Pátek 17. 5. 2024Aneta polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 96
  • Poslední: 4.9. 2020 8:16
  • Řadit dle: času vložení
  • vláken
V. Bok 3.9.2020 22:20

Moudrý pán. Stejně jako prof. Piťha. Prostě ve stáří jim začínám rozumět.

F. Žůrek 3.9.2020 21:07

Každý musí rozumět "sám sobě". Což je možné tehdy, až je již opravdu "dospělý".

Na noviny či tiskoviny obecně se nespoléhat. Stejně tak na jiná média. Jen se orientuji na správné autory, zde hledám zdroje informací...

Citovaný "Ježíš Kristus" je jedinečný zdroj informací. On nic nepsal a nenapsal! Nepublikoval, všechno nechal jen na lidech.

Je to jedinečné "zjevení" na našem lidském světě a je vše složité pro pochopení. Je to možné spíše přijmout "srdcem" než "rozumem".

V. Klepetko 3.9.2020 20:12

Rovněž souhlasím, díky!

I tak je dobré, že ten rozhovor v Respektu vůbec vyšel, byť ve zkreslené podobě! On ani Ježíš nic neautorizoval, a přesto se k nám něco z jeho myšlenek doneslo:-)

Ten problém je ale asi neřešitelný - jediné co můžeme dělat je nekupovat Respekt... Škoda, že pan redaktor Švehla nejspíše nebude cestou do redakce Respektu oslepen světlem z nebe a neuslyší promluvit hlas: „Šveklo, proč mě pronásleduje? “ :-)

V. Klepetko 3.9.2020 20:13

Oprava - "Švehlo, proč mě pronásleduješ?" :-)

J. Anděl 3.9.2020 19:01

Dobré, souhlas.

J. Kanioková 3.9.2020 16:10

Souhlas s autorem R^

J. Krynický 3.9.2020 13:00

"Otisknout rozhovor tak, jak jste ho řekli, by bylo skoro za trest." To je pravda. Otisknout rozhovor tak jak to ten "novinář" ehm é é řekl é, jak ééééé pokléádal é otázky é, to by se nedalo číst stejně jako se to nedá poslouchat.

Š. Hašek 3.9.2020 13:52

Myslím, že jádro problému je, vytisknout to, co jste podepsal.

Stačí pár slov, předložek, čárek ve větě. Oni "si Vás najdou", Respekt určitě!

Vím o čem mluvím, naštěstí se jednalo o články/rozhovory dávno. V dobách, kdy jsme si všichni dělali z novin a Kojzarů legraci.

Mám to popsat?

1. Jste v KSČ? 2. Jste v SSM? ......... (pauza) ..... 3. Ale v ROH jste? .......... (pauza) ...... 4. Práce Vás baví, že? ............. Hodně se divila, že nedělám přesčasy, mám rád rodinu a dovolenou. Snažila se ......

Stejně jsem nevyšel (a to jsem mluvil vopatrně!!!!). Nějak jsem se do "Práce" nehodil. měl jsem tam být jako zástupce "mladé generace". Vrzli tam mojeho kolegu. Cca v roce 1981. Té slečně redaktorce bylo asi 22, její nadšení pro věc chápu. Nechtěla stát za pultem, uklízet.

P. Milan 3.9.2020 18:22

Hlavně éééé rozhovor éééééé s ééééé multiministrem éééé Havlíčkem ééééé ....

J. Prikner 3.9.2020 12:13

Kdo si s respektem zahrává, pak ať se nediví. Jsou to z...i.

J. Kanioková 3.9.2020 16:09

Přesně ! Respekt je zbytečné číst !!!

P. Milan 3.9.2020 18:23

Je dobré znát myšlení protivnika.

V. Bok 3.9.2020 22:19

No jo, ale ty prachy a ještě ta muka to číst... Jsem to kdys četnul. Občas i dobrý články, ale ... no, prostě je to vysoko nad mojí duševní úrovní, asi. Nebo hluboko, já Vám nevím;-D

V. Chrastina 3.9.2020 19:54

No ano, pane Priknere, taky mne udivilo, že muž Dukova ražení si neuměl spočítat, co může od týdeníku v rukou nemravného miliardáře, hezkého čekat. Vždyť tento týdeník je plný eurohujerů. Tož tak!!

M. Moravcová 3.9.2020 11:35

... čemu napomáhá útočný styl vedení rozhovoru, komu tím redaktor poslouží? Já si za svými odpověďmi pro časopis Respekt stojím a nevidím na nich nic zvláštního – k většině témat jsem se obdobně vyjádřil při spoustě jiných příležitostí. Nerozumím však tomu, proč redaktor musel své otázky při konečné redakci výsledného textu naformulovat tak, aby to v čtenáři vyvolalo pocit, že jsme se na konci rozhovoru div že nepoprali.

http://blog.aktualne.cz/blogy/dominik-duka.php?itemid=37575&fbclid=IwAR1RI5KLQeyNDUjWXAEfiUD8YZdwsgHMl6O345zgjsq-Gjf4QOyh2IJs8CY

M. Moravcová 3.9.2020 11:37

pan redaktor se ve skutečnosti při pokládání otázek nedokázal kultivovaně vyjádřit

M. Moravcová 3.9.2020 10:14

Novinář Švehla je koktavý, ideologický manipulátor. Chvílemi při poslechu rozhovoru jsem měla dojem, že zvrací.

Klobouk dolů před panem kardinálem Dukou, moudrost, vzdělanost, noblesa, rozhled a pokora. Bravo pane kardinále.

J. Kanioková 3.9.2020 16:13

Naprostý souhlas !

