19.9.2019 | Svátek má Zita


MÉDIA: Reklama pro šarlatány

13.10.2014

Už dlouho jsem tak strašně nezuřil. Na druhém programu České televize jsem totiž zhlédl epizodu z televizního cyklu Pološero, která se snad kromě jediné věty z úst moderá­torky stala neplacenou reklamou pro několik vybraných „mágů a léčitelů“ a téměř dokonalým šiřitelem pavědeckých názorů.

Jedinci v tomto pořadu vystupující údajně vnímají energetická pole, přičemž rozezná­vají energie dobré a špatné, hovoří také o vnímatelných „otiscích minulých dějů“. Jsou údajně schopni s pomocí speciálního přístroje měřit „energetický stav člověka“. Muž pří­stroj obsluhující konstatoval u figurantky vcelku velmi špatné hodnoty. Neprodleně po se­anci s léčitelem, při níž od něj dostala příděl „dobré energie“, se při opětovném měření ve všech měřených oblastech, včetně fyzické kondice, zlepšila proti původnímu „měření“ na dvojnásobek.

Doslova i já jsem trpěl fyzickou bolestí, když se jeden z léčitelů chytal za srdce při návštěvě nějakého polorozbořeného mlýna, v němž ucítil strašlivou sílu „otisku“ dávného hrůzného okamžiku, kdy prý v tom objektu byli zavražděni tři lidé.

Jsem nešťastný, že musím povinně platit poplatky České televizi, která pak i za mé peníze šíří pavědecké bludy. Vím, že s tím nic neudělám. Vždyť se stačí podívat, na kolika televizních stanicích již celé noci pro potřeby hlupáků „pracují“ vědmy po telefonu“. Ve srovnání s nimi mi připadá, že i „sex po telefonu“ jsou lépe vynaložené peníze. A tak alespoň navrhnu Českému klubu skeptiků Sisyfos udělit České televizi „nečestný“ titul Bludný bal­van. Mezitím si ale díky jiným způsobem nezaplatitelné reklamě skupina šarlatánů vydělá pěkné peníze.

Musím se také zapojit. Asi se pokusím prosadit s výrobou sedacího nábytku ze starých stromů vyzařujících pozitivní energie. Ale nejdříve se pustím do výroby složitě vypadajícího přístroje, kterým ty energie budu dokonale měřit. Nábytek z Ikey – nic. Zamířím přístroj na mnou vyrobené křeslo HUMANA (HUsákův MAgický NÁbytek) ... a vida, vida – spousta pozitivní energie a „symetrických vibrací“.

Odkaz na inkriminovaný pořad Pološero zde.Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.