masinove-jsou-loupezni-vrazi.html

J. Lepka 14.3.2017 10:24

Zdá se, že pan filosof touží po titulu zasloužilý

Velký Ůčitel Lidstva.

J. Lepka 14.3.2017 10:21

Re: poznámka

Snažíš se marně soudruhu, tady nejsi na vaší schůzi. Ostatně, to co jste provedli, jste provedli vlastnímu národu, vlastním příbuzným, sousedům, známým. A nesnaž se z toho vymluvit, byla to o to větší sviňárna, že jste jen zneužili náklonnost k Rusům po vyhrané válce a pak jste se chovali lautr stejně jako skopčáci!

J. Lepka 14.3.2017 10:16

Re: poznámka

No, spíš kdysi ťuknul hlavičkou (svou) o hřebíček trčící odkudsi a tohle jsou důsledky.

J. Lepka 14.3.2017 10:10

Re: Mašínové byli vrazi

Pěkně si notujete se s. Semelovou.

Š. Šafránek 14.3.2017 9:55

Re: Ale ne...

Aha, Mašínové Rošického tedy nejdříve legitimovali, a až poté jej zastřelili? Takže kdyby členem KSČ nebyl (za předpokladu, že je Vaše tvrzení o legitimaci pravdivé, jiné zdroje uvádějí opak), chlapci by jej patrně poplácali po zádech a zeptali se ho, jestli se k nim nechce přidat? Rošický si za to dle Vás mohl sám, když ohrožoval lupiče (za nic jiného Mašíny nemohl považovat, neboť že jsou odbojová skupina mu nesdělili) služební zbraní? Byl podle Vás služebníkem komunistického režimu každý, kdo v padesátých letech chodil do práce? Bylo tedy legitimní takové lidi zabíjet? Zkuste si porovnat cíle, na které útočil Mašín senior a Tři králové s cíli, které si vybírali jeho synové. Možná přestanete srovnávat protinacistický odboj se skutky Mašínových synů. A třeba přijmete tezi, že i hrdina může být zabiják a nikoli anděl s běloskvoucím svědomím.

J. Řezák 14.3.2017 9:46

Re: Mašínové jsou prostě vrazi a vrahy zůstranou.

"Pokud mohamedán podřezává na území IS, pak není Mašín, ale spíš komouš: je to vládní moc". No, tak to toto podřezávaného jistě smíří s osudem a bude se mu odcházet radostněji. Pokud jde o tu "cestu do svobodného světa": povšimněte si, že (prakticky) nikdo je neodsuzuje za tu enderáckou anabazi. Ano, bojovali proti regulérní armádě a bojovali dobře. Ale před odchodem se stali vrahy a lupiči. On to možná nebyl až tak odchod za svobodou, ale útěk před hrozícím trestem za jejich zločiny.

J. Řezák 14.3.2017 9:40

Re: přesně tak, pane Řezáku

Bráno takto, máte nesporně pravdu.

M. Šejna 14.3.2017 9:32

a jejda

kádrovák Štrobl kádruje na plný pecky. Ještě zapomněl na mojí babičku, která byla z židovka a jediná přežila koncentrák, zatímco její sourozenci, příbuzní a rodiče nikoli. Určitě to byla židobolševička, jinak by přece nemohla být mojí babičkou, že jóóó?

M. Valenta 14.3.2017 9:29

Nejkomičtější na tom celém je,

že ve státě, který se takto zachoval k Mašínům a kde 95% politiků je stejného názoru jako Havel, Klaus, Sokol ..., mnozí volají po ozbrojení obyvatelstva, aniž by si uvědomovali, že je docela možné, že by to byli právě oni, na koho by se zase mířilo.

M. Šejna 14.3.2017 9:28

Štroblova sebeobrana

"Štroblova sebeobrana" vstoupí do dějin kriminalistiky jako termín pro případy, kdy lupič přepadne pokladnu a pokladní brání pokladnu se zbraní v ruce. Pokud lupič pokladníka odzbrojí a zastřelí, nejedná se o loupež a lupič není lupičem. Lupič totiž použil tzv. "Štroblovu sebeobranu" a zločincem se v tu chvíli stává pokladník, zatímco lupič hrdinou.

J. Štrobl 14.3.2017 9:24

Re: přesně tak, pane Štroble

Vy myslete spíše na svého strýce, který udělal ve vražedném komunistickém režimu kariéru, a jehož činnost za nacistického režimu byla také kontroverzní. Plivat na hrdiny protikomunistického režimu máte tak akorát vy největší právo.