D. Bystriansky 3.9.2020 19:07

Přesně tak.

D. Stirsky 3.9.2020 9:42

Ano, DuKa byl v disentu. Jenže prelátství jej změnilo: Libuje si v okázalosti, barokní pompě, lísá se k mocným, byť mocní ne vždy RKC vycházejí vstříc. Zda RKC za války kolaborovala? Ano i ne. Mnozí kněží byli v KZL, a to i ti naši. Někteří němčetí biskupové odvážně odsoudili eutanasii a pronásledování Židů (biskup Galen: "Jsou nyní zabíjeni, brutálně vražděni bezbranní nevinní; jsou utlačováni i lidé jiné rasy, jiného původu... Stojíme tváří v tvář neslýchanému vražednému šílenství národa!") Ale vídeňský arcibiskup zase v březnu 1938 přikázal vyzvánět při příjezdu Hiltera. Nebo takový biskup Alois Hudal? A jeho pomoc prchajícím válečným zločincům?

V. Církva 3.9.2020 10:07

Co se týká Hudala. Jde o čin selhání jednotlivce, ani nadřízení ani někteří mniši vůbec nevěděli, koho "zachraňují". Ani motivaci Hudala neznáme, tvrdil že šlo o pomoc bližnímu. Roubal byl taky Čech a nemůžeme říct že Češi jsou vrazi!

Co se týká barokní pompy čtete moc toho černokněžníka Healíka. Pokud nejste Křesťan nechte nás žít, mně to takto vyhovuje. Nepotřebuji církev podporující LGBT a Istanbulské Úmluvy a neomarxismus. Já Vám taky neříkám jak slavit 1.máj. Pokud bude církev, třeba Duka potřebovat poradit s liturgií určitě by se neměla ptát neznabohů

D. Stirsky 3.9.2020 10:46

Kamarád - katolický kněz mně kdysi říkal: "Milovati budeš Pána Boha svého celým svýcm srdcem, celou svou myslí. A bližního jako sebe sama." Vše ostatní je už nedůležité. Jenže právě tuto hlavní maximu z Duky necítím. Jsem pokřtěný, nepraktikuji. Ale mám mnoho přátel - katolíků. A většina z nich je z Duky dost nešťastná. A RKC za Hitlera pomáhala i kolaborovala. U kolborace nešlo o výjimky stejně jako u pomáhání nešlo o výjimky. Ohavné i nádherné příklady jsou - dle mého tak 50 : 50.

J. Pavelka 3.9.2020 11:03

Asi jak kdo..Řadda kněží byla v odboji, byly mezi nimi na druhé straně i kolaboranti, u nás třeba Bpe...A jiná situace byla např. v Polsku a Chorvatsku...tady asi nelze zobecňovat..

P. Moravčík 3.9.2020 13:22

Zaujímavé, napísal som o činnosti RKC počas Slovenského štátu a hneď som dostal ban;-D. Stačila zmienka o podpore hodnostárov cirkvi Kotlebovi a bolo vymaľované. Tak to skúsim miernejšie ešte raz.

V. Církva 3.9.2020 12:24

Tak teď už jste se zapletl do toho tak že budete muset být o kolaboraci církve konkrétní a přinést odkazy. Pokud jste tou kolaborací myslel Bílou Růži a Scholovy nebo naši rodačku z Brna Restitutu Kafkovou zdá se že si pletete strany. Máte určitě na mysli kolaboraci s nacisty nebo proti nacistickou? Dle Vašich kamarádů Křesťanů co jim vadí Duka ztrácím tu jistotu. Samozřejmě i katolíci mají právo být proti Dukovi a můžu se mýlit i já když si myslím že je Duka dobrý kardinál. Pravda ale je že neznám skoro nikoho z katolíků kdo by byl nějak výrazně proti Dukovi. Kromě teda černokněžníka Halíka. Tam bych ale doporučil Vašim přátelům aby se alespoň pokusili zamyslet nad tím co jsou to hlasy pekelné.

Ale dobrá alespoň mám téma na debatu co si o Dukovi myslí někteří jinak fajn lidé s kontakty až na Salvátora.

V. Církva 3.9.2020 13:27

Tím Salvátorem samozřejmě nemyslím přímo Ježíše ale Kostel Nejsvětějšího Salvátora v Praze

V. Církva 3.9.2020 14:11

Abych jen nechválil. Mám pocit že na počátku minulého a konci předminulého století bylo jedno ze slabších období církve. Nakonec i ti Ustašovci či Tiso asi nejsou výmyslem. Nedokázala lidi zaujmout duchem a spíš tlačila restrikce. Stejně tak ve 14 a 15. století a trojpapežství to taky nebyla hitparáda. Protestantství mělo svoje příčiny. Nicméně právě v těch problémových fázích vznikalo světci jako Johanka z Arcu, sv. František ltec Pio a další

J. Kanioková 3.9.2020 16:16

1*****

H. Rybnická 3.9.2020 9:19

Faktem je, že se řada nacistických zločinců dostala ke konci války výlučné pomocí Vatikánu do bezpečí převážně do Jižní Ameriky ale i jinam, kde mohli klidně dožít, výjimka Eichmann. Stejným faktem je, že se katolická církev neozvala ani slovem, když byli surově vyháněni staří lidé, mámy s dětmi na př. v květnu 1945 z Brna. V průběhu tohoto pochodu zemřelo jen na českém území několik stovek lidí, další na území rakouském nebo v následku.

L. Harvánek 3.9.2020 9:35

Jen bych se zdvořile zeptal: Ozval se vůbec někdo v roce 1945 a ne až v roce 2020? A berete v úvahu poměry, které po květnu 1945 existovaly?