24.6.2024 | Svátek má Jan


Diskuse k článku

PLYN: Na téma svetr

Sluníčko už tolik nehřeje. Prší. Aspoň ještě rostou houby. Krásné, výstavní! Na smaženici, na sušení, pod maso, mňam!Pomalu ale začnou sychravé dny. Rána jsou chladná, noci také, asi si budu muset vzít svetr. Jo, pozor! To je teď pomalu nebezpečné říct, že si vezmu SVETR!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Kohout 27.9.2022 6:35

kryptoměny, taky dobrý nápad. Všechna "letadla", pro začátek dobrý.

T. Kohout 27.9.2022 6:34

No však. Zavřít všechny ty co spotřebovávají plyn a energie a začít provozovat všeobecné dobro. A máme vyřešeno. Však už i starý Dyba (ne fotbalista, ale brácha) říkal "kdo by chtěl pracovat v textilkách". A vida, už tam nikdo téměř nepracuje. Sklárny atd, pchá! Budeme pěstovat dobro a bude vyřešeno. Nechť zhyne starý podlý svět. Tak tak tu žijem. Nebo budeme vymýšlet internetové hry...

J. Šamalík 27.9.2022 5:30

Nedělejte z lidí hlupáky, kterým až MPA musela říci, že se v zimě nosí svetry.

J. Krásenský 27.9.2022 5:29

Pěkné zamyšlení s jednou zásadní chybou. A tou je vynechání podstaty krize. Cena energie není výsledkem zdražení vstupů nebo technologickým postupem. Cenu energií žene vzhůru její nedostatek, který cíleně vyvolaly ekologické organizace v boji proti globálnímu oteplování, velmi aktivně je v tom podporují korporáty, kterým toto umožňuje kasírovat stovky až tisíc procent zisku a odvolávat se přitom na zákony trhu a liberalizmus. Přitom ve zdravém konkurenčním prostředí by cena energie měla s technologickým pokrokem klesat. Jo a válka na ukrajině je v tomto jen vítaná okolnost.

J. Krásenský 27.9.2022 5:22

R^

J. Krásenský 27.9.2022 5:21

Sklo v IKEA je převážně ze skláren Kavalier t.č. KAVALIERGLASS. Skleničky "za korunu" jsou výsledkem dominance IKEA na trzích a aktivního vytěsňování konkurence. A to není jen případ značky IKEA. Prosadit se na světových trzích je výsledkem kriminálních činů, proti kterým je "čapí hnízdo" nezajímavá drobnost.

J. Sinnreich 27.9.2022 1:27

Pracoval nekdo v hutich? V ocelarne? Ve slevarnach ? Vysoke pece, martinky, obloukove pece. Ma vubec nekdo, kdo navrhuje dekarbonizaci prumyslu pojem o tom, kolik se spotrebuje plynu, koksu a elektricke energie. Pokud ma, tak mu musi byt jasne, ze cely Green Deal je giganticky, celosvetovy podvod zamereny na likvidaci demokraticke civilizace.