P. Skřivan 14.3.2017 9:20

Re: Mašínové jsou prostě vrazi a vrahy zůstranou.

Řekl bych, že srovnáváte nesrovnatelné. Pokud mohamedán podřezává na území IS, pak není Mašín, ale spíš komouš: je to vládní moc. Mimo území IS je to pak terorista, který s Mašíny nemá nic společného, protože ti nic takového nedělali: oni se chtěli jen dostat do, z jejich pohledu, svobodného světa.

M. Šejna 14.3.2017 9:19

přesně tak, pane Štroble

třeba takový "spartakiádní vrah" sice zavraždil a znásilnil ženy, ale zároveň to byly i členky SSM nebo KSČ. Spartakiádní vrah je tedy odbojářem a hrdinou a měl by být dodatečně rehabilitován a vyznamenán za protikomunistický odboj.

P. Skřivan 14.3.2017 9:17

Nechal bych Mašíny Mašíny,

řešit to dneska nemá žádný smysl. Komunisti z jejich doby byli lumpi a oni se rozhodli, že se postaví na odpor. Pokud udělali z našeho státu koncentrák a oni z tohoto koncentráku utekli za použití násilí, byť pro někoho zbytečného a nespravedlivého, tak je těžko soudit. V každém případě hlavní viníci jsou komouši a rusáci, podle jejichž instrukcí naši soudruzi ten "radostný" Gulag dělali.

Soudit Mašíny a nesoudit komouše jaksi nejde. Koumouši byla příčina: Mašíni jeden z mnoha následků.

M. Šejna 14.3.2017 9:12

přesně tak, pane Řezáku

ale na druhou stranu, když mohou být na Ukrajině hrdinz Banderovci, na Slovenku Hlinkovci, tak proč by u nás nemohli být za hrdiny Mašínovci.

J. Štrobl 14.3.2017 9:02

Re: Ale ne...

Tvrzení, že Josef Rošický nebyl členem KSČ, je lživé. Ve zprávě z vyšetřování místa činu je v soupisu věci uvedena i Rošického legitimace KSČ. Tato zpráva je uchována v archivu ABS. Stejně tak je již dokázáno, že neozbrojený Josef Mašín zastřelil Rošického v sebeobraně Rošického pistolí. Podle vaší logiky by byl každý odbojář, který se účastnil boje proti nacistům, také vrahem. Pokud někdo neustále opakuje již vyvrácené komunistické lži, pak si zaslouží stejné odsouzení jako jejich původci. Dnes již nikdo nemůže říci, že fakta nezná, protože si každý může vyžádat uvedenou zprávu pro studium. Proto musím konstatovat, že jste sprostý lhář pane.

M. Šejna 14.3.2017 8:54

Mašínové byli vrazi

Mašínové byli vrazi, i když se na Západ probojovali velmi hrdinně.

Je potřeba umět rozlišovat mezi bojem proti komunismu a bojem za své vlastní zájmy. Mašínové chtěli utéct na Západ a podřídili tomu všechno. V Československu po nich zůstaly nevinní mtví, ale ani jeden mrtvý vysoký funkcionář KSČ. Nezabili jediného tajremníka OV či člena bolševické vlády. Svůj odboj si Mašínové odbyli na pokladníkovi a místním strážníkovi pochůzkáři. Takto si protikomunistický odboj nepředstavuji.

J. Řezák 14.3.2017 8:49

Re: poznámka

To je ale libozvučná čeština. A ten brávopys, to srtdce pookřeje: zabyják, partysáni, sme.

Jinak trochu vám ušlo, že nacisté byli představitelé cizí okupační mocnosti v době války. Je to asi stejně nechutné srovnání, jako přirovnávat Mašíny ke Gabčíkovi & comp. Kdyby MAšíni odkrouhli Klému, národ by si jich vážil. Jenže oni popravili venkovskéíhp vachmajstra a pokladníka s penězi. To bylo hrdninství, jen co je pravda.

J. Řezák 14.3.2017 8:42

Re: Bratři Mašínové......

No tak to potěš pánbů. Dnešní děti budou mít za vzory Stodolovy, to statečnější Krejčíře a s přírodovědným zaměřením Zelenku. Dobrodružné povahy pak Kajínka (i když tomu českému Monte Christovi jsem fandil zrovna tak, jako bych fandil Mašínům, kdyby šlo jen o tu enderáckou anabazi a nebylo nic jiného kolem).

J. Řezák 14.3.2017 8:37

Re: poznámka

ANo,. Sokol je trapný (většinou), ale tady vyjímečně ťuknul hlavičkou o hřebík.