20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

KRÁL ŠUMAVY: Český James Bond

Pohraniční stráž sloužila rudému zlu, které škodilo Čechům, a musela počítat s následky. V těchto dnech si připomínáme sté výročí narození bojovníka proti komunistům a nacistům Josefa Hasila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Orisek 23.2.2024 19:08

Vážení:

Lenin, Sebrané spisy, ruské vydání, strana 156: "Teror musí zůstat důležitou součástí socialistické revoluce."

Žiji v New Yorku 50 let. Moje manželka byla v pouhých sedmnácti létech fyzicky a sexuálně týrána na samotce v Ruzyni aby byla potom odsouzena na léta těžkých prací na zakladě vymyšleného obvinění z velezrady. Takových nevinných bylo 205,000 neboli každý 65. občan.

Předesílám, že za moje názory jsem byl na těchto stránkách nazván různě jako Sudetˇák, Nacista, komunista a poslední zapomenutý agent StB v Americe.

Fakta v tomto článku není třeba v ničem kritizovat. Moje kritika je pouze kritikou panující české mytologie.

Ono se "zdá" že nazismus a komunismus byly podobné režimy? Pan Klofáč, předseda České strany národně socialistické, strany pozdějšího prezidenta Beneše, si v první polovině 30. let trpce stěžoval, že Nacisté, neboli NSDAP - Národně socialistická německá strana práce,

si přisvojili jak jméno, tak politický program české strany !

Nacisté a Bolševici cvičili společně svoje armády v Bělorusku and stali se smluvními partnery v srpnu 1939 na základě Molotov-Ribbentrop Pact, podle kterého si Nacisté a Bolševici rozdělili Polsko následujícího měsíce, címž začala WW II.

Socialista Beneš předal Stalinovi podvržené doklady Heidricha o domnělé špionáži sovětských důstojníků čimž Stalin zdecimoval celé velení Rudé armády včetně maršála Tuchačevského.

To trvalo až do 22. června 1941 když Stalin dodával Hitlrovi olej a kovy pro válecnou výrobu rovněž během Blitzu, když Hitler bombardovat Londýn a Coventry.

Pokračování.....

I. Orisek 23.2.2024 19:20

A američtí socialisté a komunisté byli proti vstupu USA do války proti "spojenci" Hitlerovi na základě diktátu Moskvy.

Socialista Masaryk nařidil svým Legiím na Rusi uposlechnout nařízení Leona Trockého v březnu 1918, Legie rozpustit a vstoupit do Rudé armady ! Legionáři neuposlechli a to jim zachránilo život. Jenom 300 komunistických vyvrhelů nařízení uposlechlo mezi nimi Bolševický komisař Jaroslav Hašek. Můj strýc Václav byl u toho.

V socialistickém Československu socialistů Masaryka a Beneše nebyly přece žádné velké obavy z nacismu dokud Hitler nezačal mít zálusk na Sudety. Nacismus byl přece socialismus, který celý národ schvaloval, včetně cenzury, státního vlastnictví "výrobních prostředků" a controly cen. Umělci kolem Devětsilu a ultra levicoví mladici V a W požadovali Marxismus. Celé literární deditství První republiky se skládá ze socialistů a komunistů.

A největší strana v zemi byla Henleinova SdP s 1.5 milionu členů, která byla zárovenˇ tou nejvetši stranou v Parmentu se 106 poslnaci a která byla stale více pro Hitlerovým vlivem.

(Ty Sudety jsou zábavnou chybou nebotˇ je to pohoří, které se táhne z dnešního Polska do východního Německa.)

Hlavním důvodem pro to byla chorobně chybná národnostní politika Masaryka a Beneše, která byla přímým důvodem pro Mnichov a pro rozpad Republiky jak v roce 1939 tak konečný rozpad v roce 1991.

Masaryk totiž slíbil Slovákům autonomii do 10ti let po založení republiky v Pittsburghské dohodě z roku 1918. (Masaryk tvrdil, ze to byla jenom dohoda a nikoliv smlouva a byla podepsána americkými Slováky a nikoliv Slováky na Slovensku takže ji nmusel vyplnit.)

Pokračování.......

I. Orisek 23.2.2024 19:48

Beneš slibil Spojencům Federální Česko-Slovensko s autonomií pro "menšiny" (kterých bylo více než Čechů) jako podminku založení nového státu na Mírové konferenci v Paříži 1918 - 1922. Beneš potom tvrdil, že něco takového nebylo možné. Kdo to kdy viděl aby německy mluvící 3výcaři nekdy chteli "zpet do Říše".

Mohli jsme mít dnes ekonomicky silnou a etnicky jednotnou Středoevropskou unii švýcarského typu. Na to jsme však neměli dostatečně zkušené politiky.

Ani národohospodáře. TGM a Beneše nikdy nenapadlo dojednat středoevropskou celní unii. Český průmysl, který představoval 60 procent HND Imperia musel začít vyvážet to stejných zemí s dovozními cly. To a světová krize zlůsobily pokles českého exportu na nulu v roce 1932, coz postihlo průmyslové Sudety více než vnitrozemí.

Tím začali čestí Němci vzhlížet k Hitlerovi jako jejich zachránci. Hitler totiž vymýtil mezaměstnanost zbrojením v rozporu s Versailleskou dohodou. Takovi pánové jako Roosevelt and Churchill chválil Hitlera pro všechno dobré co udělal pro německý lid.

