27.2.2024 | Svátek má Alexandr


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. 31.10.2008 11:23

Kdysi silný člověk

Dnes zapšklý dědek, který nerozumí světu.

joe 3.11.2008 11:51

Re: Kdysi silný člověk

Ale rozumí, právě na konci života nejvíc.

sláva 29.10.2008 11:25

statečný člověk

Panu Vaculíkovi mohu jen závidět osobní integritu, o kterou celý život usiluje a prokazuje. Zabývá se, kdo má oči viz!, otázkou osobní morálky: jak se správně chovat jako civilizovaný člověk v moderní době. Až nebudete vědět, kudy kam, čtěte sborníky Jaro je tady a Poslední slovo. Nemusíte se vším souhlasit... napište proti tomu vlastní názor.. takto se formuje společenská morálka, která nám tak chybí. Radikálnost jeho vidění je posilou pro ty, jimž není dáno hledět až na kořen věci, problému. Nepamatuji jeho naučení, že medvědi mají žrát děti, co se jim koupou v jejich vaně, ale jako bych to četl: ano! to je ten řád světa! Články o tom, jak ustupujeme hlupákům a zločincům (co neumějí pravopis a kradou žárovky ve vlacích) mne provázejí životem: neustupovat, pojmenovávat! Kéž bych měl Vaculíkovu odvahu a integritu! Český snář: co jste dělali vy, jeho pomlouvači,  proti normalizaci?

Pane Vaculíku, jak jste starý, tak si vás vážím! Kdo na vaše místo, kdo zdvihne ten štít?

A ať se ještě víc vzteknou ti, co se už vztekají na výše řečeným: taky Pavla Kohouta si vážím, také "bojuje o svůj život" s otevřeným hledím (do něhož mu plivou přikrčení zbabělci...)

Atd.

Pane Vaculíku, když nemám co číst, vracím se až k Cestě na Praděd, moc pěkný... Díky za celoživotní dílo. A ta čeština, ó radosti!

vladimír ondys 28.10.2008 16:20

Omšelé tahání značně vypelichanýho králíka z klobouku

Copak v době zapáleného Vaculíka neexistovali jiní a třeba i mnohem talentovanější autoři, kteří jsou dnes už zapomenuti díky stranickým aktivitám tehdy horlivých soudruhů?Rv

mh od Labe 28.10.2008 12:20

A hlavně

doslova dosazení Jakuba Patočky na místo šéfredaktora Literárních novin mu nelze odpustit.

jedovatá.potvora 28.10.2008 11:58

To jsem nevěděla, že absolvent Vysoké školy politické má nárok na titul inženýr

8-o

Kobra 28.10.2008 16:47

Re: To jsem nevěděla, že absolvent Vysoké školy politické má nárok na titul inženýr

Inzenyri lidskych dusi !

ap 28.10.2008 11:44

No ať je jaký chce, je svůj,

a přeji hodně zdraví k narozeninám.

mag 28.10.2008 10:18

fašistoidní dědek-to snad ne ?

Nejsem literární kritik, ale podle toho, co jsem od L.V. četl, se mi zdá, že psal proto, aby něco řekl nikoli proto, aby se nějakými kydy naplácanými na papír živil.Jeho c.v. za totáče neznám, to připouštím.

divana 28.10.2008 8:04

i tento fejeton (v odkaze) je od vaculíka -

http://divana.rajce.idnes.cz/vaculik_a_reakce/#album

Jara Kara 28.10.2008 9:37

Re: i tento fejeton (v odkaze) je od vaculíka -

To presne charakterizuje zpusob mysleni tho stareho fasistoidniho dedka. Cizi knihy by chtel palit, ale ve vlastnich mu jeho sprostarny nevadi... Vaculik je podle mne pripad pro psychiatra nebo gerontologa (starecky rozpad osobnosti...)

Hrad 1.11.2008 0:58

Re: i tento fejeton (v odkaze) je od vaculíka -

Kdysi se ptali Miroslava Horníčka co  říká právě vyšlé Sofiině volbě. Horníček odpověděl: Jsem starý muž, který si na stará kolena neumí ošklivit život, který žije. Rozumím Ludvíku Vaculíkovi při jeho odsouzení Bukowského. Poslouchej Káro, pánbíček má na této Zemi pěkný zvěřinec. Jen nevím, jestli jsi se už jako hovnivál narodil, nebo na sobě intenzivně pracuješ. Představ si, že když chlapa někdo tím způsobem, který z tebe vypadl v podobě duševního exkrementu urazí, tak v kraji odkud pochází Vaculík, dostane do svého nevymáchaného rypáku. Jsem přesvědčen, že by Vaculík i ve svém vysokém věku ti ten tvůj karfiol namaskoval. A já se rád přidám. Kretény tvého formátu totiž přímo miluji.

Imenhotep 28.10.2008 7:51

Manipulatorsky komunista/fasista

Vaculik je predevsim osmasedesatnik a komunista stizeny nenavisti ke svetu a ke vsemu novemu. Jeho sloupky v Lidovkach jsou prolezle fasistoidnim pohledem na svet: tohle se mi nelibi, tohle by se melo zakazat... Jednou dokonce pozadoval zrizeni koncentraku pro Romy, jindy zase doporucoval vyhostit ukrajinske delniky... Je to proste stary fasounsky dede¨k a ja se divim ze LN tu jeho xenofobii tisknou. To neni osobni utok, ale konstatovani faktu. 

Jirka 28.10.2008 8:54

Re: Manipulatorsky komunista/fasista

Je dobře, že takoví lidé jako jste vy existují. Alepoň je o čem psát. Usmíření u vás není možné, tak si žijte jak chcete a neotravujte. Až budete mít více rozumu - pochopíte.

Jakub S. 28.10.2008 18:29

Re: Manipulatorsky komunista/fasista

Dobře jsi mu to řekl, Jirko. Jenže nepochopí - nemá na to, je to nula a nulou zůstane. Pliváním a kálením na osobnosti nula nulou být nepřestane... to je ten jejich přesmutný omyl!

rlmach2 28.10.2008 4:27

Akademicky titul z roku 1950?

Velice bych se divil Ludviku Vaculikovi (i ostatnim, jemu podobnym), kdyby pouzivali akademicke tituly, ktere jim dala strana a vlada za ukonceni t.zv. rychlokvasnych kurzu, kterymi si komuniste ze svych nadejnych kadru "vyskolovali" behem 6-ti mesicnich kurzu doktory a inzenyry  vsech moznych oboru, aby tak mohli dosadit svoje lidi na mista, uvolnena po vyhozenych "nespolehlivych" odbornicich. Verim, ze se tito lide o svych "titulech" v dnesni dobe radeji ani nezminuji!!!! 

Jakub S. 28.10.2008 18:30

Re: Akademicky titul z roku 1950?

To ale nebyl jeho případ. Jinak ovšem souhlas. Nejšílenější u "právníků" - !