(My tedˇtrpíme stejným omylem s ohledem na komunistickou Čínu s miliony "třídních nepřátel v táborech na převychování jako to bylo s Hitlerem, Dachau a Kristal Nacht.)

Pokračování......

I. Orisek 23.2.2024 20:03

Je smutné, že celý národ podporoval tuto chybnou národnostní politiku vlády, vlády, která tuto fatálně chybnou politiku nebyla schopna vysvětlit svým západním spojencům, kterí se dívali na Československou jako "ten nespolehlivý spojenec ve střední Evrope, kteý je nesourodou směsí hašteřicích se entnických skupin".

Je ještě více smutné, že tuto fatálně chybnou etnickou politiku vlády, ve které komunisté pokračovali, většina obyvatelstva schvaluje do dnešního dne.

To zahrnuje take ten neliský "odsun" 3 milonů českých Němců, kteří zili v Čechách po 1,000 let, při kterém 25,000 lidí zahynulo. Aby bylo jasno, ten "odsun" neschvaloval ani prezident Havel z rodiny českých Němců ani můj otec, který přežil nacistický koncentrák kam se dostal pro účast v odboji.

A tak tento clánek opakuje nesmysl masarykovské "demokratické" tradice. Zemi řídili socialisté, kteří si chybně říkali demokraté a panujicí česká mytologie to opakuje.

To vede k jednomu katastofálnímu omylu české mytologie: Ta opakuje, ze komunismus byl Čechům vnucen. Je to nesmysl.

Češi byli tak vytrénováni předválečným socialismem a komunismem, ze po roce 1945 hladce přijali komunismus. V prvních poválečných svobodných volbách volili dobří čeští voliči komunisty 40ti procenty čímž se stali komunisté tou nejvetší a nejsilnější stranou v zemi.

Adolf Branald, který rovněž vstoupil do strany, píše ve své historii Spořilova jak byla v roce 1947 fronta kolem dokola spořilovské sokolovny kde se příjímaly přihlášky to KSČ !

To se zakrývá osvobozením Československa Rudou armádou a "zradou" západních mocností s tím ostudným Mnichovem, což byla spíše nechopnost Beneše.

Masaryk před válkou: "Jsem vždy pro socialismus, málokdy pro Marxismus". Nebo: "Vláda nesmí být nikdy bez socialistů".

Pokračování......

I. Orisek 23.2.2024 20:26

Masarykova vláda poslala kondoleci Bolševikům k úmrtí Lenina.

Masarykova vláda poslala tajné blahopřání Bolševikům k 10. výročí Bolševické revoluce!

Peroutka: "Proč nejedu do Sovětskeého svazu, když tam každý kdo něco znamená jede".

Čapek: "Proč nejsem komunista".

Takže když tento článek mluví opětovně o "komunistickém puči", tak je to jenom chybou české mytologie aby se zakryla vina dobrých českých voličů na této tragedii. Nebotˇprezident Beneš předal moc komunistům ústavním způsobem.

Komunistický teror začal téměř okamžitě.

Švandrlík píše v "Tedˇ musiš čůrat?" že jeho otec, člen České strany národně socialistické, tvrdil: "Beneš nás zachraní před Rudochy". Bylo to pouhé zbožné přání.

Ivan Margolius, který píše z Londýna knihy s názvem například "Dobrý člověk pro špatnou dobu" ve kterých se snaží ospravedlnit svého otce, říká, že jeho otec, který vstoupil do komunistické strany v koncentračním táboře v roce 1943, tvrdil, že Gulag a to co se stalo v Sovětském svazu by se nemohlo stát v Československu "protože my jsme taková kulturní země".

(Totéž mi řekli chilští inženýři když jsem se ptal jak si mohli zvolit komunistu Allende za prezidenta.)

Jeho soudruzi ho, náměstka ministra zahraničního obchodu, z tohoto omylu rychle vyvedli když do popravili na základě vymyšleného obvinění ze špionáže.

(Jak se za komunistů popravovalo? Žádné podací dveře aby si odsouzený zlomil vaz a byl hned mrtev. Prostě ho zavesili na oprátce a počkali až se udusil. To trval až deset minut.) Tak to bychom měli.

I. Orisek 23.2.2024 20:46

A protože socialistké zvyky těžko pomíjejí, "privatizace" Českých energetických závodů byla udělána tak, ze 70 procent akciíí bylo prodáno hned zpět státu a dalších 15 procent vlastní entity se státní účastí.

Jak jinak je možné vysvětlit, ze po 34 létech od "vyhnání" komunistů, které zase takovým velkým vyhnáním nebylo, vzdělaná, pracovitá a vynalézavá Česká republika má životní úroven, která je pouhých 60 procent americké životní úrovně.

A proto také dobři čeští voliči volí bývale komunisty na důležitá místa ve společnosti 70ti procenty, zatímco měli být tito lidé vyloučeni z veřejneého života.

A tak jak odcházejicí prezident tak současný prezident jsou bývalí komunisté a odcházející předseda vlády je nejenom bývalým komunistou ale také dobrovolným udavačem StB.

A nakonec, už jsme měli tři opilce na pražském Hradě. To je něco co by amerického politika vyloučilo z politického života (vzpomenˇme Senátora Tower). Jsme holt takový kulturní národ.